Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » "Vegàn" esküvőm lesz. Jogos,...

"Vegàn" esküvőm lesz. Jogos, hogy több rokonom nem jön el ezért?

Figyelt kérdés

A párommal mindketten növényi étrenden vagyunk, azaz semmilyen állati eredetű terméket nem fogyasztunk (húsok, tejtermékek, méz, tojás stb).

Az étrendünk állatvédelmi okokból van így.

100 fős esküvőnk lesz szeptemberben. Tucatnyi állatnak kellett volna meghalnia azért, hogy legyen az esküvőn hús.

Mi ezt értelem szerűen nem akarjuk,így beleírtuk a meghívòva, hogy növényi ételek lesznek, illetve személyesen is elmondtuk.

Ez annyit tesz, hogy zöldségleves lesz, rántott zöldségek,köretek, saláták, gomba pöri tojás mentes tésztával. Lesz még töltött káposzta is hús nélküli töltelékkel, magföllel.

Éjfélkor zöldség pástétomok és sült zöldségek lesznek kenyérrel. +vegàn kolbász is lesz, házilag készül, nem szójàs.

A sütik és torták növényi tejjel készülnek, tojás nélkül. Illetve rengeteg gyümölcs és gyümölcs saláta is lesz.


Itt jön a probléma, hogy 12!! rokon mondta vissza az esküvőt emiatt. Közölték, hogy ők nem nyulak és nem jönnek el.


Nagyon kiborultam, elképesztően rosszul esik, hogy életünk nagy napját kihagyják, mert nem bírnak ki néhány órát hús nélkül.

Azért írtam le az ételeket, hogy lássátok, nem olyan szörnyű, tényleg mindent megteszünk, hogy úgymond a hagyományos esküvői kaják legyenek..


Ti visszamondanátok ezért egy meghívást?

Mi évek óta a párommal úgy járunk esküvőre, hogy egy falatot nem eszünk, mégsem szóltunk egy rossz szót sem!! Soha nem vártuk el, hogy külön kaja legyen nekünk! Mindig alkalmazkodtunk és örültünk az ifjú párnak..

Tényleg olyan nagy kérés, hogy életükben egyszer ők is alkalmazkodjanak? Annyira rosszul esik. Mit gondoltok?


2019. aug. 10. 10:11
 221/275 anonim ***** válasza:
81%
Nem értem, minek akadsz ki. Én elfogadó vagyok veled szemben, ahogy írtam is, megértem, ha nem eszel húst, és a menüd is jó, én nem hiányolnám a húst. De szerettem volna veled láttatni a másik oldalt is, hogy nem csak nagyüzemi állattartás létezik, épp ezért kár, hogy lassan már nem marad más alternatíva. Eddig teljesen együttéreztem veled, de most már látom, hogy te is a zéró toleranciásokhoz tartozol, akik a facebookon is elérték, hogy a kutyaszaporítók mellett a haszonállattartókat is tiltsák, büntessék, ezzel egy csomó vidéki ember jövedelemkiegészítését megnehezítve, aki még tart állatot, nem csak a városi panellakó ember életmódját éli falun. Én sem tartom már magam állatvédőnek, mivel az önkéntes múltam ellenére megbélyegeztek és kitúrtak maguk közül, mikor egy éve beszereztem a hobbityúkjaim. Nem tudom, miért jobb egy vadállatot (pl. papagájt) kalitkába kényszeríteni, mint egy háziasított madarat tartani a kertben, ami már teljesen alkalmazkodott az emberhez. Ha emiatt már nem vagyok többé állatvédő, ám legyen. De ezzel a kirekesztő hozzáállással nem nagyon fogtok célt érni. Olyan szomorú vagyok, hogy a magyarok ennyire megosztóak politikai, vallási, szurkolói vagy életviteli kérdésekben. Megismersz valakit, akivel teljesen egy hullámhosszon vagy és hasonló a világnézeted, de ha megtudja, hogy valamiben másképp làtod a világot, akkor ha elég szélsőséges, már meg is szakítja a kapcsolatot emiatt.
2019. aug. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 222/275 anonim ***** válasza:
69%
Én nem mennék el mert en húson nőttem fel. Mit meg nem adnék egy jó töltött káposztáért tejföllel. Igazi tejföllel igazi hússal. Nekem a vegánok viselkedésével van bajom. Amúgy meg a haszonállat erre való. Ha nem ennénk meg nem tartanánk. Ha nem tartanánk nem lennének.
2019. aug. 13. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 223/275 anonim ***** válasza:
42%
Eddig két esküvőn voltam, hagyományos húsos menüvel. Egyik szarabb volt mint w másik, szóval azt is el lehet rontani
2019. aug. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 224/275 anonim ***** válasza:
41%

222-es hozzászóló: "Én nem mennék el mert en húson nőttem fel."


Érdekes hozzáállásod lehet, ha azért nem mennél el a nővéred, unokahúgod, unokatestvéred, vagy anyád esküvőjére, mert nincs hús.

2019. aug. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 225/275 anonim ***** válasza:
74%

A gluténérzékeny vagyok: ez borzalmas. Nem tudom, más hogy van vele, engem két dolog telít el, a húsok és a lisztes dolgok. És utálom az utánzatokat, mindenféle vicclisztet, mert szar. Amit eddig próbáltam, az szar, tehát én úgy vagyok gluténmentes, hogy nem eszek glutént pótló dolgokat sem.


Csakhogy így muszáj ennem húst, különben marad a zöldség rágcsálás. Pl. ha csinálok tortilla tekercset, akkor a húst, a zöldségeket, a joghurtot nem mentes tortilla lapba csavarom be, hanem egy nagy levél salátába. Ha ebből kiveszed a húst meg a joghurtot, marad a semmi.

2019. aug. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 226/275 anonim ***** válasza:
60%
Én szeretem a húst, a vegan-nazikat meg nem (itt nem azt mondom, hogy ti is azok vagytok, de van, aki mindenkire kényszerítené, azért a húsosok közül is). De ez néhány étkezés, kilehet bírni, de akkor sem ehetetlen ételt adnátok. Meg nem a kaja miatt megyünk, hanem együtt ünnepelni, a pálinka meg még mindig vegán :D Akik meg nem jönnek maradjonak otthon, mindenkinek jobb lesz.
2019. aug. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 227/275 anonim ***** válasza:
38%

#221

"elérték, hogy a kutyaszaporítók mellett a haszonállattartókat is tiltsák, büntessék, ezzel egy csomó vidéki ember jövedelemkiegészítését megnehezítve"

Itt megkérdezhetem, hogy mire gondolsz? Mármint én ilyenről még nem hallottam, tényleg meghökkentem rajta.

2019. aug. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 228/275 anonim ***** válasza:
78%
"ki lehet bírni" Kibírni olyan dolgokat kell amit utál az ember, de kénytelen elviselni. Egy lagzinak nagyon nem ilyennek kéne lennie hogy "ki lehet bírni "
2019. aug. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 229/275 anonim ***** válasza:
67%

Szegény kérdező, eddig az esküvőkön csak pogácsát és savanyúságot tudott enni... A pogácsa vegán volt? Mert felénk van benne állati eredetű dolog. Pl zsírt vagy töpörtyűkrémet használnak zsíradéknak. Oké, ezt lehet helyettesíteni margarinnal. A tejfölt meg a tejet is lehet pótolni. De van ám benne tojás is, meg le is kenik a tetejét vele, megszórják sajttal stb. De gondolom amit te ettél, az teljesen vegán volt... :D

Sebaj, most majd lesz habzsi dőzsi a saját lagzidon. Mármint kettőtöknek. Mert a 88 vendégnek szánt adagból bőven repetázhattok, mivel sokan nem fognak jó ízűen enni. :D

2019. aug. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 230/275 A kérdező kommentje:

Úgy látszik sikerült nagyon provokatív kérdést kiìrnom, mert folyamatosan izzik a levelesládám még mindig.

Sokan írtátok, hogy én nem vagyok toleráns, nem fogadom el más étrendjét. Lehet bennem van a hiba, de itt nem arról van szó, hogy valaki ételérzékenységből vagy egyéni döntésből nem fogyaszt el valamit és én ezt leszarva olyan kaját találok fel, amit nem fogyaszthat. Pl egy glutén érzékenynek hagyományos panirozott kaját meg lisztes tortát. Egy vegának rántott húst és pörköltet..

Itt pont az ellenkezője van, olyan kaját találok, amit bárki megehet. A szokásosnál több zöldséget és gyümölcsöt enni szerintem nem akkora tragédia.

Most tegnap változtattunk picit a menün, lesz még pár fogás, pl lecsót is fognak tálalni, a pörkölttel egy időben. Abba tényleg nem gondoltunk bele, hogy sokan nem szeretik a gombát, így azzal egy időben lesz finom lecsó, házi, puha kenyérrel. Szerintem ezt kb mindenki szereti és kolbász meg zsír nélkül vegàn.

A leves kínálatot is kibővítettük, lesz vegyes gyümölcs leves, vanilla pudingos habarással.

A hideg tàlon lesz még több fajta fasírt (pl reszelt cukkkinis-répás). A hidegtállal egy időben hoznak ki majd csőben sütött, besameles zöldségeket (karfiolos lesz az egyik, a másikra nem emlékszem). A köretet is átvariáltuk, több fajta lesz. Tarhonya, tészta a pörihez, a hidegtálhoz krumpli püré, rizs, sült krumpli, 2 fajta saláta és savanyúság.

Akik lemondták már nem érdekelnek, ha nem akarnak jönni nem jönnek, de azt tényleg nem szeretném, hogy éhesen menjenek haza a vendégeink. Tudom, hogy milyen szar korgó gyomorral végig bulizni az éjszakát.

De ha ennyi fajta kaja után éhesen mennek haza, akkor már tényleg nem tudok mit csinálni, így jártak. Ez már tényleg nem akarom meg hiszti kérdése, hogyha dacból semmiből nem eszik valaki.

Az éjféli menün agyalunk még, hogy kell -e valami még hozzá. A kolbászhoz lilakàposzta, kenyér és mustár lesz, ez már múltkor is adott volt, csak elfelejtettem írni.

A pástétomok közül a humusz, padlizsánkrém, avokádókrém adott eddig, forró lepénykenyérrel és hosszúra vágott zöldségekkel, ha mártogatna valaki.

2019. aug. 16. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!