Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nem szeretem az apai nagymamám...

Nem szeretem az apai nagymamámat. Más is van hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Rajtam kívül 4 unokája van még. Ebből kettő a fél gyerekkorát ott töltötte. Ők a kedvenc unokák.

Mindig az ő kedvükben akart járni. Mindig azt sütötte főzte amit ők szerettek.

Egyszer szülinapomkor kértem, hogy süssön nekem kakaóscsigát. Neki arra nincs pénze, pogácsát kaptam. 1 hét múlva madártejet csinált a 2 unokatesómnak.

Mikor 18 lettem próbáltam közeledni felé, felhívtam, meglátogattam többször mint előtte.

Annyit mondott, gazdag férjet válasszak aki eltart mert soha nem leszek képes egyedül megállni a lábamon.


Megharagudtam rá, de nem álltam le veszekedni. Elfogadtam, hogy engem szeret a legkevésbé.

Az unokanővéremnek született két babája, az ő képeiket mutogatta mindenkinek.

A féltesómnak született kisfia, az ő képeiből csináltatott naptárt, és azt tette ki a konyhába.


Mikor felvettek a mostani munkahelyemre, apu elmesélte neki. Annyit mondott, hogy jól van.

Mikor meglett a lakásom, és beköltöztem, meghivtam magamhoz. Inkább apukám kedvéért tettem.

A mama persze "nem érezte jól magát", nem jött el.

Pedig apu elhozta volna autóval. Földszinten lakom, pont mint ő.


2 hét múlva persze elment 35 km-re az unokatesómékhoz.


Szóval ez az eset óta nem beszéltem vele.


Jelenleg egyébkébt 28 éves vagyok...


Pár hete rosszul lett, mentő vitte el, műteni kellett stb.

Nem látogattam meg, hiszen 28 évig kb levegőnek nézett, most ő haragszik rám.


Egyszerűen nem tudom őt mamámként szeretni.

Apukámnak ez nagyon fáj, de ő is tudja hogy a kedvenc unokák mellett engem nem volt ideje/kedve szeretni a mamának.


2019. febr. 2. 19:17
1 2
 11/14 anonymousreview60 ***** válasza:
74%

1. Bűntudat: Eszedbe se jusson! Te igyekeztél közeledni, ő nem fogadta. Eredményeid lettek, lehurrogta. Sütit kértél, leócsította. A nagymamai minimumot nem teljesítette. Ha kérdezi a mama, miért nem látogattad meg, csak foglald össze a fent leírtakat.

2. Édesapád: Nehéz lehet neki, hogy a legkedvesebb nők nincsenek harmóniában. De ez ne kényszerítsen a nagyinak kedveskedésre.

3. Örökség: Hogy ezért megpróbálsz mégis kedveskedni, az csak a te dolgod.

2019. febr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Ó, ne hidd hogy egy szög is maradt a mama nevén :)

Mindent átirattak a 2 kedvenc unoka nevére.

2019. febr. 3. 07:39
 13/14 anonim ***** válasza:
12. Nálunk is ugyanez ...
2019. febr. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha azt érzed, valaki nagyon nem kiváncsi rád, nem kell erőltetni a dolgot, lépj tovább. Sajnos, nem tudsz mit tenni.


A férjem húgának van 2 kislánya, 21 hónap korkülönbséggel születtek meg. Én azt látom, hogy a nagymama az elősért rajong, baba korában több száz fotót csinált róla, mindent megvesz neki. A 2. gyerekről már tized annyi képet nem csinál, és látni, hogy ő már csak a "futottak még" kategóriában van.


Ez van, így működnek az emberek. Van egy kapacitási limitünk, amiből időt, érdeklődést, szeretet tudunk adni magunkból. Ha több felé kell osztani, a nagyszülő bizony annak ad belőle többet, akit jobban szeret. Ne foglalkozz vele.

2019. febr. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!