Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyanyámnak az a mániája,...

A nagyanyámnak az a mániája, hogy mi őt lenézzük, mert "iskolázatlan falusi" és folyton gyűlölködik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindig volt velünk szemben valamennyi kisebbségi komplexusa és sosem tudta lenyelni, hogy én jómódban éltem, míg ő gyerekkorában éhezett. Ahogy kezdtem felnőni, olyanokat mondott, hogy már alig várja, hogy meglássam felnőttként, hogy az élet nem fenékig tejfel, és látni akarja, hogy én férjhez megyek és az uram néha végre helyre tesz. Szeptemberben életemben először elmentem árufeltöltőnek (eddig adminisztratív munkát végeztem), az volt a válasza, hogy végre tudom, milyen az igazi munka, erre visszavágtam, hogy azért nem akarok egész életemben árufeltöltő lenni, erre beszólt, hgoy büdös nekem a munka, csak ahhoz értek, hogy irodában ücsörögjek. Nyáron voltam külföldön egy hónapot szakmai gyakorlaton, azzal üdvözölt, hogy most már én őt lenézem.
2018. nov. 11. 08:48
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Már nagyon régóta nem szívesen látogatom, mert úgy áll hozzám, hogy végre legyen egy férjem, aki mellett megtanulom, hol a helyem, meg hogy nő létemre mit keresek a felsőoktatásban, és hogy ha felnövök, meg kell ismernem a szegénységet, nem csak a szüleim pénzét. Viszont ez a stratégia csak erősíti benne az érzést, hogy a családom lenézi őt.
2018. nov. 11. 08:50
 2/17 anonim válasza:
71%
Vannak ilyen emberek, nyugi. Irigyek. Irigyek mert nekik nem adatott meg az ami neked/nekunk. Hasonlit a 70 eves oreg faszikra akik azt mondjak hogy vissza kene allitani a sorkatonasagot(napi 2 doboz cigi mellett amire ott szokott ra)
2018. nov. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Kevesebbet kellene elmondania a családnak neki, valamint neked találkozni/beszélgetni sem kellene ennyit vele.

Mással is ilyen, vagy csak téged tüntet ki a figyelmével? Legközelebb ha rákezdi állj fel, mond meg neki, hogy köszönöd hogy elmondta a véleményét, de te most elmész haza, mert ha így gyűlöl, nincs értelme egy levegőt szívni.

2018. nov. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Erre szokták mondani a pszichológusok, hogy a toxikus embereket ki kell gyomlálni az életedből. Szakítsd meg vele a kapcsolatot, és minden meg van oldva. Ha nagy családi összejöveteleken nem is tudod elkerülni, akkor is max. évi 1-2 alkalommal kell látnod, akkor sem kell vele pár mondatnál többet beszélned.
2018. nov. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem fog változni. Sőt, csak rosszabb lesz. Egy dolgot tehetsz, minimalizálod vele a találkozások számát. Bár akkor meg azt fogod hallgatni, hogy nem vagy rá kíváncsi. Szóval egyik füleden be, a másikon ki. Magadra semmiképp ne vedd, mert csak le fog hozni és rossz kedved lesz. Élhetetlen, undok, rosszmájú.
2018. nov. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
Tudod, én elhiszem hogy nem nézed le őt. De ő valami miatt így érzi. Másban is téveszmés a néni? Sajnos van olyan hogy az agyérelmeszesedés csúnya dolgokat produkál az idős agyban.
2018. nov. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Én kizárom az életemből az ilyen barmokat, tök mindegy, hogy az a távoli akárki rokonom vagy az anyám, egyre megy. Nem hülyültem meg, hogy mások agymenését hallgassam. Ha ilyen veled akkor kerüld el és kész, nem is értem minek mész oda, vagy mi a kérdés ezen.
2018. nov. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 szántóvető ***** válasza:
76%
mondd meg neki hogy a világ változik amit ideje lenne észrevennie.az 50-es évek végleg elmúltak,és majd te fogod helyretenni a férjedet nem pedig fordítva.
2018. nov. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%
Elsősorban azt mondanám rá hogy irigy. Egyébként meg elég régimódi. Nem kell hogy a házasságról szóljon egy nőnek az élete, meg a szaporodásról. Semmi gond nem lesz ha nem 20 hanem 25-35 évesen megy férjhez vagy szül gyereket. Attól hogy ő rossz körülmények között nevelkedett, de te nem, pont hogy örülnie kéne hogy megkíméltek a szenvedéstől.
2018. nov. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
33%

Èn meg azt mondtom, hogy Ö ilyen. Ennyi.


Vannak emberek akik egész életükben a másokkal vannak elfoglalva és a saját életükkel egy picit sem elégedettek.

Ilyenek voltak, vannak és lesznek...


Ha fiatal emberröl beszélnél akkor ugya rá lehetne vezetni, hogy kicsit nézeteit változtasson, de egy idös emberrel már nem tudsz mit kezdeni.

Fogadd el ilyennek, mikor ezeket mpondja neked végy mély lélegzetet és tereld a szót másra.


Pl arra, hogy mi is volt jó az ö fiatal korában, hogy miket csinált szívesen...

2018. nov. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!