Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek is gáz, ha egy...

Szerintetek is gáz, ha egy felnőtt (25N) saját készítésű képeket ad ajándékba?

Figyelt kérdés

Kis korom óta festek és rajzolok, így általában mindenkinek azt adtam karácsonyra (kivéve tesóm, ő tuti nem örülne ilyennek)

Ha rákérdezek azt mondják, hogy fessek valamit, de nem tudom mennyire gondolják komolyan. Tudják, hogy nincs valami nagy jövedelmem.


Párom gagyinak tartja, hogy rajzot adok ajándékként szerinte mindenkinek vegyek valamit.


2019. dec. 19. 16:11
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudnám használni, mert nem olyan vagyok, aki ha kap valami random dolgot, azt kiteszi. Alapból nem szeretem a képeket. Elfogadnám, de remélem, összecsavarható, mert csak a helyet fogalná.
2019. dec. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
68%
11 reméljük te nem éppen a kérdező egyik rokona vagy :D
2019. dec. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
91%
A legjobb barátnőm egyik születésnapomra lefestette a kutyámat. Szerintem nem volt még ajándék, aminek annyira örültem volna. Nagyon szép volt, és személyes, még meg is hatódtam. Én örülök az ilyeneknek. Sokkal szebb egy ilyen ajándék, mint az, hogy leveszed a polcról az első Dove ajándékcsomagot és azt adod oda.
2019. dec. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
88%

Nyugodtan adhatsz saját festményt, bár nem minden évben.

A párod meg jó bunkó, szerintem gondolkodj el rajta mennyire tisztel téged és azt amit csinálsz...

2019. dec. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
88%

én hobbiból festegetek, főleg olajjal és 14-18 éves koromig mindenkinek az volt az ajándék.

elvileg szépen festek, örült neki mindenki, ki is tették, de én valamiért úgy gondoltam, hogy ebből elég lesz, inkább veszek mindenkinek valamit. egyetemista vagyok, nekem sincs sok pénzem, de mégis inkább veszek valami sablon dolgot/porfogót. én ettől kevésbé érzem magam kínosan :P

ha az ízlésemnek megfelelő lenne a kép és valóban szépen lenne megcsinálva, örülnék neki.

Viszont, ha tényleg jó vagy a festésben/rajzolásban, akár el is adhatnád és vehetnél abból ajándékokat. :)

2019. dec. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
79%

Ha mindenkinek, minden évben festményt adsz, akkor szerintem ez már eléggé lerágott csont, és bármennyire is szépek, egy idő után nem tudnám hova rakni a képeket.

Viszont, amit itt írt vki, hogy készíts könyvjelzőt pl, az tök jó ötlet. Vagy keress más kombinációt: mondjuk beszerzel textilfestéket és mindenkinek készítesz egy egyedi pólót.

2019. dec. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
85%
ismerősöm 30as kétgyerekes családanya, ő rendelésre is szokott képeket festeni, égetni (falapba), pólót nyomni, falakat festeni (freskó), meg még kitudja mi. de csak mellékesbe csinálja, nem ez a fő keresete. szóval szerintem egyáltalán nem gagyi saját készítésű akármit ajándékozni, persze nem mindegy kinek adod, van aki nem örülne pl. egy képnek. én pl. funkcionális vagy ehető dolgokat szeretek kapni
2019. dec. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Volt amikor változtattam, pl álomfogó, "életfa" (gyöngyökből és drótból) vagy aki irodában dolgozik toll és mindenféle tartó de úgy vettem észre azoknak nem volt nagy sikerük.


Nem vagyok öntelt, úgyhogy nem mondom, hogy annyira jó lennék, de volt rá példa, hogy tőlem is "rendeltek" képet amit aztán ajándékba adtak.


Idénre valami nagy esküvői képet terveztem szüleimnek, meg másoknak is inkább a család tagokról szoktam festeni/rajzolni.

2019. dec. 19. 18:00
 19/29 anonim ***** válasza:
88%

Azért minden karácsonyra festeni/rajzolni tényleg sok. Udvariasságból mondhatják, hogy fessél valamit, mert valószínűleg nem akarnak megbántani.

Ha kreatív vagy, ki lehet mást is találni, mint a festmény, valamilyen kézműves dolgot.


Párod meg nem bunkó, csak őszinte.

2019. dec. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
96%

Neked kell ismerned a rokonaidat. Engem konkrétan a világból ki lehet kergetni az ilyen kézzel készített cuccokkal.

Azt egyedül én tudom, hogy mit szeretnék kitenni a lakásomba, vagy az irodába az asztalomra, ha egyáltalán ki szeretnék, ezért nincs szükségem a kéretlen festményekre, ajándéktárgyakra.

Ha tényleg olyan minőségben festesz, és külön meg is kérnek, és érzed, hogy nem csak udvariasságból, mert nem akarják megmondani, hogy elég volt, akkor hajrá. De ezt neked kell tudnod, te ismered őket.

2019. dec. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!