Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha a gyermekem törvényes...

Ha a gyermekem törvényes gyámja ként elviszem a gyerekemet ismeretlen helyre, akkor az kiskorú veszélyeztetésének számít?

Figyelt kérdés
A szituáció a következő, a szüleimmel lakom, a fiam törvényes gyámja természetesen az anyjaként én vagyok. El szeretnénk költözni a páromhoz, akit anyámék nem kedvelnek. Ha megfogom magam és se szó se beszéd elköltözök a fiammal, de tudom neki ugyanúgy a megfelelő körülményeket biztosítani, csak nem kötöm a szüleim orrára hol vagyunk akkor feljelenthetnek kiskorú veszélyeztetése miatt, vagy a rendőrök nem fognak velük foglalkozni?

2019. dec. 26. 23:51
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
21%
Ha azt írod, hogy egy gyanú árnyéka típusu műsorból honnét tudnád mi az igaz, akkor egy tini szintjén mozogsz. Hiába támadod itt aki segítő szándékkal írt olyat, ami nem tetszik. Vannak alap dolgok, ügyintézések amit egy felnőtt ember tud vagy ha nem is, nem itt tájékozódik és a bulvár médiából. Nem tudod mi a gyám, mi a gondviselő? Szerintem Nálad az a helyzet, hogy burokban tartottak otthon és gyerekként kezeltek, nem tudsz önállóan intézkedni. Megértem, hogy ebből menekülni akarsz, de így csak két szék közt a padalá esel, vagy eddig a szüleid akarata szerint cselekedtél, most majd a férfi mondja meg mit tehetsz. Ha tanultál is, ennyi idősen nem valószínű, hogy komolyabb iskolát, ha igen akkor sem fog senki alkalmazni, ha ügyeket sem tudsz intézni. Amúgy szüleid max eltűntént kerestethetnek,(írták már mások) de semmi közük hozzá jogilag kivel, mikor ,hova mész. A gyermek apukájának viszont biztosítanod kell a láthatást.Lakcím átiratás pikk pakk megvan, de szerintem állandóra a főbérlő nem fogja engedni, bár láttam már olyat.
2019. dec. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
38%
"de így csak két szék közt a padalá esel, vagy eddig a szüleid akarata szerint cselekedtél, most majd a férfi mondja meg mit tehetsz." - nem tudtam, hogy itt valaki ismeri a szóban forgó férfit...
2019. dec. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
52%

#41, mihez kellene állandó szerinted, mihez nem elég a régi nevén "ideiglenes", main "tartózkodási hely"?

A #42-t meg le lehet pontozni, de az ember a társát önmaga választja, a szüleit meg a sors dobja... az utóbbiból sokkal nagyobb valószínűséggel lesz a helyzetével ocsmány módon visszaélő "amíg az én kenyeremet eszed, addig"- mint az előbbiből. Le kellene már álni ezzel a szülő-gyerek viszony túlhájpolásával, a jelen esetben is jól láthatóan nem a párja ugat bele a szülőkkel aló viszonyba, hanem a szülők ugatnak bele a párjával való kapcsolatba.

A Kérdező a kérdésére megkapta a választ, nyugodtan elköltözhet a párjához gyerekestül, ennyi, a drága szülőknek ebbe semmi beleszólásuk nincs - szerencsére.

2019. dec. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 A kérdező kommentje:

A bulvár is úgy csűri-csavarja a dolgokat ahogyan akarja, sokféle információ áramlik a médián keresztül, és eddig még nem nagyon volt ilyenben részem, így nem vagyok jártas abban, hogy ilyenkor a rendőrség mire jogosult.

Amúgy meg nyilván én vagyok a szemét sz@r, ha anyáméknak szó nélkül kölcsön adok százezret hónapokra, és félreteszek pénzt, ők meg cserébe egy nagy büdös semmit adtak a gyerekemnek karácsonyra, én vettem meg neki mindent amit kapott. Plusz öcsémtől kapott játékot. Ennyi. Ja, és most is nekem kellett nekilátni ebédet főzni, de tényleg borzalmas szörny vagyok, meg óvodás.

Csodálkoztok, hogy elegem van, és el akarom húzni a csíkot, hogy végre lehessen saját életünk? Gondoljátok, hogy nem tudom a gyerekemnek megteremteni amit kell? Hát akkor fogtok csodálkozni, azt kell hogy mondjam.

2019. dec. 28. 10:11
 45/56 anonim ***** válasza:
28%

A bulvárt meg a média információit kár volt belekeverned, látszik, hogy a napod nagy részét ez tölti ki.

Még jó, hogy főzöl ebédet, ennyit megtehetsz a családodért. Ha elmész az ügyeletes pasidhoz, akkor várhatóan az összes házimunkát neked kell csinálni, cserébe a te és fiad eltartásáért.

2019. dec. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
21%

Neked kellett nekilátni ebédet főzni? Istenem! Mért, milyen más elengedhetetlen teendőd van? Azt hiszed, a pasi majd fog rátok főzni?

A pénzről meg: fizetsz a szüleidnek a lakhatásért? Te fizeted az élelmiszert és tisztítószert, amit elhasználtok a gyerekkel?

2019. dec. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
14%

Picit ellentmondásba keveredtél. Azt írod nem kötötted szüleid orrára, hogy kivel vagy, akit amúgy azért nem kedvelnek mert zsidó 🤔 akkor hogy nem kedvelhetik ha nem ismerik, hogy tartjátok a kapcsolatot? Vagy akkor addig szüleid vigyáznak a gyerekedre amíg te pasizol?

Engem igazán érdekelne mi az ami miatt így szeretnél elköltözni. Mi az amit a szüleid elkövetnek ellened.

Több szempontot is vegyél figyelembe. Egy 13 hónaposnak kell az állandóság. Az új pároddal elég erős a kapcsolatos hogy más gyerekét belevidd? Felkészült erre az új párod? Dolgozni, hogyan tervezel? Hisz a bölcsik telitve vannak.

Mi a helyzet az édesapával? Ő tartja a gyerekével a kapcsolatot?

Mihez kezdessz ha ez a kapcsolat is befuccsol? Hova mennél? Ha a párod főbérlője nem enged mást oda költözni sem bejelentkezni hogyan szándékoztok összeköltözni? Az engedélye nélkül nem költözhetsz oda ezt remélem tudod nem is tudsz bejelentkezni.

A fő kérdésedre igen szüleid bejelenthetik, hogy eltűntél. Jelenthetnek a gyámhivatalban ha úgy érzik veszélyezteted a gyermeked, ezt amúgy bárki random bejelentheti akár egy szomszéd is. Ilyenkor megvizsgálják a bejelentést, van e bármi megalapozott gyanú. Ha elhanyagolás bántalmazás testi lelki fejlődésének veszélyeztetése fenáll elveszik tőled.

Én a helyedben nem költöznék pasihoz. Ha mindenáron szeretnél költözni és megtudod oldani (amit kétlek) menj Te albiba. Nem lennék ilyen kiszolgáltatott helyzetben.

2020. jan. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
69%

#47, te tudod, én spec ezerszer inkább vagyok kiszolgáltatott a saját magam által választott páromnak, mint a szüleimnek. És kétlem, hogy ezzel csak én lennék így.

A Kérdező meg szabadon dönthet ebben a kérdésben IS.

2020. jan. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
28%

Kedves 48!


Szerintem félre érted amit írtam.

Most gondolj bele. Itt egy 13 hónapos kisgyerek akinek szüksége van a biztos pontra az állandóságra. Mit fog tenni a kedves kérdező ha felégeti maga mögött a családjával a hidat befuccsol az új kapcsolata? Hova megy pici gyerekkel?

2020. jan. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
65%

Kdeves #49

Vannak helyzetek, amikor az ember 2 nem tökéletes lehetőség között kényszerűl dönteni. Ez is egy ilyen helyzet. Nem véletlenül beszélek le mindenkit, hogy úgy vállaljon be egy gyerekszülést, hogy a szüleinek kiszolgáltatottá válik általa. Mert ezzel a szülők egy jó része visszaél, és feljogosítottnak érzi magát a gyereke életébe való belepofázásbba. Na, ennél szerintem kevés rosszabb van.

A Kérdezőnek - úgy tűnik - most van lehetősége, hogy kilépjen ebből a csapdából, ha ezt elszalasztja, valószínűleg jó ideig nem lesz újabb. Ha az ember örökösen "biztonsági játékot" játszik, akkor csak vesztes maradhat.

És ha nem működne ez a kapcsolata? Akkor még mindig ráér - már nagyobb gyerekkel, jobb kondíciók között - munkát, albit keresni, azt gondolom.

2020. jan. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!