Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehet kiküszöbölni,...

Hogyan lehet kiküszöbölni, hogy ne "rabolják el" megkeresztelni a gyerekünket?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a helyzet, hogy a férjem családja vallásos. Férjem nem az, de a békesség kedvéért elfogadná, ha a lányunk meg lenne keresztelve, mondván ennyit megér, hogy ne károgjon a famíliája, de felesleges cécónak tartja. Én viszont egyáltalán nem vagyok vallásos, még ennyire sem, hogy felvegyem a pléhpofát. Azt szeretném, ha a lányom majd később maga döntsön mit szeretne. Kereken megmondtam nekik, tiszteletben kell tartani a másik ember véleményét, pláne hogy mi vagyunk a szülei.

Mostanában azzal vicceskednek a rokonok, hogy majd a kislányt elviszik titokban megkeresztelni, mint annak idején a férjemet ( az apja nem akarta, hogy megkereszteljék). Na akkor kikeltem magamból: bárki megpróbálja ezt, engem meg az unokájukat/dédunokájukat többet nem látják, le lehet állni a szektás baromságaikkal. - Na akkor nagyot néztek, pár hónapig nem esett szó a keresztelőről. Itt volt a karantén is, márcsak azért is. (Fú de betegei voltak hogy nem mehettek templomba most mi lesz nincs mise :D )

Most viszont megint elkezdték kérdezgetni: na akkor nem lesz megkeresztelve a gyerek? Mondom: Nem! -Erre jöttek azzal a dédik, nagyik hogy "úgy fogunk meghalni, hogy a kisunoka pogány lesz, nem lesz rajta isten jele..." Nem is írom le az összeset, mert felmegy a vérnyomásom.

Szóval most attól tartok, hogy elviszik, ha nem tudok róla. Kibírni kibírná azt a szertartást nem lesz "baja" tőle végülis, nem erről van szó. Itt a fő probléma, hogy hiába álltam a sarkamra, úgyis az lesz amit ők akarnak, nem tisztelve a véleményünket. Már-már ott vagyok, hogy belemegyek, de akkor az ő kezükben lesz az irányítás, ha most hagyom, egy lavinát indítok el, mindenbe bele akarnak majd szólni. (Már azon kiakadtak hogy miért nem volt templomi esküvőnk, öt éve hallgatom.) Lehet hogy hihetetlen, de ennek ellenére ezt kizárva nagyon jó a viszonyom a családdal, ezen kívül nincs velük konfliktusom, ezért is nehéz, nem akarom megbántani őket.

Ti mit tennétek a helyemben? Azt remélem, hogy nem ugrotok a torkomnak, és legalább tőletek normális tanácsra számíthatok, és nagyon köszönöm előre is! :)



2020. júl. 10. 08:47
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/169 anonim ***** válasza:
37%
Akik engem szidnak azokat kérem h mostantól égő csipkebokorral és szárnyas emberekkel üzenjenek ide,mivel az internet egy olyan technológia amiért a keresztények pár száz éve élve elégettek volna embereket...
2020. júl. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/169 qkker1 ***** válasza:
76%

"És mi van ha 10 év múlva meg szeretne keresztelkedni?


Akkor meg kitagadod,nert nem akar olyan ateista lenni mint te?"


Leírta érthetően, csak az már nem jutott el a valláskárosult fejedbe!


"Azt szeretném, ha a lányom majd később maga döntsön mit szeretne. "

2020. júl. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/169 anonim ***** válasza:
39%
"Valláskárosult" Ezdejó!köszönöm!Tökéletes!
2020. júl. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/169 anonim ***** válasza:
20%

" le lehet állni a szektás baromságaikkal"


Kérdező, te ritka primitív példány vagy.

Nézegesd már az értelmező kéziszótár megfelelő oldalait, hátha fény gyúlik a sötét fejecskédben, és rájössz, hogy mi a különbség a keresztény egyházak meg a szekták között.

Szegény család, nem lehet könnyű nekik, hogy egy ilyen sátánista közéjük furakodott. Buta, primitív, beszűkült agyú nőszemély vagy.

2020. júl. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/169 A kérdező kommentje:
Igen, ezen már túlvagyunk, le vagy maradva :) a kérdés még mindig nem az, hogy mit gondoltok rólam :)
2020. júl. 10. 13:18
 106/169 anonim ***** válasza:
42%

Úgy tudom, titokban nem tudják elvinni. Kell hozzá (tudtommal) apa, anya, meg minden. Bár a katolikus szekta előírásait nem ismerem annyira.

Egyébként meg a Bibliában nincs olyan, hogy a gyereket meg KELL kereszteni. Mindenki aki akart és hívő volt és úg yérezte, maga keresztelkedett meg.

Ne menj bele a kedvükért a keresztelésbe, csak hgoy csöndben legyenek! A ti gyereketek, nem az övék, és ha valamit nem akartok, azt nem szabad hagyni!!!

2020. júl. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/169 anonim ***** válasza:
23%

Megkeresztelteted vagy eltiltod és soha többé nem találkoztok.

Ez a két módja van.

Igazából értelmetlen a kérdés. Megértik, hogy a szülők nem szeretnék? Igen, akkor nincs mit tenni. Hurrá.

Nem értik, akkor mégis mi mást tudnál tenni?

2020. júl. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/169 anonim ***** válasza:
32%
Attol meg, hogy meg lesz keresztelve, nem muszaj vallasosnak lennie.
2020. júl. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/169 anonim ***** válasza:
62%
A legelső válaszomban adtam tanácsot a kérdezőnek ,így a dolgomat elvégeztem.A valláskárosultak puffogása engem meg nem érdekel mivel péntek van,van jobb dolgom is...Kérdező te meg ne hagyd magad,állj a sarkadra és ne engedd h a rokonok döntsenek az életetekről...
2020. júl. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/169 A kérdező kommentje:

1 lehetőség: megkereszteltetem. Mikor lesz elsőáldozó? Mikor fog gyónni? Miért nem járatod templomba? Hittanra miért nem jár? Miért nem lesz templomi esküvője? Miért nem kereszteli meg a babáját?

2. Lehetőség: nem kereszteljük meg. Örökös veszekedés, ami a gyereknek sem jó. Ellenem nevelés, nem találkozás.

Hm. Vajon melyik lesz jó a gyerekmnek? :(

2020. júl. 10. 13:28
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!