Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet tenni olyan rokonnal...

Mit lehet tenni olyan rokonnal, aki gyakran ideküldi a lejárt édességet, vagy innivalót?

Figyelt kérdés

Mennyire bántó az, ha szólnék neki (nem igazán beszélünk, alkalmakkor írunk), hogy ne küldje többet, mert a gyerekeknek nem adok lejártat.

Az ő gyerekeinek ő nem adja oda, meg spajzolja sokáig és ide Mindig! akkor jut amikor már lejárt. Tleg nem kell, kuka. De megalázó már, hogy minek néz minket.


2019. dec. 28. 21:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel zavar a dolog én biztos higy megnézném "véletlenül" a lejarayi dátumot és megmutatnám neki, higy nézd ez lejárt nem adok a gyerekeknek lejárt dolgokat és kuka...ebből csak értene, ha megharagszik kit érdekel, nem neki élsz....
2019. dec. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
37%
Illedelmesen megköszönöm aztán kidobom.
2019. dec. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egy alkalom, tultenném magam rajta, de irtad, hogy rendszeres. Ez esetben azonnal visszaadnám, visszaküldeném, és első körben kedvesen mondanám, hogy köszönjük, de nem kérjük, mert észrevettük, hogy lejárt. Ha azt mondja, hogy de hát attól még jó, tehát elismeri, hogy széndékosan küldött lejártat, akkor már keményebben megmondanám, hogy1.nem etetem lejárt dolgokkal a gyerekeimet, 2.pofátlanságnak tartom, hogy valaki ilyent ajándékoz, ez megalázás, nem ajándék, inkább ne adjon semmit.
2019. dec. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
95%

Ha nekem küldenének ilyet, akkor az első alkalom után nem tennék semmit, a másodiknál viszont felhívnám az illetőt (ha küldi, és nem személyesen adja oda), és nagyon udvariasan normális hangnemben megmondanám neki, hogy igazán kedves tőle, de mikor fel akartuk bontani, észrevettem, hogy lejárt a szavatossága.


Mondanám, hogy biztos elkerülte a figyelmét, semmi gond, bárkivel előfordulhat, de szeretném megkérdezni, hogy - miután mi így, a szavatossági idő lejárta után nem esszük meg, visszaküldjem-e neki, vagy mi legyen vele.


Nem mondanék semmi olyat, hogy megalázó, mert miért küld ilyet, stb., csak - ha netalán újra előfordulna ugyanez - akkor megint felhívnám, és teljesen normális hangnemben elmondanám ugyanezt, és megkérdezné, hogy szeretné-e, hogy visszaküldjem, vagy kidobhatom.


Ha ennyiből nem veszi észre magát, és továbbra is küld bármit, aminek lejárt a szavatossági ideje, akkor onnantól fogva eleve megkérném azt, akivel küldte, hogy legyen kedves visszavinni neki.

2019. dec. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!