Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ezért jogosan piszkálnak?

Ezért jogosan piszkálnak?

Figyelt kérdés

Végeztem az egyetemmel, és megbeszéltük a barátommal meg a szüleimmel, hogy akkor ezt a másfél hónapot “kiveszem”, utazunk, most is megyünk két hétre nyaralni. Szüleim is jönnek.


Nagyszüleim ellenben minden egyes telefonhívásnál (sokat beszélünk, jóban vagyunk alapból) azt kérdezik, hogy “na, dolgozol már?”, “te most mit csinálsz, semmit?”, “mikor lesz munkád?”.


Már keresek munkát természetesen, dolgozni is fogok szeptembertől, ezt is tudják, de hiába... Őszintén szólva már kedvem sincs felvenni a telefont.


Eddig is dolgoztam diákmunkát, nyaranta külföldre mentem melózni. Úgy viselkednek, mintha visszaeső munkakerülő lennék. Pedig nem erről van szó. Nem ők tartanak el.


Jogosan piszkálnak ezzel már egy hónapja?


2018. aug. 17. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Mint ha én írtam volna ki ezt a kérdést. Csak én idegenektől is gyakran hallottam ezt. De hála a végtelen nyugalmamnak, még húztam is az idegeiket. Például megmondtam hogy én nem vagyok turbós-cseléd, ezért ha van megtakarításom akkor addig pihenek amíg nekem jól esik.

Amikor megtudták hogy külföldön nyugdíjas állásnak tekintett biztonsági őri állást vállaltam, akkor ette őket a fene igazán. Amiért nem sztahanovista munkát végeztem napi 48 órában. Persze ekkor is fokoztam az idegeik húzását, például azt mondtam hogy lehet hogy nem sokáig csinálom mert a szüleim gazdaságában mégnyugisabb helyem volt. Aztán a külföldön gyűjtött megtakarításból sokáig élveztem a szabadságot idehaza. Na az volt mindennek a teteje a mániákus munkamániások számára. Majdnem szétrobbantak a dühtől. Ahelyett hogy a saját üzletükkel és életükkel foglalkoztak volna. Mint ha közük lenne hozzá hogy ki hogyan osztja be a pénzét amit összegyűjtött és nem a kocsmába hordott és nem is cigire költött ahogy ők tették.


Szerintem húzd az idegeiket te is. Főleg azzal lehet ha megtudják hogy munkahelyen is nyugis és kiegyensúlyozott az életed, nem pedig több doboz cigit szívsz az idegességtől mint mások teszik. Amikor engem meglátnak nyugodtan, úgy néznek rám mint ha bűnöző lennék. Gondolom szerintük dolgozni csak idegbajosan lehet, napi egy doboz Xanaxot szedve. Egyesek számára a normális élet és normálisan és kiegyensúlyozottan végzett munka elképzelhetetlen.

2018. aug. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%

Ők csak a javadat akarják.


Mondd el nekik, hogy szeptembertől keresel munkát.


Mondjuk az igaz, hogy szerintem ilyenkor talán könnyebb találni munkát, mint szeptemberben. Szeptemberben már sok ember fog keresni munkát, pont olyanok is, mint te, vagy akik MÉG suliba járnak.

2018. aug. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Első ebben igazad van, viszont az, hogy "húzd az idegeit", és hasonló szövegek, az valahogy nagyon unszimpatikussá tesz...

Normális ember ilyeneket nem csinál. Élvezd ami van, és ennyi. Ha pedig nem tudod élvezni, csak így, az nagy baj.

2018. aug. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Semmilyen piszkálás nem jogos semmilyen körülmények között.

Ha konkrét nézeteltérés van, tisztázni kell, ha meg indifferens a dolog, akkor meg nem foglalkozni kell vele.

Ezt ajánlanám a nagyszülőknek is, semmi közük hozzá.

2018. aug. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

Nem kapod meg jogosan. Ha megteheted, utazgass és élvezd az életet, szeptembertől ráérsz dolgozni. Addig meg lehet benyögnék egy olyan szöveget, hogy aha, találtam már állást, szeptember közepétől kezdek. Akkor szerintem leszállnak rólad.

Amúgy vicces, nem tudom nagyanyád hogy dolgozott, de általában a nagyik még nagyon is háztartásbeliek voltak, szóval én biztos visszakérdeznék, hogy ha így volt, hogy "Nem tudom nagyi, te mit dolgoztál az én koromban?"

Szerintem először még poén ezzel viccelődni, hogy mikor lesz már munkád, de sokadszor meg hagyjanak már a fenébe, mit érdekli őket? Ők fogják kifizetni a szállásod és a kajád?

2018. aug. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Ezt gyakorlatilag mindenki megkapja ebben az életszakaszban... El kell engedni a füled mellett... Mindig lesz valami aktuális kérdés. Ha lesz munkád utána mikor házasodsz, mikor lesz gyerek, mikor lesz tesó stb. Az emberek nem bírják ki.... Szokj hozzá :)
2018. aug. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem
2018. aug. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem piszkalnak jogosan. Ha meg hivnak, ne "húzd fel" magad. Mondd el nekik minden alkalommal, hogy szeptemberig, nem is fogsz dolgozni es kesz.
2018. aug. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!