Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Elvárható vagy sem egy nagymam...

Elvárható vagy sem egy nagymamától?

Figyelt kérdés

Anno mi a nagyimmal éltünk, a szüleim dolgoztak, mama intézett mindent.

Mikor ezt kamaszként anyuhoz vágtam, ő közölte, hogy majd az unokáival lesz ő is.

Nos, eljött a pillanat, dolgozom, és sajnos apukára nem számíthatok.

Hatkor érek haza, ez iskolaidőben 2 óra a gyerekekkel, de nyáron nyilván több.

Eljött az oviszünet, anyu meg kiborult, hogy ő nem bír négy hetet a csajokkal (9 és 5 évesek)

Viszont dolgoznom kell, nincs mese, max két hét szabim van (amúgy hat hét az oviszünet)


2019. júl. 22. 12:17
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
62%

Nalunk 4 het.. De tokmindegy, attól naluk 6...


Elvileg nem elvarhato... De ebben az esetben jo csunya dolog a nagyi részéről..mondjuk be lehet vonni az apukat, meg tabor, meg szabi, esetleg tp es ugy a nagyi.... De ő is megkapta a segítséget... Tudja hogy nehez lett volna nelkule... De megse adja meg ugyanezt a lanyanak. De elvaras van. Hat en beszuntetnem a segítséget, ha vissza semmit nem kapok.

2019. júl. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
87%

Igazságtalan, de sajnos a család ilyen, és nem lehet üzleti alapon megközelíteni: azért mert ő kapott, nem biztos, hogy adni fog. Nem is lehet rá kényszeríteni, meg elvárni.


"Meg én is bőven teszek értük, megyek, hasítom a fát, hordom, nagytakiknál, disznóvágásnál, befőzésnél, elrakásnál én is ott melózom. Aztán otthon egyedül."


Nos, leteheted a lantot...majd segít neki, aki akar! Ha meg rákérdez, akkor meg kell neki mondani, hogy nem érsz rá, pihenni akarsz, vagy csak plusz munkát vállalsz, mert szükséged van rá, hogy tábort, babysittert fizess a gyerekeidnek, mert nem tudod máshogy megoldani a felügyeletüket. Egyébként szánalmas: az unokáit nem azért kell felügyelnie, hogy neked segítsen, hanem hogy NEKI alakuljon ki olyan kapcsolata velük, amilyenre minden nagymami vágyik (pl. hogy később ők akarjanak menni hozzá, pl.), csak éppen sokan elfelejtik, hogy ahhoz tenni is kellene, nem magától terem.

2019. júl. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos nem sokat tehetsz :( amikor ő neki kellene segítség hagyd ,majd fizet valakinek hogy osszehasgassa neki a fát.

Keress valami környékbeli anyukát vagy munkanélküli lányt aki elvállalná őket,táboroktól olcsóbb, persze nem is olyan jó de ha számít a pénz muszáj így.

2019. júl. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
10%
Nwmtudom miért lett lepontozva a segítő ötleteim :)?
2019. júl. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Mikor a második gyerekkel terhes voltam, félidősen, veszélyeztetett terhesként, nem bírta apuka a felelősséget, és lelépett. Exanyós Németországból küldi a gyt-t az exférjem nevében, illetve karácsony és szilveszter közt beugrik egy kávéra, meg unokázik pár órát.

Az apjuk nem akar apa lenni, és ha a sejhajom a földnek verem, se lesz másként.

Nem bulizni akarok menni, nem arra kell a felügyelet. Muszáj dolgoznom.

2019. júl. 22. 19:15
 26/30 anonim ***** válasza:
25%
Egyedül nem maradhatnak a házban? Én 9 évesen teljesen jól ellettem volna már magam is.
2019. júl. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
39%

26!


Ezt nem gondolod komolyan, ugye? Kimeríti rendesen a kiskorú veszélyeztetését

2019. júl. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

26-ra:

Bennem is fölmerült végső megoldásként. 9 évesen már egyedül jöttem haza tanórák után iskolából (nem voltam napközis) és addig egyedül voltam otthon, amíg apukám vagy bátyám haza nem ért. Persze az nem egész nap, hanem max. 2-3 óra volt. És az 5 éves még tényleg kicsi.


Kérdező, esetleg falubeli nyugdíjas nénit pénzért meg lehetne kérni? Vagy ha anyagilag ezt nem engedheted meg, akár egy olyan megegyezést kötni, hogy segítesz neki nehezebb munkákban. Kb. azokban, amikben eddig anyukádnak segítettél. Anyukád meg nézegethet. :DDDD

Végül is a családnak úgy kéne működnie, hogy egyszer egyikünk segít a másiknak, máskor meg fordítva. De ez nemcsak vér szerinti rokonoknál, hanem bármely jó viszonyban levő ismerőssel működhet. Ill. ha vér szerinti rokon nem érti, hogy ez kölcsönösséget feltételez, akkor értelemszerűen vele nem kell csinálni.

2019. júl. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
63%
Itt azért teljesen más eset van, mert Kérdező is aktívan segít az anyjának (ahogy írta, tüzifa összevágása, behordása, befőzések, stb.) Így azért igen, mondjuk nem szeretem ezt a szót, sőt utálom, de igen, "elvárható" az időnkénti bébiszittelés. (Vagy akkor Kérdezőtől se kelljen segítség az anyjának, ő is oldja meg fizetett segítséggel a tüzifa hasogatást, lekvár főzést, stb.)
2019. júl. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
87%

Megkérdezhetném, hogy a 29-es miért lett nullára pontozva?

Tehát teljesen természetes, hogy a két gyerekét egyedül nevelő kérdező besegít az anyjának (amit írt is, nem akarom ismételni, hogy milyen feladatokat). Neki viszont az anyja annyit nem segít, hogy vigyáz a gyerekeire nyáron pár hétig. Normál esetben én is azt mondanám, hogy nem elvárható. Viszont így, hogy a fiatalasszony is aktívan besegít az anyjának, azért másképpen néz ki. Ami időt az anyjának segít, azalatt vállalhatna plusz munkát is, hogy ki tudja fizetni a bébiszittert. És akkor azt mondaná az anyjának, hogy bocs, "vágja fel a tüzifádat és hordja be egy fizetett segítség, főzzön be veled lekvárt egy fizetett valaki, én arra keresem a pénzt, hogy a gyerekeimre vigyázó személyt meg tudjam fizetni."

Mi az, amit ezen nem lehet megérteni?

Tehát a kérdezőnek kb. mindent el kellene dobni a kezéből és segíteni az anyjának, az anyja pedig cserébe semmit? Mindenki hülye itt egészen, vagy csak hirtelen jött a kánikula megint?

2019. júl. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!