Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülők az egyik unokának...

Nagyszülők az egyik unokának adják a nyugdijukat, másiknak mrg sirnak a pénzért?

Figyelt kérdés

Tőlem elvárják h segitsek anyagilag számlát fizezni stb... unokatesomnak meg oda adják a nyugdijuk javát. Kijönnének a pénzükből amúgy. De unokatesom egyetemista és segitik,én csak szakmunkást végeztem és már dolgozok.

Unokatesom diákmunkára is tudna menni.

Elegem van belőle h érzelmileg zsarolnak. Mondtam már nekik h fizessék ki amit kell vásároljanak be,és ha marad akkor osztogassák a pénzüket. De elöbb osztogatnak aztán meg sirnak higy nincs pénz gyógyszerre se. A szomszéd hivott fel hogy mamáék 3 napa nem tudnak mit enni vajas kenyeren kívül,mikor vásárolok be nekik....


2019. jún. 29. 17:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Mikor már a szomszéd is belekerül, ott már nagy gond van. Én egyszerűen csak azt mondanám, hogy sajnálom, most nincs, vagy épp ennyi van csak, aztán heló
2019. jún. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Szüleitek hol vannak a történetben?
2019. jún. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Jó,ne adj pénzt,és akkor a nagyszülők leállítják a seggnyalást.
2019. jún. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem feltétel nélkül, önzetlenül, jó érzéssel adod nekik a pénzt, akkor ne adj. Én nem adnék ilyen helyzetben.
2019. jún. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem adtam ebbe a hónapba,és a szomszéd jiv h nincs kajájuk. Én anyámék épp h kijönnek a pénzükből,van mikor még nekik is segítek. Nagynéném meg munkanélküki segélyből alkalmi munkákból él,ezért a mamáék pénzelik unokatesom.


Engem pumpolnak mert h viszonylag jól keresek?emgem nem kell támogatni.


Unokatesomnak szóltam h nincs mit enni a mamáéknak vásároljon be,de azt mondja nincs pénze. Pedig most volt nyugdij nem rég és kapott ugye

2019. jún. 29. 18:07
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Mondani kell a nagyszülőknek,hogy lesz 2 bevásárlás,utána ha nem akarnak éhenhalni,akkor a seggnyalást állítsák le.

Unokatesónak pedig mondani kell,hogy nagyszülők nem pénzelik tovább,menjen diákmunkára.

2019. jún. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Jó kis család lehet a Tiétek is. Az én nagyszüleim dolgaiba is folyton beleugatott az egyik szomszédasszony.
2019. jún. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát most még bevásárolok. Kénytelen vagyok,azért nem szeretném éhéznének. De meg irtam unokatesomnak is h ne fogadja el tőlük a pénbz,ne kérjen mert nem én már eleget segitettem nekik. Nekik is neg mondom majd még1x h elöbb fizessenek ki mindent és vásároljanak be,ha marad aut oaztogassák nyugodtan.
2019. jún. 29. 18:36
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem beszélj négyszemközt az unokatesóddal és sorolj fel neki pár munkalehetőséget, azzal, hogy ha van bőr a képé, akkor ne az öregeken élősködjön, hanem vállaljon mellékállást.

Félek, hogy nem lesz együttműködő...Ha karakán lenne, akkor nem fajul eddig a helyzet.

2019. jún. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

Mondd meg h kérjenek akinek adták ő bajuk oldják meg.

hidd el rajönnek 2 nap után h elbaszt@k

A szomszédnak meg nyugodtan mondd meg h vásároljon ő ha annyira sajnálja. Persze a saját pénzéből

2019. jún. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!