Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha a gyermekem törvényes...

Ha a gyermekem törvényes gyámja ként elviszem a gyerekemet ismeretlen helyre, akkor az kiskorú veszélyeztetésének számít?

Figyelt kérdés
A szituáció a következő, a szüleimmel lakom, a fiam törvényes gyámja természetesen az anyjaként én vagyok. El szeretnénk költözni a páromhoz, akit anyámék nem kedvelnek. Ha megfogom magam és se szó se beszéd elköltözök a fiammal, de tudom neki ugyanúgy a megfelelő körülményeket biztosítani, csak nem kötöm a szüleim orrára hol vagyunk akkor feljelenthetnek kiskorú veszélyeztetése miatt, vagy a rendőrök nem fognak velük foglalkozni?

2019. dec. 26. 23:51
1 2 3 4 5 6
 31/56 Andizsuzsi ***** válasza:
40%
Más is kapott a kérdezőtől kedves hangvételű személyes üzenetet?
2019. dec. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
51%

jó iseje együtt vagyunk, ismerem, csak nem kötöttem a szüleim orrára, akiknek mellesleg az a legnagyobb bajuk a párommal, hogy zsidó.


Nem kötötted az orrukra, azt meg tudják, hogy zsidó????

2019. dec. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 A kérdező kommentje:

Andizsuzsi tőlem biztosan nem kaptál semmilyen üzenetet, próbálj meg üzenni és meglátod, hogy nem én írtam.

Van tartalékom és tudnék vállalni részmunkaidős állást.

2019. dec. 27. 10:47
 34/56 anonim ***** válasza:
71%

Én egy kicsit máshonnan közelíteném meg a dolgot, mielőtt a kérdésedre válaszolnék:

Adott egy 22 éves nő, akinek van egy 14 hónapos gyermeke. A gyermek apjáról nem esik szó, ami nem sok jót jelent. A gyermekkel jelenleg a szüleivel él, akik vállalták, hogy lakhatást és anyagi támogatást is adnak, hisz nagy valószínűséggel az anyának nincs megfelelő bevétele a megélhetésükre és a leírásból látszik, hogy önállóan a lakhatásukat sem tudja megoldani. Az a terve, hogy a szüleitől egy olyan férfihoz költözne, akivel nagy valószínűséggel pár hónapja lehet szorosabb kapcsolata (feltételezve, hogy amíg a csecsemőjével volt elfoglalva, talán csak nem ismerkedett...) albérletben él és a főbérlőn múlik, hogy egyáltalán valaha oda bejelentkezhet-e a gyerekével?

Én maximálisan megértem a szüleidet, hogy aggódnak és felelőtlennek, meggondolatlannak tartanak és minden eszközt megpróbálnak megragadni ahhoz, hogy ne hozz rossz döntést, bár törvényileg nem akadályozhatnak meg ebben.

Én is kérdeznék.

Mi fog történni, ha ez a kapcsolat sem sikerül, mint ahogy a gyermek apjával sem jött össze? Mi a terved arra az esetre, ha megkér az új párod, költözz el az albérletből? Hová fogsz költözni a gyerkeddel, ha a szüleiddel megszakítod a kapcsolatot?

Te felelős, felnőtt módon gondolkodó szülőnek tartod magad?

Én a helyedben örülnék, hogy jelenleg megoldódott a lakhatásod és a megélhetésed a szüleid által és az összeköltözéssel még bőven várnék egy férfival, arra bőven van még időd. Jelenleg instabil a helyzeted, arra koncentrálj, hogy hogyan, miből tudtok majd megélni, ha már nem szeretnéd, hogy a szüleid segítsenek. Nem, nem az a megoldás, hogy odaköltözöl egy férfihoz azt feltételezve, hogy az majd boldogan eltart a gyerekeddel együtt.

2019. dec. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elkoltozhetsz, de a gyerek apjanak tudnia kell hol vagytok. Ha más nem láthatás miatt. Esetleg az ingyenes jogi tanácsadást javaslom
2019. dec. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
57%
Oké, elköltözöl. A szüleidnek nem kell róla tudnia, nem fognak hazavinni. De! Hogy akarsz dolgozni? Vagyis hol lesz addig a gyerek? A bölcsik szinte teltházasak, hónapokkal előre kell sokhelyen jelentkezni és vinni kell munkáltatóit. A magánbölcsi meg drága, annyit nem keresel egy részmunkaidővel, hogy megérje. Sok helyen fel sem vesznek kisgyerekkel dolgozni. Be sem tudtok jelentkezni, a védőnő meg az orvos miatt muszáj pedig, státuszok, oltás stb. plusz ha beteg el kell tudnod vinni. A szüleid meg megtehetik, ha mégsem jön össze a pasival, hogy azt mondják oda nem mehetsz vissza. Maradj a fenekeden, majd ha lesz stabil munkahelyed és eltudod tartani magadat és gyerekedet akkor menj!
2019. dec. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 A kérdező kommentje:
Miért OFFoltok? Nem ez volt a kérdés, nem erre válaszoltatok, úgyhogy ezekre nem vagyok köteles válaszolni. Legyen szíves MINDENKI aki nem az eredeti kérdésre válaszol távozni, és ezúton kijelentem, hogy az ilyen jellegű kérdések olvasatlanul és lepontozva maradnak! Köszönöm!
2019. dec. 27. 12:53
 38/56 anonim ***** válasza:
58%
Na az utolsó kommenteddel szerintem mindenkit meggyoztél, hogy itt még bizony te is gyerek vagy.. Maradj a szüleidnel es legyél hálás nekik.
2019. dec. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
18%

Andizsuzsi (#31) nem feltétlenül aKérdező,én is szoktam időnként leoltani magáról elfeledkező válaszadókat privátban. (itt nem írtam senkinek, egyedül a #38-as verte ki a biztosítékot nálam eddig...)


Kérdező, te meg ne foglalkozz a beszólogatókkal... ha nekik az a természetes, hogy az ember a szüleivel él és bennük bízik meg jobban akkor is, ha van párja, nos az legyen az ő bajuk. Tipikus önbeteljesítő jóslat/magatartás, én is dobnám az olyan nőt, akin X idő után is ezt látnám... (szerencsére nálunk ez fel sem merült soha, a párom teljesen normális viszonyt tart a szüleivel, én is jóba vagyok velük, de ettől még mi vagyunk egy pár, és első sorban egymásra számítunk.

2019. dec. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
66%

39es, érdekes eddig tökéletesen megfelelt a kérdezőnek a mamahotel meg a papabank, mikor oda babázott le hozzájuk. Érdekes hogy akkor jók voltak. És ige kérdező, azt a megtakarítást amid van is annak köszönheted hogy a csúúúnya, gonosz zsarnok pokolfajzat szüleid odaengedték a kis feneked gyerekestől.


lepontozol? Oké én meg megmondalak anyukámnak:-D És akkor kb egy szinten leszünk :-D


Gyerek meg hogy fogsz te részmunkaidős állást találni? Milyen diplomád van amiért kapkodnak majd a munkáltatok még tapasztalat nélkül és gyerekkel is?

2019. dec. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!