Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » "Vegàn" esküvőm lesz. Jogos,...

"Vegàn" esküvőm lesz. Jogos, hogy több rokonom nem jön el ezért?

Figyelt kérdés

A párommal mindketten növényi étrenden vagyunk, azaz semmilyen állati eredetű terméket nem fogyasztunk (húsok, tejtermékek, méz, tojás stb).

Az étrendünk állatvédelmi okokból van így.

100 fős esküvőnk lesz szeptemberben. Tucatnyi állatnak kellett volna meghalnia azért, hogy legyen az esküvőn hús.

Mi ezt értelem szerűen nem akarjuk,így beleírtuk a meghívòva, hogy növényi ételek lesznek, illetve személyesen is elmondtuk.

Ez annyit tesz, hogy zöldségleves lesz, rántott zöldségek,köretek, saláták, gomba pöri tojás mentes tésztával. Lesz még töltött káposzta is hús nélküli töltelékkel, magföllel.

Éjfélkor zöldség pástétomok és sült zöldségek lesznek kenyérrel. +vegàn kolbász is lesz, házilag készül, nem szójàs.

A sütik és torták növényi tejjel készülnek, tojás nélkül. Illetve rengeteg gyümölcs és gyümölcs saláta is lesz.


Itt jön a probléma, hogy 12!! rokon mondta vissza az esküvőt emiatt. Közölték, hogy ők nem nyulak és nem jönnek el.


Nagyon kiborultam, elképesztően rosszul esik, hogy életünk nagy napját kihagyják, mert nem bírnak ki néhány órát hús nélkül.

Azért írtam le az ételeket, hogy lássátok, nem olyan szörnyű, tényleg mindent megteszünk, hogy úgymond a hagyományos esküvői kaják legyenek..


Ti visszamondanátok ezért egy meghívást?

Mi évek óta a párommal úgy járunk esküvőre, hogy egy falatot nem eszünk, mégsem szóltunk egy rossz szót sem!! Soha nem vártuk el, hogy külön kaja legyen nekünk! Mindig alkalmazkodtunk és örültünk az ifjú párnak..

Tényleg olyan nagy kérés, hogy életükben egyszer ők is alkalmazkodjanak? Annyira rosszul esik. Mit gondoltok?


2019. aug. 10. 10:11
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
 181/275 A kérdező kommentje:

Egyébként köszönöm a sok választ, mindet elolvastam.

Még annyit jegyeztem volna meg, hogy tisztában vagyunk vele, hogy ez a menü nem a legegeszsegesebb. Itthon hétköznapokban nem ezeket esszük.

De a hagyományos lagzis menü a húsleves, rántott hús, krumpli,töltött káposzta rizs, pörkölt, tészta, savanyúság, sütemény, torta, kolbász, hurka, kenyér (éjfélkor az utóbbi 3).

Ha azt nézzük ezek a fogások sem igazán egészségesek, elég zsíros és a legegeszsegtelenebb húsokból van.

Ha már arról beszélünk, hogy hús és egészség, akkor a vörös húsok és a disznó kifejezetten egeszsegtelen. Akkor már inkább halak, tengeri herkentyük, bio csirke..

A tejtermékek meg szintén egeszségtelenek, a modernebb kutatások már egyáltalán nem ajánlják, gyulladást hoznak létre a szervezetben.

Én csupa ekcéma és pattanás voltam, amíg rendszeresen fogyasztottam tejterméket. Mióta elhagytam, tökéletes a bőröm.

Az is tévhit, hogy a tejtermékektől lesznek egészséges csontjaink. Egy felnőtt embernek nincs szüksége anyatejre.


A magföl lehet undorítónak tűnik első hallásra, de finom, krémes, tejföl állagú és ízű. Számomra nevetséges, hogy valaki azért mondja vissza, mert egy délután/este ki kell mozdulnia a komfort zónából.


Mi egyébként főleg olasz vegàn kajákat eszünk és indiait. Illetve etiópában is rengeteg új fogâst tanultunk. De egy lagzira nem akartunk elterni a hagyományos fogásoktól,abból is hiszti lenne, hogy nincs rántott cucc meg pörkölt, töltött káposzta...

2019. aug. 12. 07:38
 182/275 anonim ***** válasza:
54%
Azért nagy kár hogy nem vagy hajlandó válaszolni a kérdésre, hogy mi van ha húsevők eskúsznek és minden állati.... ??? Miert nem vagy hajlandó megfordítani a szitut? Helyette jössz ezzel a hitterítő dumával.
2019. aug. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/275 A kérdező kommentje:

Egyébként felesleges most belemenni abba, hogy mi a helyes étrend. Nem fogunk visszaâllni a hagyományos étrendre 100 válasz miatt. Ti sem fogtok vegànok lenni mert valami random gyk-s kérdező szerint az a tuti.

Szóval kár eltérni a témától. Az esküvő a kérdés, bár szerintem már az is ki lett vesézve rendesen.

2019. aug. 12. 07:42
 184/275 A kérdező kommentje:

183# mire válaszoljak? Voltam rengeteg esküvőn, ahol tényleg minden fogás állati volt, még köretet sem tudtunk enni, mert pörkölt zaftos volt. Ez van, ettünk előtte és utána is. Nem zabàlni mentünk, hanem ünnepelni.

De szerintem nem ugyanaz a helyzet, egy vegàn nem ehet állati ételeket, de egy mindenevő ehet vegàn ételeket. Sokan esznek főfogásként is rendszeresen, csak nem hívják annak, fel sem tűnik, hogy vegàn. Pl a pizza amit sokan írtak, hogy vegàn kaja helyett azt ennenek, is lehet vegàn simán, az utolsó falusi pizzázóban is..

2019. aug. 12. 07:45
 185/275 anonim ***** válasza:
72%

"Számomra nevetséges, hogy valaki azért mondja vissza, mert egy délután/este ki kell mozdulnia a komfort zónából."


Csak egy vendégség nem arról szól, hogy a kedvemért mindenki mozduljon ki a komfort zónájából, hanem arról, hogy mindenki érezze jól magát! Legalábbis mifelénk...

2019. aug. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/275 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, ilyen hülyeseget sztem ne írj, hogy minden köret pörköltszaftos volt mert egy étterem soha nem csinál ilyet max ha házi a kaja.de a saláták kétlem hogy pörköltszaftosak, te fejben tényleg elég kattant vagy ne haragudj.
2019. aug. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/275 anonim ***** válasza:
78%
Itt van eltemetve az eb hantjának a lényehe: kimozdulni a komfortzónából. Úhy pont nem fogja magát jól érezni egy lakodalomban senki, ha már a kényelmi zónát el kell hagynia. Feszengeni fog, azt várja, mikor mehet haza. Mindezt azért, mert neked elveid vannak. És zéró tolerancia mindenki iránt, aki nem osztja azokat.
2019. aug. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 188/275 anonim ***** válasza:
82%

Friss az élmény, pont egy hónapja voltam vegán esküvőn (nem tudtam előre, de akkor is mentem volna).

Végül is nem a kaja volt a legfontosabb, nem lett semmi bajom, de az tuti, hogy leginkább az maradt meg belőle, hogy hőség volt (erről nem ők tehetnek) és nem volt egy normális kaja sem.

Még ebédidő előtt el kellett indulni, szóval rendes ebédre nem maradt idő. Egy óra volt az út, aztán érkezés, várakozás, felmászás egy vár tetejére, fent tűzú nap, 40 fok, csak a párnak volt árnyék készítve. Ceremónia, gratulálás, csoportképek, kis duma, stb. Volt fél4-4, mire eljutottunk oda, hogy lesz egy kis "uzsonna". Na mi volt a kaja? Répa és hagyma csíkok. Ennyi. Kicsit néztem ki a fejemből, hogy most mi van. Ettem répacsíkot (hagymát nem akartam, tiszta büdös lesz az ember szája). Mondhatom, telített.

Aztán folytatódik tovább a program, ide-oda kószálás, 7 körül vacsora.

Itt esett le végleg, hogy ez vegán esküvő, megint pislogtam. Volt valami zöldségkrém leves, oké, abból ettem (kétszer, mert kb ez volt az egyetlen, ami valamennyire telített), saláták illetve olyan főételek, aminek a többségét én nem szerettem. Valami paprikával (ez nálam kiesik, az egyetlen zöldség szinte, amit abszolút nem tudok megenni), valami paradicsomszószban úszó izé, szóval nem is emlékszem, mert annyira távol esett tőlem az összes.

Nem azért, mert nem bírok ki egy napot hús nélkül, de én elég éhes voltam egész este. Ha húsevő az ember, akkor egy kis zöldségleves semmit sem ér, félóra múlva éhes vagy. Ez van.

Nem azt mondom, hogy a hús egészséges, de ahogy a vegán étrendből is van "jó meg rossz", úgy a húsos ételekből is.

Mindkét oldalt megértem valamennyire... a pár így szeretné, viszont, aki nem ehhez van szokva, annak fura, és nem biztos, hogy fél napot úgy akar tölteni, hogy vagy tud enni, vagy nem.


Szóval kérdező, szerintem ezen ne háborodj fel. Ha nem mennek, nem mennek. Ajánld fel opciónak, hogy akkor csak a ceremóniára menjenek. Úgysem lenne nagy ünneplés, ha csak a fancsali fejüket kellene nézned.

Bár én a helyedben tényleg lazítanék kicsit, ha már 100 ember meghívok. Nem kell telepakolnod hússal a büfét, de a fent említett dolgokból csak beleférne valami. Gondolom, egy húsos esküvőt sem öklendezel végig, csak mert hús van a kajában. Lenne két vegán meg két vega étel vagy hal, és rögtön nem tűnne fel annyira senkinek, sőt valószínűleg a vegánt is megkóstolnák, ha jól néz ki. Nektek meg nem kell enni abból, amiből nem akartok.

2019. aug. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 189/275 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, amúgy képzeld vannak akik szinte semmi zöldséget nem hajlandók enni max egy adag rizst. Ők azt mondják ki lehet birni fél napot ...

Te egyszerűen nem vagy hajlandó alkalmazkodni senkihez, azzal a kifogással hogy ez a ti napotok. Akkor menjetek ketten, és akkor senkihez se kell igazodni, alkalmazkodni és az a nap valóban csak kettőtökről fog szólni.

2019. aug. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/275 anonim ***** válasza:
24%
Olyan sokféle étel lesz a porondon, nem igaz, hogy nem lehet kibírni egy estét a húsevőknek is. Egyszerűen. Pont. Nem zabálni megyünk! Barátainkért, családtagjainkért.
2019. aug. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!