Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek jogosan vagyunk...

Szerintetek jogosan vagyunk kikadva?

Figyelt kérdés
A 73 éves nagypapám megismerkedett egy 58 éves nővel az interneten, aki egy, a városhoz közeli faluban lakik. Ez nyilván az ő dolga, mi nem akarunk és nem is szólhatunk bele. De azért fura volt a dolog, hogy csak úgy a semmiből került elő ezért anyámék utána nyomoztak kicsit, és hát beigazolódott a gyanúnk. Részletekbe most nem mennék bele mert hosszú, de a lényeg az, hogy attól tartunk nem őszinték az érzései és papám lakására pályázik. Ezt el is mondtuk neki világosan, ő persze azt mondta hogy hülyeség, de ha mi ettől megnyugszunk, beleegyezett, hogy a lakása és a nyaraló anyu nevére kerüljön. Folyamatban is van a dolog hivatalos része. Annyit mondtunk neki, hogy elfogadjuk a kapcsolatot, amúgy semmilyen magyarázattal, elszámolással nem tartozik nekünk, mi csak féltjük, de éljen úgy és csinálja azt amit akar, de minket lehetőleg hagyjon ki belőle, egyrészt az említettek miatt, másrészt meg hát nekünk azért fura a helyzet. Na erre azt mondta hogy az nem úgy van, mi fogadjuk el az ő párját, meg hogy igenis ide fogja hozni bemutatni, meg a szokásos vasárnapi ebédekre ketten fognak jönni hozzánk, barátkozzunk vele össze stb. Anyámék ráhagyták, mondván majd csak elmúlik, de nem, azóta is nyomatja a témát. Utána engem kezdett ostromolni, olyan dolgokkal például hogy ott vagyok nála, telefonál a nő, mire papám belenyomja a kezembe a kagylót hogy “beszélgessek vele”. Ugyanez fordítva, beszélünk telefonon, akkor ha éppen ott van a nő, átadja neki a telefont hogy beszélgessünk. A csúcs az volt, amikor átmentem hozzá kicsit (nagyon jó volt a kapcsolatunk mindig is egyébként) direkt megkérdeztem tőle, hogy mehetek, egyedül vagy? Azt mondta igen. Megérkezek, gondolom mondanom sem kell, hogy ott volt a nő... életem legkínosabb félórája volt. Legszívesebben megmondanám már neki a magamét, hogy hagyjon a fenébe békén, engem nem érdekel a nő, ez nekem senkim, ne akarja a mama helyébe léptetni, mert szerintem ez a célja. De persze nem akarom hogy megsértődjön. Anyámék szintén sík idegek már az egész témától. Nem értem, miért akarja ránkerőszakolni mindenáron ezt az egészet, de már arra is gondoltam hogy mi viselkedünk bunkón, de sohasem volt még ilyen helyzet a családban. Elfogadható, hogy ez zavar bennünket? Ti hogy kezelnétek a helyzetet? Nem lenne jó egy tartós családi viszály, pedig úgy érzem afelé haladunk.
2018. máj. 14. 15:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem adtok egy esélyt a nőnek? Kisemmizni már nem tudja a papát, nem is biztos, hogy ez a célja. A papádnak is jár a boldogság, nem várhatjátok el tőle, hogy egyedül, unalomban tengesse a nyugdíjas éveit...
2018. máj. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
88%
Vegulis az van, hogy egyikotok sem fogadja el/be a not, eszeagatokban sincs, hogy megismerjetek, elfogadjatok ot. Papa rairt anyadra mindent, mit akartok meg? Vegulis mar ki van semmizve. Anyad a szomszedok pletykaja utan nyomozott? Talan ideje mar neked is megtanulni beszelgetni valakivel, meg szukseged lesz ra. Havte palid/baratnodet kezelne Igy a papa, akkor mit szolnal. Ti csak nyomjatok a rizsat, de papat elnyomjatok. Nem lehet semmi akarata, ha az a tietekevel utkozik.
2018. máj. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
89%
Sajnálom a papát, amiért még arra is képtelen vagytok, hogy megértsétek, hogy az ember társas lény.
2018. máj. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
67%
Nemrég halt meg a mamád, azért vagytok ilyen ellenségesek?
2018. máj. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
89%

NEM, nem jogosan vagytok kiakadva!


A papa megérdemelne töletek annyit, hogy legalább megismerjétek a barátnöjét.


Nem tudom, mit szólnál TE, ha a barátodat ennyire elutasítanák a szüleid és nem lennének hajlandóak még csak szóba állni sem vele?


Ez ugyanaz a helyzet, csak az elsöben nem te vagy az, akinek fájdalmat okot a család.


Ettöl függetlenül igen szemét dolognak tartom azt is, hogy a papa vagyona kell, ezt elvettétetek töle, de vele nem akartok foglalkozni!

2018. máj. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
87%
Szerencsétlen még meg se halt, de már most féltitek az örökséget. Hallottatok gondolom valami pletykát a nőről és készpénznek vettétek, mert ugye az ilyesmi mindig megbízható forrásból származik. Nemhogy örülnétek hogy boldog az öreg. Ha neked lenne egy barátos/barátnőd te is örülnél neki ha a család része lenne és elfogadnák. Csak gondolj bele milyen érzés lenne neked ha hallani se akarnának róla. Főleg úgy hogy tulajdonképpen senkinek sem ártott. Szánalmas rosszindulatú emberek vagytok.
2018. máj. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 A kérdező kommentje:
Azért már nem most, két éve lesz szeptemberben hogy meghalt, de akkor nagyon padlóra került mindenki, mert nagyon váratlanul jött. Valamelyest talpra álltunk már azóta. Aki itt azt mondja, hogy mi elnyomjuk meg korlátozzuk, az legyen szíves mégegyszer elolvasni a kérdést. Semmi kifogásunk a kapcsolatuk ellen most már hogy megtettük az óvintézkedéseket, csak annyit kértünk, hogy a mi életünkbe ne építse be a dolgot, ennek ellenére csak erőszakosabbá vált.
2018. máj. 14. 16:33
 8/72 anonim ***** válasza:
85%
Végtelenül szívtelen és gonosz család vagytok. Sajnálom a papát őszintén. Tőletek meg a gyomrom forog. A penzen kívül szerettek ti bármit vagy bárkit is???
2018. máj. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
78%
Gratula. Az ovintezkedeseket mar megtettetek, habar papa meg el es virulna is szegeny. Most mar nem kell az oreg, csak sokszor az idegesito oreg tul elheti am az orokost.
2018. máj. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
82%
Lóvé biztonságban. A papa azt csinál amit akar, de jönni ne jöjjön azzal, akit szeret, az kit érdekel, nem? Ha fizetne a nő, akkor méltóztatnátok vele kezet fogni? Mennyibe kerültök egy hónapra? Konkrétan TE mennyibe kerülsz? Mert a viselkedésed téged minősít! Gondold meg milyen ember vagy es milyen akarsz lenni!
2018. máj. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!