Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A szüleim soha nem hivjàk fel...

A szüleim soha nem hivjàk fel a gyerekeimet születésnapjukkor?!

Figyelt kérdés
Külföldön élünk de telefonon nagyon gyakran beszélünk. 3 gyerekem van es minden evbe mikor szülinapjuk van aznap soha nem hivnak es utana ha beszelünk sem emlitik meg vagy kérdeznek rà. Az enyémet is minden évbe „elfelejtik“. A tesòmét viszont nem, még apàm felhiv egy héttel elötte hogy ne felejtsek el gratulalni neki. A gyerekekkel soha nem beszelnek telefonon, megkerdezik hogy hogy vannak de nem mondjak h add ide a telefonhoz. Mi a véleményed ezekröl a szülökröl???

2019. jan. 22. 06:35
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
A körülmenyek röviden: a szüleim elvaltak mikor en 8 voltam a tesom 3 es anyam otthagyott apamnak minket. Apam olyan körülmenyek között tartott minket hogy el kellett konkretan menekülnöm otthonrol. Es kialakitanom magamnak egy sajat eletet normalis körülmenyekkel. A kapcsolat megvan mind a ket szülömmel latogatom is öket evente 2-3 szor de ennyi.
2019. jan. 22. 08:51
 22/45 anonim ***** válasza:
83%
Ez alapján én meg sem lepődöm, hogy ilyen a viszony. Szomorú dolgok ezek, de ne várd, hogy változni fog. Próbálj ne velük foglalkozni, hanem a saját családoddal. Te attól még köszöntsd fel őket, stb. De ha apád legközelebb ilyennel hív fel, hogy ne felejtsd a testvéred születésnapját, akkor szólj vissza neki, hogy te nem felejted el az ilyen dolgokat, vele ellentétben. Vagy valami hasonló.
2019. jan. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk kíváncsi lennék, az itteni higgadt kommentelők, akik a kérdezőt ekézik csuklóból, hogyan reagálnának hasonló helyzetben. Valószínű nem ilyen "az ő dolguk" legyintés lenne. :)
2019. jan. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
87%
ha ilyen multad van velük, én nem is erőltetnėm hogy beszėljenek vagy találkozzanak..
2019. jan. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
59%

Kedves kérdező, a válaszolók többségét elnézve, megborzadok...

#Nincs közös téma... Kérdem én, egy pici gyermekkel, akik az unokájuk ?

#Ha nem tetszik jelezd feléjük...

Csakhogy ez nem így működik !

Abból amit röviden leírtál róluk, abból pontosan látszik, mekkora különbséget tesznek köztetek illetve a testvéredék közt. Beszélj velük, hátha ez valamelyest segít, azonban az esetek többségében, főként ha évek óta fennáll ez a kényes és kellemetlen helyzet köztetek, akkor az sem sokat fog segíteni.

Sajnos pontosan átlátom és átérzem azt, amit általuk meg kell tapasztalnod.

És sajnos ez családon bellül, nagyon bántó tud lenni.

Én minden jót kívánok !

2019. jan. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
67%
Ha már itt ennyire bátran osztod a népet, a saját szüleidet miért félsz felvilágosítani?
2019. jan. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
60%

Teljesen mindegy, hogy évente hányszor tudnak találkozni az unokájukkal.

Teljesen mindegy, hogy mennyit és hányszor tudnak heti vagy napi szinten beszélni. Ők és a három gyermek, akkor is egy darab belőlük, a lányuk és az unokáik !


Az édesanyám párja, lassan 15 éve külföldön dolgozik.

Ritkán van lehetősége látni a gyermekeit, unokáit, azonban a jeles napokon gondol rájuk, és igyekszik a telefon-videó beszélgetések alkalmával az unokáival is kommunikálni.


Én magam, két szerető nagyszülőt kaptam, az édesanyám részéről, mert hogy édesapámat nem ismert így ezzel együtt a családját sem.

Viszont soha, senki közt nem tettek különbséget a családunkon bellül !


Szóval ne tegyünk úgy, mintha ez normális lenne jelen pillanatban.

Mert nem, nem az ! Abszolút nem az !

Szerintem szégyen és iszonyú csúnya dolgot tesznek, amely akár a gyermekeitek lelkét is sértheti, sajnos ilyen is szokott történni, mert kevesebbnek érzik magukat...

Én nagyon sajnálom !

2019. jan. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
91%
#27: te egy álomvilágban élsz. Vannak ilyen helyzetek is, mint a tieitek, de ugyanannyi hasonló helyzet is, mint a kérdezőnél. Ne a te saját egyetlen példádból indulj ki.
2019. jan. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
68%
Nem olvastam végig a hozzászólásokat, de értem miről beszélsz! Úgy érzed a tesód több figyelmet kap, ami nem is baj biztos ő van közelebb hozzájuk, de a gyerekeid miatt rosszul esik! Igaz én még csak terhes vagyok, de engem is nagyon bánt, hogy majd 25 hetünk alatt édesanyám egyszer sem kérdezte meg hogy vagyok, mozog-e a pici minden rendben vagy bármi, bezzeg tesómat minden nap felhivja, hogy miújság! Tesómnak 2kislány,nekünk kisfiúnk lesz, anyám megtudta elkezdett fújjogni,hogy ő pedig kislányt akart, de talán most a tesóm is kedvet kap! Egy percig nem örült a terhességemnek, most pl a neve nem tetszik neki,persze azt is a tesómnak mondja milyen sz@r! És őt biztatja,hogy vállaljon még1et,mert kell egy fiú mindenképp...ugye nálam meg kiakadt. :( Sajnálom a helyzetedet, elhiszem, hogy a gyerekeknek jól este ha felköszöntenék, amikor kicsi voltam a papa mindig levelet irt, igaz nem tudtam elolvasni,de felköszöntött! Hidd el nem biztos,hogy erőltetni kell ezt a dolgot, ha nagyobbak lesznek megértik és majd úgy viszonyulnak ők is hozzájuk, nem fognak kötődni, csak a kötelező tisztességi beszélgetések lesznek!
2019. jan. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
72%
Ők téged se szerettek és téged se tartottak fontosnak gyerekként, szóval miért is érdekelné őket az unokájuk? Ha ennzire s
2019. jan. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!