Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy bírjak ki még 3 hetet vele?

Hogy bírjak ki még 3 hetet vele?

Figyelt kérdés

anyám anyja (nem írom, h. nagyanyám, mert nem tekintem annak!) hosszú évek óta elcseszi a karácsonyaimat azzal, hogy 1 hónapra hozzán jön.


ma kellett volna hazamennie, de közölték, h. még 3 hetet marad.


azt hittem, felrobbanok!!!!!!!!!


kicsi a lakás, és egy szobában vok vele.


-horkol

-éjjelente többször befingik

-nem győzök szellőztetni, emiatt meg vok fázva most is

- nagyon vallásos, nem beszélhetek szabadon, ha itt van, a szüleim rám szólnak.

- rohadt képmutató, megjátssza az ájtatatos szentet, közben meg mohó, ránk telepszik stb.


a számítógép mellett sem tudok úgy dolgozni, lenne csomó ember kikkel munka kapcsán is beszélnem kell skype-on, de este 8 után nem lehet, van olyan ismerősöm, aki csak később érne rá, nem tudom rendesen végezni a dolgaimat.


egyszerűen utálom, még huszonéves koromban is kezet emelt rám, beleszólt a dolgaimba.


anyámon kívül már nincs más gyereke, és ezért mindig ránk telepszik.


80 elmúlt.



körülötte csomó ember meghalt, köztük a másik gyereke, de ő él és virul.


esélytelennek látom, h. kikerüljön egyhmar a képből.


mikor itt van, a stressz-szintem mindig megugrik, nyugtalan, frusztrált vok.


nem bírok ki még 3 hetet.



ja, szólni nem lehet semmit rá, mert anyám ordít velem.



kényszer, h. itthon kell élnem.


nyilván, ha tudnék, lelépnék.

máskülönben meg azt gondolom, nem nekem kéne eltakarodnom, hnem neki.


én több mint 10 éve nem mentem az ő házába, annyira nem bírom elviselni.


amúgy a meghalt gyereke felesége is utálja, nem ok nélkül.



2019. jan. 19. 11:51
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
68%
Ok, de nem válaszoltad meg, hogy miért nem alhat a nagyi anyukád szobájában? Az nem lenne megoldás? Egyáltalán hány szobás a lakás? Nincsen benne egy olyan zug, ahová te átcuccolhatnál arra az időre? Pl. nappali? Miért nem járható út, amit többen írnak, hogy arra az időre költözz te a nagyi lakásába? Vagy egy haverhoz? Szerintem próbálj meg nyugodt hangnemben és megértéssel beszélni anyukáddal, hogy szükséged van az intim szférára, és ha a nagyi még marad, akkor rendezkedjetek át valahogy a lakáson belül, hogy te tudj nyugodtan pihenni vagy éjszaka dolgozni.
2019. jan. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
66%
22 evésen már nem éltem anyámék nyakán 150000 keresetből tartom fent magam albérletben...csak 18 voltam mikor elkezdtem dolgozni,ha már nem a húszas éveidben vagy ,akkor gondolom már régóta dolgozhatsz...Birom az ilyen embereket ,idejössz siránkozni a 80 éves mamád miat aki ki tudja megéli e még a jövőhetet, még írni sem tudsz rendesen ..vok vok vok vok vok ..szedd már össze magad!!Ne keresd másban a hibát, ha benned mégtöbb van,ha annyira zavarna már rég -beszéltél volna anyuddal vagy arra az időre el mennél othonrol...de nem ,te inkább fel jössz ide picsogni,és azt várod hogy sajnáljunk....Nem tudlak sajnálni...
2019. jan. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
38%

NAgyon határozottan azt gondolom, hogy aki felnőttként nem élt még soha egy lakásban vagy egy szobában a nagyszülőjével, annak semmi erkölcsi alapja nincs, hogy minősítse a kérdezőt, engem, vagy bárkit, aki hasonló élethelyzetben van.


Teljesen más tészta beugrani a nagyihoz vasárnapi ebédre, vagy vendégül látni pár napra, és megint más életvitelszerűen együtt élni vele, alkalmazkodni hozzá.


Én majdnem 20 évig nyögtem ezt, és tönkrementem, mint a kérdező.


Soha nem tudtam úgy beszélgetni anyummal, hogy az ne igényelt volna komoly logisztikai szervezést, nagyim állandóan anyám valagában volt, nem tudtam kettesben lenni vele, mindenbe beleszólt, mindenről tudni akart.


Ha egy unoka-nagyszülő viszony megromlik, annak általában oka van, és nem biztos, hogy mi, unokák vagyunk a hunyók.


Teljességgel átérzem a kérdező vergődését.


Én sem azért ragadtam itthon, mert szeretnék így élni, hanem nincs többre anyagi keretem egyedülállóként jelenleg.


Csak azért nem fogok összeállni senkivel, hogy összebútorozzunk.


Vagyis aki nem él vagy nem élt együtt a nagyijával hosszú évekig, hónapokig felnőttként egy nagyon kis helyre összezsúfolva, az most talán maradjon csöndben, mert úgysem hiteles, nem mérvadó amit mond.


Kérdező, tartsál ki!

2019. jan. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
61%

Meglopnak stb,és még ott laksz,v kamu v ostoba vagy..

58N

2019. jan. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
15%

Amit máshol nem mertél... itt megkérdezheted!

Ez a gyakori mottója, ez lenne.


Valójában nem először szembesülök azzal mások kérdése vagy a sajátom kapcsán is szoktam, hogy ez nem így van!


Kioktató, megrendszabályozó, minősítő emberek fröcsögése, ami itt folyik!


Ha nem éltél együtt 20 évig, 2 évig, hónapokig a nagymuterral, ne ostobázz le senkit!


Én részemről kilépek ebből a sehová nem tartó kommunikációból, kérdező, neked is ezt javaslom.

Hadd főjenek ezek a saját levükben, hogy ők is küzdenek a maguk napi frusztrációival, mindez ékesen bizonyítja, hehe!

2019. jan. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
Milyen érdekes, hogy az a válaszoló, aki egyetért veled pontosan ugyanabban a stílusban ír, mint te. :D :D Egyébként a gyerekvállalás témában is van egy nő, aki pont így ír, mint te, erős a gyanúm, hogy te lehetsz az is és gyártod a kamukat.
2019. jan. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem endedik,hogy felnőtt cula létedre kulcsod legyen a szobádhoz?

És még azt írod,hogy neki kéne téged eltartani? :D

Igazi anyuci kicsi fia lehetsz,aki meg is érdemli,hogy így éljen.Munka dacára sem tudsz albiba menni...soha semmit nem tettél le még az asztalra?? Igazán szégyenteljes.Megsértődhetsz itt a kommentektől meg magyarázkodhatsz de a tény az tény marad.Egy semmirekellő vagy,akinek 50 évesen is ugyanez lenne a problémája.Nem sajnállak!

Legyen a nagymamád akármilyen hárpia,szégyellheti,hogy ilyen unokája van. Még lehet az is benne van,hogy direkt hagyták a nyakadon,hogy kapcsolj :El kéne húzni és önállósodni

2019. jan. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
Tök vicces,hogy mindeninek azt írod,hogy éljen vele ő és majd meglátja! Húzz el addig amíg ott van ahelyett,hogy itt picsogsz felnőtt ,,férfi" létedre. Nincs egy nőd,egy haverod,egy rokonod aki még talán szívesen is látna attól függetlenül,hogy ilyen rohadt ocsmány stílussal rendelkezel?
2019. jan. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem tűnsz 30 év körülinek :)

Na mindegy is, én nem akarlak kioktatni, de szerezz egy matracot és aludj a nappaliban. Kész! A dolgaidat egy Mekiben eltudod intézni 1menü mellett, ingyen wifivel.

2019. jan. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!