Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek én reagálom túl?...

Szerintetek én reagálom túl? Vagy ez így teljesen normális?

Figyelt kérdés

A testvéremnek van két gyereke, ő jelenleg gyesen van a kissebbel. Én hetente egyszer jutok le a nagymamánkhoz, mert kollégista vagyok. Híresen rossz az immunrendszerem, ezt mindenki tudja a családban, folyamatosan beteg vagyok. Erre ma jöttem nagymamámhoz, tesóm meg mondta, hogy ő is jön két beteg gyerekkel. Megkértem szépen, hogy ne jöjjenek, mert ők bármikor jöhetnek, én viszont nem és féltem, hogy elkapom a betegséget a gyerekektől. Természetesen jöttek, mert én hisztis vagyok csak. Egész nap itt voltak, én is. Most pedig 41 fokos lázzal fekszem és hányok mert elkaptam tőlük.

Mondtam a nővéremnek, hogy legközelebb legyen szíves figyelni rám és most az egész család haragszik rám, merthogy önző vagyok.

Azt még hozzátenném, hogy nem engem akartak látni a nővéremék vagy a gyerekek, a mamához jöttek.

Mi a véleményetek? 17 éves vagyok, ha ez számít



2019. szept. 7. 18:15
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben magamat kivizsgaltatnam jo alaposan.

Ettol fuggetlenul azonban kisgyerekes anyukakent jo nagy trpaksagnak tartom, ha valaki betegen a gyereket elviszi akarhova is...mert oke szerinte a gyereke jol viseli a betegseget vagy hat nem erdekel de vinni akarom, na de idos embert, mas gyereket, sajat rokonaim vagy mondjk a fel busz/metro/villamos torzskozonseget, ovodai csoportot, fejlesztohazat lefertozni vagyis eselyt adni a fertozesnek az nagyon alja.


Hasonlo eset volt nalunk is ismeros beallitott 3 gyerekkel vendegsegbe, elotte mondtam a ferjemnek hogy ugye nem betegek mert a gyerekunk epp csak kijott valami takonykorbol. Erre mikor mar levetkoztek kozoltek ja a legkisebb lazas, de hat jol.viseli orulnek hogy vegre eljutottak hozzank. Masnap a mi gyerekunk is belazasodott es sokkal durvabban visszajott a takonykorja. Szoval dijaztam a vendegeskedesuket.

2019. szept. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
25%
Kicsim, ha annyira rettenetesen szarul lennél, akkor azon erőlködnél, hogy túléld a napot, nem pedig neteznél. Én tényleg voltam nagyon beteg és az utolsó gondolatom volt a telefonom, szóval hagyd abba a hisztit.
2019. szept. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

A calici tud igen rövid időn belül vörösfarkúakat produkálni (pár óra alatt, ha jól beleszipuzol egy frissen párolgó rókába), bár az szinte soha nem jár lázzal, max hőemelkedéssel. Szóval ez vagy valami más lesz, vagy pedig van egy kis hipochonder hajlamod (a leírásodból ez tök egyértelmű), és túltolod :)


A kérdés lényegére válaszolva szerintem iszonyú tuskóság beteg gyerekket vinni egészséges rokonokhoz, barátokhoz. Ahogy kisgyerekes házba is tahóság odamenni betegen. Sajnos az én baráti és rokoni körömben is van néhány turbóanya, akiből kitör az állat, ha a gyerekét bárki megközelíti kézmosás nélkül, azonban a csimota növekedésével párhuzamosan teljesen normálisnak tartja, ha a kis biológiai terroristákat full betegen viszi mindenhová. A másik kedvencem, amikor menjek át ilyen-olyan ok miatt, aztán mikor átmegyek, akkor derül ki, hogy a gyerekek totál taknyosak vagy épp fosnak-hánynak. De nem szólna a telefonban...

2019. szept. 8. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha legközelebb mennek a Tesódék annak ellenére, hogy betegek a gyerekei, Te ne menj!
2019. szept. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat:)

Való igaz, hogy nagyon félek már a betegségektől, ezért biztosan túlzok. Köszönöm a véleményeket, minden oldalról.:)

2019. szept. 8. 11:24
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

Igenis ilyen a calici, aki érzékenyebb, azon sokkal gyorsabban kijön.

Kérdező, szerintem igazad van, ügyelhettek volna rád. A nővérednek ugyanakkor nyilván nem olyan könnyű 2 gyerekkel, az ember minden apró könnyítést megragad, ha valaki le tudja venni róla a terhet. A fodrász, akihez jártam, mesélte, hogy rendszeresen jönnek hozzá anyukák kicsi gyerekkel, hogy nyírja le a gyerek haját, "mert most ráérek elhozni, mert beteg és nem kell neki suliba menni". Egyszer, amikor még koraterhes volt, elküldött egy ilyen anyukát azzal, hogy ne hordjon oda beteg gyereket. Az anyuka körbetrombitálta a szomszédságot, és a barátnői másik fodrászhoz mentek. Szóval vannak ilyenek. De lehet, hogy tényleg nem tudja ám máskor megoldani, mert amúgy ő is dolgozik, és szeretné kihasználni, hogy gyerektáppénzen van, és a gyerek meg nincs annyira rosszul... ezt is meg lehet érteni... semmi nem fekete vagy fehér.

Ugyanakkor rosszul vagyok az olyan emberektől, akiknek a "gyerekem van" az adu ász, és elsőbbséget várnak el mindenben emiatt.

2019. szept. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem reagálod túl. Sajnos tesód meg ahogy elnézem az egész rokonságod az a tipikus bunkó banda, ahol az unoka a szent és mindennek körülötte meg az anyja körül kell forognia. Na hét ez normális emberek és normális családtagok között nem így megy. Nekem van egy 2 éves kisfiam. Egy évben nagyon ritkán utazunk le vidékre a szüleimhez, ebből egyik alkalom szokott lenni a fiam születésnapja. Idén is így volt. Minden előjel nélkül, mikor megérkeztünk és ki szálltunk a kocsiból a gyerek forró volt. Megmértük, lázas. Másnap lett volna a szülinap buli. Mindenkinek mondtuk a családban, nővéremnek van két kisebb fia, egyik ráadásul nagyon beteges mint te. Mindenkitől mindent elkap. Mondtuk hogy a fiam lázas beteg. Nővérem így elnézést kért és mondta hogy ő eljön felköszönti, de a gyerekeket nem hozná ha nem gond, alig jöttek ki az egyik betegségből nem szeretné ha megint betegek lennének. Nem problemaztam, megértettem. Én sem szeretném ha más a beteg gyerekét hozzánk hozná ilyen helyzetben. Nem volt semmilyen családi veszekedés vagy balhé vagy sértődés. A te testvéred szimplán egy alpári paraszt ki vagyok én vagyok típusú anyuci. Isten óvjon mindenkit az ilyentől aki senkire sincs tekintettel.
2019. szept. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Na, az ilyen bunkó tahó anyukákról megvan a véleményem. Nekünk is volt szerencsénk ilyent átélni. Karácsonykor végighurcolászták a rokonságon a mandulagyulladásos 4 évesüket. Úgy megfertőzték anyukámat, hogy 1 hónapig beteg volt. Ő is sajna már benne van a korban.
2019. szept. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!