Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lehet ingnorálni a...

Hogyan lehet ingnorálni a szülők negatív megjegyzéseit, akik nem fogadják el, hogy valaki nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Tesómékról van szó, csak így egyszerűbb volt megfogalmazni a kérdést.


Nos, a nővérem házas, jól élnek, egészségesek, de nem akarnak gyereket semmilyen körülmények között. (Nem kell ítélkezni, ő életük, ő döntésük). Nekem nincs párom, én majd később szeretnék, de az még nagyon nem mostanában lesz, mert még tanulok és dolgozni is akarok.


Lassan ott tartunk, hogy ők ketten szinte semmilyen családi összejövetelen nincsenek ott, pedig szeretnének családozni, mert állandóan ez a téma, anyósa meg sír is, hogy neki sose lesz unokája, nem ezért nevelte fel a fiát, milyen önző dolog, minek dolgoznak akkor. Aztán jött a Budaházy Edda videó, azóta anya is meg van örűlve.


Miért nem lehet egymás döntéseit tiszteletben tartva élni? Teljesen szét esik a család, ráadásul most harag is van, mert a házassági évfordulójukon mondta azt tesóm anyósa, hogy találhat egy másik nőt, még fiatal. Anya meg passzív agresszív. Gyerek képeket mutogat, állandóan ilyeneket mond:"de jó is annak, akinek elég hálás a gyereke, ahhoz, hogy unokát szüljön", arról beszél, hogy hogy rendezik át a keretet, ha már meglesz a kicsi, apám csöndben van, nem szól bele, egyetlen csípős megjegyzése volt, mégpedig az, hogy "akkor minek éltek?"


Na és a baj az, hogy nekem szülinapom lesz, és jó idő van, szerettem volna sütögetni a családdal, de senkit nem akarok kitenni ennek. Mit tegyek? Ünnepeljünk külön? Vagy bírják ki tesómék? Elég feszült a hangulat, pedig régen olyan jó volt :(



2018. aug. 17. 11:23
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
57%

"Amúgy a legtöbben akik nem akarnak, pont a saját szüleik/gyerekkoruk miatt nem akarnak."


Ezt jól látod.

A kérdező szülei is elég erőszakosak.

Ráakarják erőltetni a gyerekere a saját értékrendjüket.


Pont az ilyen gyerekek között gyakori a tudatos gyermektelenség.

2018. aug. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim válasza:
92%

Üzenem apádnak a fidesz az új Jobbik, tőlük már nincs "jobbra". :D

Amúgy őszintén sajnállak kérdező, és örülök annak, hogy ti legalább ilyen normálisak lettetek. Az a fontos, hogy az ember az életben jól érezze magát, (amíg másnak ezzel nem árt). Szerintem senkire nem lehet ráerőltetni egy gyereket. És az is fontos, hogy régen nem érdekelte (mert nem is nagyon érdekelhette) az embereket, hogy milyen körülmények között nőnek fel a gyerekeik. Ma már igenis mobiltelefont, ruhát, stb-t kell venni nekik, eljárnak a családok nyaralni, és ezzel nincs is baj. Egy gyerek nagyon sok pénz és felelősség, nem mindenkinek "telik rá", és nem mindenki nőtt fel hozzá. És akkor a sok válásról, meg depresszióba sodort gyerekről ne is beszéljünk. Számos ember van, akinek lett, de bár ne lett volna, mert leszarták, verték, stb. A felelősség a kulcsszó.

2018. aug. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
86%
Én valahogy megpróbálnék rámutatni, hogy ez a hozzáállás mennyire kontraproduktív, mivel így nem csak egy unokát, hanem a saját gyereküket is elveszítik. Megéri? De úgy mondanám, hogy tényleg felfogják, akár többször is. Rákérdeznék apámnál, hogy ha én sem fogok szülni (akár mert nem akarok vagy mert nem lehet), akkor én is értéktelen lennék-e a szemükben? Vagy utána már csak az unoka miatt kellenék? Sajnállak kérdező titeket :(
2018. aug. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
85%
Szánalmas, szomorú és felháborító. Az a baj, hogy az ilyen embereknek, mint édesapád meg nővéred anyósa, soha, senki nem mondja meg a frankót, csak legyintenek egyet, hogy idősek, rájuk kell hagyni. Jól működő kapcsolatokat zilálnak szét azzal, hogy erőszakosan vegzálnak másokat olyan dolgok miatt, amihez semmi közük. A helyedben megmondanám apádnak, hogy szánalmas, hogy az élet egyetlen célja a szemében a szaporodás. Nagyjából állati ösztön szintjén mozog az élete, bocsánat. Ha annyira fontos lenne számára a család, akkor foglalkozna a jelenlegivel, nem vaditaná el magától a lányát. Unokát is azért szeretne esetleg, hogy ha kellően idős lesz, nyüstölhesse, hogy szüljön, mert dédunokát akar?!
2018. aug. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
88%

Én az ilyenekkel megszakítanám a kapcsolatot, ha nem hagyják abba a zaklatást. Ennyi. Értelmes felnőtt emberek felfogják a másik döntését, és ha nem örülnek, hát nem örülnek, de akkor se b...sztatják őket a témával. Ez a dolog amúgy is a pár magánügye.

Mi sem tervezünk gyereket a férjemmel. Anyóséknál néha szóbakerült a dolog. 7. éve vagyunk házasok, de még mindig nem veszik komolyan, hogy nem lesz gyerek. Ritkán találkozunk, évente 2x, szóval nem vészes. Eddig még.

Az én családom is tudja, simán elfogadták, ők egyébként is ugyanúgy vannak vele ahogy én is, tudják, hogy nekem nem való gyerek, nem lepődtek meg. A nővérem se akar gyereket, bár ő párt sem, nem házas, és sose volt kapcsolata sem, nem is akar.


Az ilyen "akkor minek éltek" típusú emberek lesznek a leginkább megkeseredettek mikor a gyerekeik felnőnek, elköltöznek, mert sose élvezték az életet, csak a szaporodás volt az egyetlen életcél és az utódok körül forgott minden. Szánalmas.

2018. aug. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
73%
Szüleid elgondolkozhatnak, hogy ha ennyire mérgező közeget teremtettek, hogy a gyerekük nem akar szaporodni, akkor mi értelme volt az Ő szaporodásuknak?
2018. aug. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
88%
Akinek ilyen primitív szülei vannak, azokkal jobb, ha nem is áll szóba az ember. A vénasszony fogadjon örökbe magának unokát. A vénember meg tanuljon meg zabot hegyezni.
2018. aug. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
85%

Szép szülők, mindkét oldalon. Azaz igazság, hogy ilyen felfogású szülőkhöz, ha akarnék gyereket és lenne se engedném oda, még kárt tesznek benne, tömik a fejét a sok f_szsággal. Szóval attól független, hogy neked lesz-e gyereked vagy sem (vagyis "jó" gyerek leszel-e apádék szemében vagy sem) minimum az ország másik végébe dobbantanék az egyetem után. Ilyen emberekkel, akik a tesómat bántják azért, mert nincs gyerek + a jobbikos/Trianonos,/mindenkit lőjünk a Dunába felfogás miatt se akarnék egy fedél alatt létezni, de lehetőleg a közelükben sem élni.


Félig-meddig sejtem milyen ez: az én családom gyerek témában nem basztat, de annyira sötétek és korlátolta világnézetük, hogy esküszöm még telefonon keresztül is káros. Sok egyéb dolog van még e mellé, de nem beszélek velük, azt se tudják, hogy az eddigi lakhelyemről elköltöztem. És rohadt nyugisan élek így.


Azt látom, hogy téged zavar a dolog, mert te szereted a tesódékat és te nem a petesejtek és a sperma minőségén lovagolsz az esetükben + beszélni is próbáltál a szüleiddel, de az ilyen jobbikos agyhalottakkal nem lehet. Találkozz a tesódékkal, amikor tudsz a család többi része nélkül és dobbants te is, amint tudsz.


A szülinapodat meg ha szeretnéd bontsd ketté, legyen tesós napod, meg egy ilyen családi, bár ezek után inkább csak a tesós napot választanám.

2018. aug. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
82%
Hát, ez eleg siralmas. En tesódék helyeben, kihagynám a "családi esemenyeket", mindkét ágon. Nem jó ez sem persze, de meg mindig jobb, mint az, ami most van.
2018. aug. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
85%
A szüleid meg, hatalmas "figurák". Halából kellene nekik "unokat szülnie" a tesódnak? Besz*rás!
2018. aug. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!