Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A gyerekem nem hajlandó...

A gyerekem nem hajlandó magyarul beszélni, amit a dédnagymamája (aki nem beszél idegen nyelven) nehezen visel. Hogyan tudnám ezt elsimítani?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 25. 16:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
5%
Semmire nem fog menni a magyarral, akkor már használhatnátok egy hasznos nyelvet.
2019. ápr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
29%
Az én fiam 5 éves, mindig magyarul beszéltem hozzá, az apja a saját nyelvén. Viszont mindkettőnknek németül válaszol🤷🏻‍♀️ Tehát mindent megért, de a harmadik nyelvet használja.
2019. ápr. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
És ha a dédi nem érti, mit mond? Neki nagyon rosszul esik...
2019. ápr. 25. 19:15
 14/19 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk is volt ilyen, én magyarul mondtam valamit, a fiam olaszul válaszolt. Én mindig visszakérdeztem magyarul. Egy idő után egyből magyarul mondta.

Pl.

-Mit kérsz reggelire?

- Jogurt alla fragola.

- Epres joghurtot kérsz?

2019. ápr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
60%

Csak csöpögteted az infókat, értelmesen kiírni egy kérdést már luxus.

Hány éves a gyerek? Miért hagyod rá? A gyerek úgy beszél, azon a nyelven, amihez szokott, ha meg annyi jó érzés nincs benne, hogy a dédi kedvéért megszólaljon magyarul, az a te nevelési hibád! Önző, alkalmazkodni képtelen gyerek, aki nincs tekintettel másokra.

2019. ápr. 26. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
81%
en olyan helyen elek ahol sok nacio van,ha a gyerek nem hajlando anyanyelven komunikalni,nem a gyerekel van baj,a szulok a hunyok ,lustak a gyerekuket,tanitani,nem kell mast tenni,csak magyarul kell vele beszelni,kiskoratul kezdve,ha iskolaba kerul,vagy ovodaba.nagyon konyen felszedi a nyelvet,nekem is vanak ismeroseim,gyerekek 6-7 evesek anyanyelvi szinten beszelnek,magyarul,oroszul,angolul,mert a szulok odafigyelnek rajuk.ez az eletben kesobb nagyon nagy elony,az egy nyelvu,gyerekekel szemben,nagyon sok nemzet,nem engedi,hogy a gyereke,ne tanulja meg az anya nyelvet,nem ertem ,mi magyarok,miert nem torekszunk ra ,hogy a gyerek megtanulja anyanyelvet,
2019. ápr. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
náciul én sem beszélnék, jól teszi a dédnagymama, tanícscsátok meg max
2019. ápr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
88%
tobb nemzetrol beszelek, a nacio regi kifejezes ,es a dedi mar soha nem fog megtanulni,a gyerek meg sok nyelvet megtanulhat
2019. ápr. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Zsozsóka0926 ***** válasza:
100%
Azt kihagytam ,hogy amit a 8-as csinál az szerintem nagyon jó megoldás.Addig "nem érti meg"amíg nem magyarul mondja a gyerek.Így rá van kényszerülve ,hogy használja a nyelvet.Alapból mindenki inkább azt a nyelvet szereti használni amin magabiztosabban ki tudja fejezni magát,de ezzel a megoldással ezt el lehet kerülni.
2019. ápr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!