Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért csinálják ezt?

Miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés

Nemrégen megkért nagybátyàm,hogy lakjak velük (sajnos kicsit nehéz körülmények közt éltem). Azzal indokolta,hogy segíténi akar,de mostmár tudom,csak az vezérelte,hogy az idős rokonát segítsek eltartani.


Van egy hobbim,vagy hogy is momdjam. Utcáratett állatokat (többnyire macskákat) fogadok be és gazdásítok. Nos,előszörre is lenéztek emiatt,de miután mondtam,ha nem fogadják el,nem megyek,jobb belátásra tértek. Egy melléképületet újítottam fel,abban lakom a cicákkal. És noha abbahagyták valamelyest a piszkàlódást,burkoltam még mindig felemlegetik.


Van némi félretett pénzem,nem is olyan kis összeg + futja a cicákra is (vitaminok,gyógyszerek,minőségibb kaja) és emellé fizetem nekik a rezsi rám eső részét. De ők azt akarják,fizessek többet.

Én tényleg nem vagyok irigy,mert ha boltban járok,megkérdem szeretnének e valamit,vagy ha valahová megyünk,tankoljak e,vagy bármi. De úgy érzem,nekik csak azért vagyok jó,mert van pénzem.

Visszahallottam,hogy a hàtam mögött kibeszélnek elég rosszindulatúan... a szememben jópofiznak,a pénzem meg kell nekik,és akkor mellé azt ismételgetik,hogy milyen fontos a család és az emberi kapcsolatok.

El fogok költözni nemsoká,de addig ezt valahogy el kéne viselnem. Túl vagyok egy szakításon,a szüleim is lehúztak anyagilag,aztán meg még ők is... Hogy viseljem ezt el?


2019. dec. 31. 10:35
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
51%
Ha rövidesen elköltözöl tőlük, akkor azt az időt, amíg náluk laksz bírd ki, még ha "fát vágnak a hátadon" akkor is. Ellentétben sok válaszolóval én azt tanácsolom, hogy a kapcsolatot ne szakítsad meg velük, hiszen közeli rokonaid.
2019. dec. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!