Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A ti nagymamátok is szeret a...

A ti nagymamátok is szeret a halálával fenyegetőzni, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja?

Figyelt kérdés
2019. jan. 9. 17:47
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
95%
Kedvesen meg kell kérdezni, hogy ugye meggyőnt már a Mama. Csak hogy feltétlen a mennyországba jusson.
2019. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
95%
Az én dédmamám is 40+ évig haldokolt, de nem zsarolásból, hanem csak az a tipikus falusi "jajmeghalokmá" sóhaj.
2019. jan. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
96%

Tesómnak volt egy “barátja”, aki minden héten azzal jött, hogy ha ez vagy az nem úgy történik, ahogy akarja, akkor öngyilkos lesz. Volt pár próbálkozása, de ugyanúgy folytatta a zsarolást. Végül tesóm

ignorálta, de még évekig ment az öngyilkos lemez. Tegnap mesélte, hogy öngyilkos lett az illető. Komolyan mondom, hogy megkönnyebbültem. A helyedben mondanám a nagyinak, hogy hiszem ha látom.

2019. jan. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
95%

Barátom nagymamája, aki egy nagyon aranyos nő, na sopánkodik ezen folyamatosan, 80 éves, de még mindig kint kapál a kertben. De ő nem fenyegetőzik, hanem azon sopánkodik miért kell rá költeni, költsük azt a pénzt A TEMETÉSÉRE MEG A KOPORSÓJÁRA, már így is itt az ideje.

De ezt így random időközönként előhozza, ha nála vagyunk, megy a beszélgetés és így hirtelen betolja. Meg hogy ne a kórházba vigyék kivizsgálásra, hanem a temetőbe vagy hagyjuk meghalni. Aztán megkínál sütivel.

2019. jan. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
89%

Saját nagymamám ilyen. 90 éves de vagy 20 éve azt hallgatjuk, hogy "Bárcsak meghalnék már". Eleinte még tűrhető volt, de utána már más szava, gondolata sem volt, csak hogy neki mennyire szar. Otthonba nem akar menni, de azt elvárja hogy ápolva legyen, teljesen ráment a családtagok idege. Rossz érzés ezt mondani, de bármennyire is szerettem, de már azt mondom, hogy lenne vége...


Amitől igazán aggódok, hogy nagymamám anyámat is magával rántotta. Depressziós, csak fekszik meg cigizik egész nap és csak úgy "van". Ünnepekkor is csak ültem mellette az ágyon mintha egy haldokló emberrel lennék. Előre rettegek, hogy ugyanolyan lesz ő is, mint nagymamám.


Illetve középiskolában voltam megáldva egy ilyen "haverral". Mellette ültem évekig és hallgattam a rendszeres "bárcsak megdöglenék" szöveget. A végén már mondtam, hogy "Tedd már meg".


Én 30 évesen igyekszem minél távolabb tartani magam a mérgező emberektől. Akár a saját családomtól is. Bár sajnos így is sok másik betalál.

2019. jan. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
91%
Igen szeret, én meg mindig mondom neki, hogy mama csak nyugodtan így legalább hamarabb az enyém lesz a megtakarított pénzed. Az ilyet viccel kell elütni.
2019. jan. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
95%
23 éve mióta élek azt hallgatom,hogy " jajj mindjárt meghalok", amúgy semmi baja nincsen, teljesen ellátja magát rendszeresen jár orvoshoz, bármi problémája is van. Mindig azt mondta,hogy jajj kislányom én sosem fogom megélni az ovis ballagásodat, általános ballagásodat,gimis ballagásodat, főiskolás diplomaosztódat stb. mégis sikerült neki 😂 Nemsokára megszületik a dédunokája (a lányom) és mióta tudja, azóta az van , hogy úgy is meghalok addigra. Múltkor felhívtam,hogy hogy van,mi van vele,mit csinál erre az volt a válasz,hogy: fekszem az ágyban és várom a halált. Hát nem tudtam magam visszafogni úgy kinevettem. Mondtam utána neki, hogy azért nagyon meg kell küzdeni nem olyan egyszerű az. 😁 Amúgy meg folyton játsza a nagy beteget, leginkább akkor,amikor éppen mennénk haza vagy sietnénk valahova érdekes módon mindig akkor megy fel a vérnyomása és kezd el szédülni vagy éppen nem kap levegőt,csak éppen ezzel az a baj,hogyha tényleg baj lesz nem fog neki senki hinni. 35 hetes terhes vagyok és nem régen kellett egy amúgy is rossz napom után végighallgatnom,hogy ő így meg úgy akarta megölni magát,mert őt nem szereti senki. Tiszta stresszes voltam amúgy is,de ezzel rátett még egy lapáttal. Amúgy is érzékenyebb vagyok most.Azóta próbálom minél jobban kerülni,mert nem akarom, hogy felidegesítsen. A múltkori alkalom után is órákig görcsöltem. Ha megszületik a gyerekem megfogom neki mondani,hogy vagy abbahagyja a sopánkodást vagy nem látja a gyereket. Bőven elég volt nekem hallgatnom már pici gyerekkoromban, hogy ő mennyire meg akar halni. A lányomat nem fogom ennek kitenni.
2019. jan. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
97%
el kell vinni iszappakolásos kezelésre. használni nem használ, de legalább szokja a földet.
2019. jan. 10. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
93%
Az enyém az unoka kapcsán hozza elő folyton. Még nincs gyerekünk, de folyton számlalja, hogy minél hamarabb, mert lehethogy ő már nem is lesz mire megszületik.
2019. jan. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Hála az égnek mindkét mamám így a 80 kapujában is csak azt mondogatja hogy ő elvan neki nem kell segítség hazahozza ő a 15 kiló krumplit a piacról a 4. emeletre meg kibuszozik a város másik végében lévő faluba. Mi mondjuk nekik hogy szóljanak, szívesen segítünk de hát le se lehetne lőni őket :D
2019. jan. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!