Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért csinálják ezt?

Miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés

Nemrégen megkért nagybátyàm,hogy lakjak velük (sajnos kicsit nehéz körülmények közt éltem). Azzal indokolta,hogy segíténi akar,de mostmár tudom,csak az vezérelte,hogy az idős rokonát segítsek eltartani.


Van egy hobbim,vagy hogy is momdjam. Utcáratett állatokat (többnyire macskákat) fogadok be és gazdásítok. Nos,előszörre is lenéztek emiatt,de miután mondtam,ha nem fogadják el,nem megyek,jobb belátásra tértek. Egy melléképületet újítottam fel,abban lakom a cicákkal. És noha abbahagyták valamelyest a piszkàlódást,burkoltam még mindig felemlegetik.


Van némi félretett pénzem,nem is olyan kis összeg + futja a cicákra is (vitaminok,gyógyszerek,minőségibb kaja) és emellé fizetem nekik a rezsi rám eső részét. De ők azt akarják,fizessek többet.

Én tényleg nem vagyok irigy,mert ha boltban járok,megkérdem szeretnének e valamit,vagy ha valahová megyünk,tankoljak e,vagy bármi. De úgy érzem,nekik csak azért vagyok jó,mert van pénzem.

Visszahallottam,hogy a hàtam mögött kibeszélnek elég rosszindulatúan... a szememben jópofiznak,a pénzem meg kell nekik,és akkor mellé azt ismételgetik,hogy milyen fontos a család és az emberi kapcsolatok.

El fogok költözni nemsoká,de addig ezt valahogy el kéne viselnem. Túl vagyok egy szakításon,a szüleim is lehúztak anyagilag,aztán meg még ők is... Hogy viseljem ezt el?


2019. dec. 31. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Szarjál rá, ha úgyis elköltözöl
2019. dec. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak bánt,mert a rokonaim. Kiskoromban nagyon kedvesek voltak,és a szüleim után most bennük is csalódtam...
2019. dec. 31. 10:42
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Kajádat is teljesen magad fizeted? Ha igen, és a rezsidet is, akkor oké. Bár ha ugyis elköltözöl, akkor ne törd ezen a fejed, kibírod addig. (Egyébként gondolom, neked is megérte ott lakni, ha odaköltöztél.)
2019. dec. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Lakbért, gondolom, nem fizetsz nekik. Alighanem rájöttek, hogy ahol te laksz, azt pénzért is kiadhatták volna.
2019. dec. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Hogyan: Koncentrálj az elköltözésre! A hobbid szép.

Csalódás: Az emberek változnak, illetve kicsiként más szemmel tekintünk rájuk, ők is másmilyenek az alkalmanként látott gyerekkel, mint a hatalmukban lévővel.

2019. dec. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy még rokonok,lehetnek veled gyökerek sajnos.
2019. dec. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Annak aki kívàncsi volt rá: fizetek lakbért is,kaját is.


És kötve hiszem,hogy ezt a kis épületet kiadhattàk volna,mert én tettem lakható àllapotúra,valamint ez egy istenhàtamögötti falu. Màzli,hogy dolgozni el tudok menni innen is.

2019. dec. 31. 14:03
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor pont az a gond, hogy az általad felújított kisházban meglátták a pénzkeresés lehetőségét, és most már kéne nekik, ezért kitúrnak téged.
2019. dec. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Bírd ki ezt a kis időt, ha elköltöztél, utána már ne is foglalkozz a családoddal, ha ilyen lehúzó közeg!
2019. dec. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%

Vigyázz magadra, ritka a jó ember.

Ne hagyd, hogy mentálisan és fizikálisan eltiporjanak.

Próbálj minél kevesebbet találkotni velük, utána sajnos, felejtsd el őket.

2019. dec. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!