Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha a gyermekem törvényes...

Ha a gyermekem törvényes gyámja ként elviszem a gyerekemet ismeretlen helyre, akkor az kiskorú veszélyeztetésének számít?

Figyelt kérdés
A szituáció a következő, a szüleimmel lakom, a fiam törvényes gyámja természetesen az anyjaként én vagyok. El szeretnénk költözni a páromhoz, akit anyámék nem kedvelnek. Ha megfogom magam és se szó se beszéd elköltözök a fiammal, de tudom neki ugyanúgy a megfelelő körülményeket biztosítani, csak nem kötöm a szüleim orrára hol vagyunk akkor feljelenthetnek kiskorú veszélyeztetése miatt, vagy a rendőrök nem fognak velük foglalkozni?

2019. dec. 26. 23:51
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
98%

Mivel 13 hónapos a gyermeked, neked bárhová is költözöl, köteles vagy bejelenteni az lakóhelyedhez tartozó védőnőnek/ orvosnak. Legalábbis nekem annak idején szóltak is a régi helyen, hogy midnenképpen regisztráljam az orvosnál a gyermeket. Felnőtt nőként oda költözöl ahová akarsz, akár külföldre is mehetsz, de az tény, hogy a gyermek apukájának a beleegyezése kell. A szüleid nem tilthatják meg, hogy elköltözzél, nekik nincs beleszólási joguk.

Bár ha 22 évesen feltettél egy ilyen kérdést, és a tévében látott kitalált sztorik alapján döntesz ( gondolom a gyíná árnyékában, vagy a segítség bajban vagyok sorozatokat nézed) akkor lehet nem vagy elég érett gondolkodású, hogy önálló döntéseket hozzál.

2019. dec. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
50%

16os, tán nem a szülők nyakára kellett volna szülni ha ez zavarja. :-D


Kérdező és ha ez a pasi kidob titeket mit fogsz csinálni? Hova mennél a gyerekkel?

2019. dec. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
91%

Jogosan kerestethetnek szüleid "eltűnt személyként",

A rendőrség meg is fog találni, hiszen te - a törvényi előírásoknak megfelelően - bejelentetted gyereked a védőnőnél és a gyermekorvosnál.

.

Mindezek után te kérheted, hogy a keresőkkel (szüleiddel) csak annyit tudassanak, hogy gyermeked és te is jól vagy, megélhetésezek biztosítva van.

.

Nézetem szerint a legtisztességesebb, ha te magad tennéd ezt, megmondva, hogy nem árulod el, hol tartózkodsz és megkéred őket, ne is keressenek.

2019. dec. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
68%
Nem az a gond, hogy elköltözöl, felnőtt emberként simán megteheted. Az a probléma, hogy egyáltalán nem vagy felnőve a feladathoz, eszed mint egy marék lepkének. Ráadásul baromi felelőtlen vagy. Felelőtlenül vállaltál gyereket és most ugyanolyan felelőtlenül költöznél az épp aktuális pasidhoz. Aki még az sem biztos, hogy nagyon akar titeket. Máskülönben nem lenne probléma a bejelentkezés. Mint irod, az még odébb van. Miért? Normál esetben 10 perc az egész. Ha nem akar bejelenteni magához azt jelenti nem is tervez veled hosszabb távra. Szóval, én a helyedben megkeresném az elveszett agyamat és átgondolnám ezt az egészet.
2019. dec. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
79%

Nagykorú vagy, oda költözöl ahova akarsz, nem fog a rendőrség erőszakkal hazavinni.

Csak érdemes úgy elválni a szúleidtől, hogy ha majd ez az aktuális pasid is dob, esetleg már kettő gyerekkel, akkor is legyen hova hazamenni.

2019. dec. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
47%

Egyetértek azokkal a válaszolókkal, akik szerint itt a probléma a kérdező fejében van, de óriási. De ebben 110% hogy a kedves szülőknek is sok szerepük van.


Azt nem értem, hogy az ilyenek miért szaporodnak?

2019. dec. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 A kérdező kommentje:

1. Nem aktuális, már jó iseje együtt vagyunk, ismerem, csak nem kötöttem a szüleim orrára, akiknek mellesleg az a legnagyobb bajuk a párommal, hogy zsidó.

2. A probléma a főbérlővel van a bejelentésnél, mert nem egy egyszerű alak.

3. A tv műsorokban sok mindent látni, én laikusként honnan tudjam, hogy mennyi része igaz és mennyi ebből ferdítés?

2019. dec. 27. 09:30
 28/56 anonim ***** válasza:
46%

Tudod a fiadnak a megfelelő körülményeket biztosítani, de milyet? Nem írtad sehol, hogy van spórolt pénzed, magánvagyonod, nyertél a lottón, stb., tehát az új pasi finanszírozza az eltartásotokat, esetleg a gyerekre kapsz valamit. Dolgozol egyáltalán, vagy az új pasid kénye-kedvére van bízva az életetek?

Mi van, ha kirak titeket, sok neki az anyagi teher, ha rád un? A szüleid joggal aggódnak miattad!

És mi van, ha a szüleid nem fogadnak vissza??

2019. dec. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
93%
A jó ideje együtt vagytok meg az ismered, nagyon szuper, de gondolom a gyereked apjáról is így vélekedtél valamikor. De nem kell semmi horror sztori, elég, ha kiszeret beloled és elhagy 1-2 gyerekkel, megtakarítás nélkül. Ezért nem baj, ha van tartalékod, vagy legalább biztonságos háttered. Utóbbit most kilövöd, így pénzzel készülj, ahogy oda mész, kezdj el félre tenni, ha eddig nem tetted. Elkoltozni termeszetesen barmikor, barhova koltozhetsz, a gyerek apjanak beavatasaval. A szuleidnek nem kell beszamolni hol laksz, ők jogi úton kérhetnek havi 1 unoka látogatást.
2019. dec. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
49%

Azt egyáltalán megengedi a főbérlő, hogy odaköltözz gyerekestül? Amikor mi kiadtuk a lakásunkat, benne volt a szerződésben név szerint, hogy kik fognak ott lakni, és hogy az engedélyünk nélkül nem költöztethető oda senki.

Mi kiadtuk a lakást gyerekeseknek többször is, de azt nem engedtük volna, hogy bejelentkezzenek, fel sem merült. Ennyi elővigyázatosság minden tulajban van.

2019. dec. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!