Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek ez helyén való?

Szerintetek ez helyén való?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A történetem ott kezdődik, hogy tesom el költözött a barátnőjéhez, aki 28 éves. Az ilyen úgymond családi összejövetelekre nem nagyon szokott jönni, ami engem abszolút nem zavar, ott van neki anyós, apos, akikhez szint úgy járni kell. Na most jön a képbe anyai ágon nagyapám. Aki most megsértődött és elvileg üvöltött anyaval, hogy miaz, hogy tesom nem lesz ott náluk karácsonykor, csak nálunk. (amikor ők is itt lesznek nalunk)

Es mondta anyanak (ami szerintem fenyegetés), hogyha nem mennek hozzájuk, ők se jönnek hozzánk.

Es ez miatt anya ki van akadva meg sír meg minden. Én nem tudom megerteni, hogy nem érti meg külön lakik, külön háztartás, saját munkája stb...

Én azt veszem észre, hogy anya valamiért mindig azt csinálja amit ő mond, mert ha nem úgy van akkor mesertodik az apja ha nem úgy van valami vagy nem tetszik neki, masszoval fosik tőle...

Véleményetek? :/



2018. dec. 4. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Gondolom a nővéred nem kiván családot játszani ott ahol a sose volt,megunta. Olyanokkal tölti a karácsonyt felnőttként akikkel jol érzi magát,szeretet van nem kényszer műmosoly. Ez a véleményem,én családom se érte fel agyilag h jobb volt az utcán 14 évesen is karácsonykor mint otthon a műmosolyban a fa alatt meg egymásnak esett szülők közt h ezt nézze a gyerek meg a hazugságot h család vagyunk.. 18 után meg többet nem karácsonyoztam otthon és haza se szagoltam,az h egy külön élő felnőtt már egy napot se ohajt a vérszerinti családdal tölteni egy ünnepet nem bir ki egy légtérben, annak súlyos okai vannak és a múltban keresendők.. Hagyjátok békén,Anyád meg növesszen gerincet és ne hodoljon be másoknak mert te is növéredet fogod követni és elhuzol és vissza se nézel,itt borítokolom.
2018. dec. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Bocsi elnéztem,bátyád*
2018. dec. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Úr Isten első, miről beszélsz? Ne vetítsd ki erre a helyzetre a saját frusztrációd és nem túl jó viszonyos a családodról. Nem arról van szó, hogy a fiú vissza se akar nézni és utálja a családját, hanem egyszerűen arról, hogy felnőtt ember és nem mindig tud/szeretne ott lenni a családi összejöveteleken. Gondolom a fontosabbakra azért lejön, mint szülinapok és ez a karácsony (lenne).


Kedves kérdező! Szerintem ezt édesanyádnak vagy ha ő nem meri/ akarja, akkor a bátyádnak kell beszélnie a nagypapáddal (lehet mivel bátyád férfi ez utóbbi sikeresebb lenne), hogy ők már egy külön "család" úgymond és nem csak a ti rokonaitok vannak, hanem a lány rokonai is. Mind e mellett meg kell kérdezni, hogy mi a baja azzal, hogy csak nálatok találkoznak nem mennek el külön hozzájuk. A közös ünnep ugyanúgy meglenne nálatok is. Azt is el tudom képzelni, hogy más baja van. (Bár érdekes ember lehet nagypapád, hogy a felnőtt unokájával kellene megbeszélni valamit, de inkább a saját lányát fenyegeti.) Ha pedig amúgy sem jó a viszony, akkor engedjétek el szerintem, úgy is el fognak menni hozzátok, ha meg nem és más miatt titeket is büntetnek, az sajnos az ő szegénységi bizonyítványuk. Nyilván szomorú lenne, ha nem lesznek ott, de ebben a helyzetben szerintem a bátyád mellett kellene kiállnotok.

2018. dec. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
En teljes mértékben tesom mellett állok ki. Amúgy azért nem jönnének, mert ugye 24.e nálunk lenne, 25,pedig náluk. Gondolom 25.en tesómék mennének a lány szüleihez. De érdekes ők megtudjak érteni..
2018. dec. 5. 06:40
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Én azt nem értem, miért kell merevnek lenni.Én megkérdezem a fiam, melyik nap tud jönni és úgy csinálom a dolgaimat.

Mindig örülök neki.Mert mi van ha nem 24-én hanem előtte vagy utána jön?Semmi!

Ahol szeretet van nem számít.

Ha a tesód szeretne a nagyapjához is menni, beszélje meg vele, mikor jó.Ha nem szeretne, akkor mindegy.De olyan nincs, hogy egy nap se ér rá, csak ha nem akarja.

Anyukád meg nagyon gyenge.Ha nem megy a nagyapa, hát nem megy.Az az ő döntése.


Akik szeretik egymást és együtt akarnak lenni, megoldják.

2018. dec. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, igazad van :)
2018. dec. 5. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!