Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » "Vegàn" esküvőm lesz. Jogos,...

"Vegàn" esküvőm lesz. Jogos, hogy több rokonom nem jön el ezért?

Figyelt kérdés

A párommal mindketten növényi étrenden vagyunk, azaz semmilyen állati eredetű terméket nem fogyasztunk (húsok, tejtermékek, méz, tojás stb).

Az étrendünk állatvédelmi okokból van így.

100 fős esküvőnk lesz szeptemberben. Tucatnyi állatnak kellett volna meghalnia azért, hogy legyen az esküvőn hús.

Mi ezt értelem szerűen nem akarjuk,így beleírtuk a meghívòva, hogy növényi ételek lesznek, illetve személyesen is elmondtuk.

Ez annyit tesz, hogy zöldségleves lesz, rántott zöldségek,köretek, saláták, gomba pöri tojás mentes tésztával. Lesz még töltött káposzta is hús nélküli töltelékkel, magföllel.

Éjfélkor zöldség pástétomok és sült zöldségek lesznek kenyérrel. +vegàn kolbász is lesz, házilag készül, nem szójàs.

A sütik és torták növényi tejjel készülnek, tojás nélkül. Illetve rengeteg gyümölcs és gyümölcs saláta is lesz.


Itt jön a probléma, hogy 12!! rokon mondta vissza az esküvőt emiatt. Közölték, hogy ők nem nyulak és nem jönnek el.


Nagyon kiborultam, elképesztően rosszul esik, hogy életünk nagy napját kihagyják, mert nem bírnak ki néhány órát hús nélkül.

Azért írtam le az ételeket, hogy lássátok, nem olyan szörnyű, tényleg mindent megteszünk, hogy úgymond a hagyományos esküvői kaják legyenek..


Ti visszamondanátok ezért egy meghívást?

Mi évek óta a párommal úgy járunk esküvőre, hogy egy falatot nem eszünk, mégsem szóltunk egy rossz szót sem!! Soha nem vártuk el, hogy külön kaja legyen nekünk! Mindig alkalmazkodtunk és örültünk az ifjú párnak..

Tényleg olyan nagy kérés, hogy életükben egyszer ők is alkalmazkodjanak? Annyira rosszul esik. Mit gondoltok?


2019. aug. 10. 10:11
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
 211/275 anonim ***** válasza:
19%

Látszik, hogy annak a 12 rokonnak mennyire vagytok fontosak - részükről ti csak egy "ingyenes kajálási alkalom" vagytok, de az is lehet, hogy amúgy se mentek volna el, csak ez így jól jött ürügynek, lehet hogy más programjuk van, vagy nincs kedvük menni és kényelmesebb otthon nézni a szombat esti filmet, vagy olyan rokon is ott lesz akivel nem akarnak találkozni stb.

A lényeg ne foglalkozz vele, akiknek fontosak vagytok azok úgy is elmennek, függetlenül attól, hogy mi a menü.

Én is voltam már nálunk 3 céges bulin, egyiken se ettem semmit, csak ültem az üres tányér előtt, mert csak húsos kaják voltak, de nem okozott gondot, nem is érdekelt, úgy se a kaja miatt mentem el. :)

2019. aug. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 212/275 anonim ***** válasza:
57%

Látszik, hogy annak a 12 rokonnak mennyire vagytok fontosak


Pont annyira, mint neki a rokonok.

2019. aug. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 213/275 anonim ***** válasza:
81%

Az meg, hogy a magyarok nem elfogadoak az újdonságok és a nem megszokott dolgok iránt,


Bocs, írtam, hogy megkóstolnám. De milyen alternatíva van, ha nem ízlik? Ennem sajnos muszáj...

2019. aug. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 214/275 anonim ***** válasza:
28%

Nem azt kérdeztem, mit ettél az esküvőkön, hanem hogy nekiállsz-e gyalázni egy másik népet is az étkezési szokásai miatt. Neked nem megy a szövegértés.



Elég röhejes ez a hozzászólás pont itt, ahol 250 válaszban gyalázzák a kérdező étkezési szokásait!

2019. aug. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 215/275 anonim ***** válasza:
70%
Nem, az a röhejes, hogy pont ő fröcsög arról, mennyire nem vagyunk elfogadóak, de épp ő nem hajlandó tiszteletben tartani mások étkezési szokásait.
2019. aug. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 216/275 anonim ***** válasza:
76%

A vegánok pont nem elfogadók. Viszont másoktól elvárják.

12 ember nem megy el. De a 88-ból hánynak fog izleni ez a menü? Kérdező ne lepődj meg, ha a vendégek arcán nem az öröm fog tükröződni éves közben

2019. aug. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 217/275 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen mindegy,hiába lettünk megkérdezve itt sem elfogadható az ellentmondók véleménye,csak a kérdező és az ő pártján állóké.Szerencsére nem lettünk meghívva a lagziba!🙏🏻
2019. aug. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 218/275 anonim ***** válasza:
38%

én nem vegán vagyok, hanem vega.


anyagi oka van, hogy nem tudok vegán étrendet vinni, nincs pénzem megfinanszírozni, viszont vidéken élek, ahol saját tojás, sajt, zöldség, gyümi van.


én elmennék, nyilván, és még örülnék is egy ilyen különleges esküvőnek.


nem kár azért a 12 rokonért, fogd fel úgy, hogy most legalább tisztán látsz felőlük, h. milyen emberek, ne is állj többet szóba velük, mert minek?



fogd fel úgy, annyival több adag marad nektek, esetleg szétoszthatnátok hajléktalanok között.


sok boldogságot! :)

2019. aug. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 219/275 anonim ***** válasza:
38%

[link]


Kérek minden olyan embert, aki a legnagyobb ellenszenvvel áll hozzá a veganizmushoz, az olvassa el ezt a nem túl rövid cikket. Ebben nincsen semmi térítés, csak talán segít a kedvezőbb megítélésben embertársainkkal szemben.

2019. aug. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 220/275 anonim ***** válasza:
39%
Amúgy én azt sem értem, hogy mi ez a "nem ízlik" meg "mi van, ha nem ízlik"? Basszus, mi lenne? A normál vagy hagyományos magyar lakodalmas ételeknél is simán benne van a pakliban, hogy nem ízlik a felszolgált étel, mert pl. máshogyan van elkészítve a megszokottnál. Én például csak a szép, tiszta, omlós húsokat eszem meg és utálom az ilyen mócsingos, cupákos, zsíros dolgokat, de csomószor előfordul, hogy pl. egy pörköltben ilyen számomra undorító rágós hús van vagy nincsen rendesen megtisztítva, így abból én nem is eszek max. szaftot. A nokedlire is háklis vagyok, a krumplipürére is, a rizsre is, még a sült krumplit is csak frissen eszem meg. A fűszerezésen is sok múlik vagy azon, hogy mi mennyire és hogyan van megsütve. Apukám pl. rosszul van a csontos húsok látványától is és a sült húsok között vagy a levesben bizony előfordulnak a csontos darabok. Az édesség is az a kategória, hogy ezerféle sütemény van, különféle receptekkel és egyáltalán nem biztos, hogy ízleni fog. Szóval ahányféle ember, annyiféle ízlés és az ilyen "nem ízlik" embereknek úgysem lehet megfelelni és ez nem a húson múlik. Az teljesen más, ha valaki egészségügyi vagy elvi okokból nem eszik valamit, de szerintem egy bizonyos létszám felett már nem lehet figyelembe venni az ilyen "én nem szeretem a zöldséglevest" kategóriájú sóhajokat, mert úgyis mindenkinek más baja van.
2019. aug. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!