Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » "Vegàn" esküvőm lesz. Jogos,...

"Vegàn" esküvőm lesz. Jogos, hogy több rokonom nem jön el ezért?

Figyelt kérdés

A párommal mindketten növényi étrenden vagyunk, azaz semmilyen állati eredetű terméket nem fogyasztunk (húsok, tejtermékek, méz, tojás stb).

Az étrendünk állatvédelmi okokból van így.

100 fős esküvőnk lesz szeptemberben. Tucatnyi állatnak kellett volna meghalnia azért, hogy legyen az esküvőn hús.

Mi ezt értelem szerűen nem akarjuk,így beleírtuk a meghívòva, hogy növényi ételek lesznek, illetve személyesen is elmondtuk.

Ez annyit tesz, hogy zöldségleves lesz, rántott zöldségek,köretek, saláták, gomba pöri tojás mentes tésztával. Lesz még töltött káposzta is hús nélküli töltelékkel, magföllel.

Éjfélkor zöldség pástétomok és sült zöldségek lesznek kenyérrel. +vegàn kolbász is lesz, házilag készül, nem szójàs.

A sütik és torták növényi tejjel készülnek, tojás nélkül. Illetve rengeteg gyümölcs és gyümölcs saláta is lesz.


Itt jön a probléma, hogy 12!! rokon mondta vissza az esküvőt emiatt. Közölték, hogy ők nem nyulak és nem jönnek el.


Nagyon kiborultam, elképesztően rosszul esik, hogy életünk nagy napját kihagyják, mert nem bírnak ki néhány órát hús nélkül.

Azért írtam le az ételeket, hogy lássátok, nem olyan szörnyű, tényleg mindent megteszünk, hogy úgymond a hagyományos esküvői kaják legyenek..


Ti visszamondanátok ezért egy meghívást?

Mi évek óta a párommal úgy járunk esküvőre, hogy egy falatot nem eszünk, mégsem szóltunk egy rossz szót sem!! Soha nem vártuk el, hogy külön kaja legyen nekünk! Mindig alkalmazkodtunk és örültünk az ifjú párnak..

Tényleg olyan nagy kérés, hogy életükben egyszer ők is alkalmazkodjanak? Annyira rosszul esik. Mit gondoltok?


2019. aug. 10. 10:11
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
 171/275 anonim ***** válasza:
67%
Amúgy itt is arról van szó, a kérdezőnek nem elég, hogy ő nem eszik húst, de ráerőszakolja 88 másik emberre is a saját elveit. Csodálom, hogy csak 12 ember intett be neki.
2019. aug. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/275 anonim ***** válasza:
73%

#164:

"A saját esküvőjén meg azt ad falni, amit adni akar. A megjelenés meg nem kötelező."


De a kérdezőnek pont ez a problémája, azt sérelmezi, hogy vannak, akik nem akarnak menni.

2019. aug. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/275 anonim ***** válasza:
77%
Azt kérded jogos-e? Persze. Joguk van eldönteni hova mennek, vagy nem mennek.
2019. aug. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/275 anonim ***** válasza:
80%

Nekem gluténérzékenyként az lenne ezzel a bajom, hogy idegen dolgok, és nem akarom a lakodalmat azzal tölteni, hogy mindenkit azzal idegesítek, hogy szerinte ez meg az a kaja hogy készült, vagy a telefonomon lógni, hogy miben nincs glutén. Azt meg a telefon sem tudja, a rántásban mi van.


Nálam ilyenkor a tuti, ha megindulok a natúr hús/hal + krumpli felé. Itt bajban lennék. Plusz a hisztis gyomrom olyan, hogy ha először próbálok ki valamit, akkor - nem fogok finomkodni - szétfosom magam. A szusival is így volt, pedig a sima lazac, rizs gluténmentes. Azóta simán megeszem, sőt imádom, de nem akarnék kockáztatni.

2019. aug. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/275 anonim ***** válasza:
34%
A híres magyar vendégszeretetről mi a véleményed, előző? Tudod, amire mindig olyan büszkék vagyunk...
2019. aug. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/275 anonim ***** válasza:
35%
Na megjött a "szégyellemhogymagyarvagyok" sátras jöttment. A tolerancia hol marad a húsevők iránt, pajtás?
2019. aug. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/275 anonim ***** válasza:
78%

175, én meg akkor szégyelljem, hogy vannak olyan magyar emberek, akik ennyire nem foglalkoznak senkivel, csak magukkal? Elég sok érv hangzott el, miért buta ötlet, a másik oldal leginkább azzal jön, hogy mert csak, az ő dolguk, ki lehet bírni.

A gomba elég sok embernek okoz gondot egyébként, ha már pont azzal jössz, hogy még lehet enni.


Milyen állatot kell megölni ahhoz, hogy ne tojásmentes legyen a süti, vagy ne magfölt kelljen enni?

Jó dolog idegen ízeket kóstolni, csak nem akkor, amikor nincs lehetőség már enni, ha nem jön be.

2019. aug. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 178/275 anonim ***** válasza:
79%

Páran írtátok a gombapörköltet. En nem szeretem, nem tudnám megenni.

Itt amugy az a baj, h mindenki lesz.r mindenkit, senki nincs tekintettel a másikra.

2019. aug. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/275 A kérdező kommentje:

Bár azt írtam 2 napja, hogy nem fogok többet reagálni, de ennyi válasz után nem érzem korrektnek, hogy semmit nem írok, hiszen ti is fáradtatok azzal, hogy elmondjátok a véleményeteket. Felmerült néhány kérdés felém illetve pár gondolat, amire reagálnék.



"Azért meg nem megyek el esküvőre, hogy fizessek olyan kajáért, amit nem szeretek, "

Lehet bennem van a hiba, de én nem gondolom úgy, hogy egy vendég azért ad nászajándékba pénzt, hogy kifizesse a fogyasztását. Azért vendég, meghívott, mert nem neki kell kifizetni, állja az ifjú pár. A nászajándék arra van, hogy azzal úgymond hozzájárulj az ifjú pár közös életéhez. De egyáltalán nem kötelező, hatalmas hülyeség, hogy igen meg hogy fizesd ki a fogyasztásod. Egy átlagos 100 fős esküvőn, menütől függetlenül kb 25 ezer főbe van egy vendég. De általában 10-20 ezer között szoktak fejenként adni. Egyáltalán nem kell kifizetni a fogyasztást..


"Tej, vaj, tejföl, tojás, méz stb sincs, holott az nem jár állat leölésével."

A tejipar is hozzájárul az állatok leöléséhez. A borjút elveszik az anyától és használják az anyát évekig, amíg ki nem merül és mehet a vágóhidra. Kb 7 évet élnek 20 helyett, igen mostoha körülmények közt. A tojás ipar hozzájárul ahhoz, hogy a kakasokat egyszerűen bedarálják élve, hiszen ők nem tojnak. És persze a tojókat is levágják, ha kiöregednek.



"hol van a legközelebbi McDonalds."

Vicces, hogy sokan azon pampognak, hogy az általam leìrt menü egészségtelen, de közben a meki és a pizzéria merül fel alternatívaként.



"Kérdező! Írtál más ki sok kérdést, ez egyértelmű, mert te vagy az,"

Ez a második kérdésem, de ha nem vetted volna észre ez egy anonim oldal, felesleges találgatni, hogy ki kicsoda, csak magadat égeted vele, mert nincs igazad. Rengetegen irkalnak ide, képzeld el.



"háztáji kisgazdálkozók támogatásával, akik nem a nagyüzemek működését csinálják csak kicsiben, hanem akik minél szabadabban, eredeti élőhelyükhöz hasonló körülmények közt tartják az állatokat!"

Ezt értem, ha választani kéne, akkor legalább az életük legyen jobb. De a végén ugyanúgy leölik őket és ezt nem veszi be a gyomrunk. De határozottan jobb megoldás.



"Az élet kioltására pedig vannak kíméletes módszerek"

Ja persze, magyarázd csak ezt be magadnak. Elvenni egy érző lény életét nem lehet humánusan megtenni. Fél, sír és tudja, hogy mi vár rá, hiába hal meg hamar és nem szenved. Szerintem nincs jogunk istent játszani és elvenni az állatok életét, ha enélkül is lehet teljes, egészséges étrenden élni.



"a vegánságot a kérdező erőltette anno a pasijára."

A vőlegényem már vegàn volt, amikor összejottunk, én csak vega. Nem tudom hogy honnan veszed a bátorságot, hogy ilyen egyértelmű, rossz indulatú megjegyzéseket tegyél rám ismeretlenül. Semmit nem tudsz rólunk.



"Egyébként hidd el, azzal hogy a ti esküvőtökön nem lesz hús, ugyanannyi állatot vágnak le... egy 10 000-res hízós sertéstelepen nem fognak ez miatt 5-el kevesebb disznót vágni, ugyanúgy 10 000-et vágnak..."

De sok kicsi sokra megy, ha atalakulnak a fogyasztási szokások, akkor előbb - utóbb kevesebb lesz a levàgott állat. Hosszútávon megérződik. Kereslet - kínálat.. Már a kfc-ben és a burger Kingben is van vega menu.. Atalakulnak az igények.



"Malac van otthon a kérdezőnek. Akkor miért nem lehet csirke,,"

És a csirke nem érző lény, aki élni akar? Nem teszek különbséget köztük.



"arra még senki nem válaszolt, mi a baj azokkal az tejtermékekkel és tojással, amik olyan gazdaságból származnak, ahol odafigyelnek az állatok jólétére, pl. szabadon tartás mellett."

Mert ugyanúgy leölik őket, fentebb leirtam.


"Semmilyen levest nem szeretek."

"Utálom a grill zöldségeket."

Nem vagyunk egyformák, nem lehet mindenkinek megfelelni, még hagyományos étrenddel sem.



"szója és egyéb alapú bigyóktól konkrétan átszalad rajtam minden, fél órával ebéd után szaladnom kellett, és azóta is tart."

A kérdésben írtam, hogy szója mentes a kolbász is, mi sem fogyasztunk szóját, szerintem sem ok.

Tofut írták páran, az sem lesz, szerintem is rossz ízű hulladék és abban sem vagyok biztos, hogy egészséges. Szejtánt szoktunk enni nagyon ritkán, de az sem lesz.



"Nekem gluténérzékenyként az lenne ezzel a bajom...."

Figyelünk a glutén érzékenyekre, lesz külön glutén mentes főétel és desszert! Szerintem egyértelmű, hogy vegànként tudjuk milyen rossz, ha nem gondolnak rád. 1 glutén érzékeny családtagunk van, lesz neki külön mindenből.

2019. aug. 12. 07:06
 180/275 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, az a baj, hogy te azt várod el hogy 100 ember alkalmazkodjon hozzád, pedig szerintem 2-nek egyszerűbb 100-hoz.

Nem az a fő baja senkinek, hogy ne birna ki fél napot hús nélkül hanem az hogy csupa egészségtelen utánzatot akarsz rájuk kényszeríteni mint magföl meg tofu meg tudom van szójafasírt. Undorító sztem de mindegy.

Fordítsuk meg: egy csak húsevő pár esküvőt tart, minden állati eredetű, azt mondják ez a nap róluk szól, egyen mindenki húst! Hogy oldod mdg a szitut?? Viszel kaját, esetleg kiugrasz a Mekibe vega menüért, vagy éhezel 10 órán át? Mert életében egyszer mindenki alkalmazkodhat, te írtad!


Az meg nettó hülyeség, hogy amelyik borjú illetve tehén 7 év múlva levágásra kerül, az a többi hiányzó 13-at elélné vigan a szabadban... Te el vagy varázsolva.

Rakj ki pl 100 tyúkot a pusztába, kiváncsi vagyok hányan érik meg a 2. évet. Attól hogy te nem eszed még nem fog megmenekülni mert mondjuk megeszi a róka...érted.

2019. aug. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!