Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehet kiküszöbölni,...

Hogyan lehet kiküszöbölni, hogy ne "rabolják el" megkeresztelni a gyerekünket?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a helyzet, hogy a férjem családja vallásos. Férjem nem az, de a békesség kedvéért elfogadná, ha a lányunk meg lenne keresztelve, mondván ennyit megér, hogy ne károgjon a famíliája, de felesleges cécónak tartja. Én viszont egyáltalán nem vagyok vallásos, még ennyire sem, hogy felvegyem a pléhpofát. Azt szeretném, ha a lányom majd később maga döntsön mit szeretne. Kereken megmondtam nekik, tiszteletben kell tartani a másik ember véleményét, pláne hogy mi vagyunk a szülei.

Mostanában azzal vicceskednek a rokonok, hogy majd a kislányt elviszik titokban megkeresztelni, mint annak idején a férjemet ( az apja nem akarta, hogy megkereszteljék). Na akkor kikeltem magamból: bárki megpróbálja ezt, engem meg az unokájukat/dédunokájukat többet nem látják, le lehet állni a szektás baromságaikkal. - Na akkor nagyot néztek, pár hónapig nem esett szó a keresztelőről. Itt volt a karantén is, márcsak azért is. (Fú de betegei voltak hogy nem mehettek templomba most mi lesz nincs mise :D )

Most viszont megint elkezdték kérdezgetni: na akkor nem lesz megkeresztelve a gyerek? Mondom: Nem! -Erre jöttek azzal a dédik, nagyik hogy "úgy fogunk meghalni, hogy a kisunoka pogány lesz, nem lesz rajta isten jele..." Nem is írom le az összeset, mert felmegy a vérnyomásom.

Szóval most attól tartok, hogy elviszik, ha nem tudok róla. Kibírni kibírná azt a szertartást nem lesz "baja" tőle végülis, nem erről van szó. Itt a fő probléma, hogy hiába álltam a sarkamra, úgyis az lesz amit ők akarnak, nem tisztelve a véleményünket. Már-már ott vagyok, hogy belemegyek, de akkor az ő kezükben lesz az irányítás, ha most hagyom, egy lavinát indítok el, mindenbe bele akarnak majd szólni. (Már azon kiakadtak hogy miért nem volt templomi esküvőnk, öt éve hallgatom.) Lehet hogy hihetetlen, de ennek ellenére ezt kizárva nagyon jó a viszonyom a családdal, ezen kívül nincs velük konfliktusom, ezért is nehéz, nem akarom megbántani őket.

Ti mit tennétek a helyemben? Azt remélem, hogy nem ugrotok a torkomnak, és legalább tőletek normális tanácsra számíthatok, és nagyon köszönöm előre is! :)



2020. júl. 10. 08:47
 141/169 Kolcsa válasza:
15%
Ez a vallaskarosult letezo szo?
2020. júl. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/169 anonim ***** válasza:
18%
'86-ban a nagymamám levitt sétálni pár hónapos koromban. Megkereszteltetett titokban. Nem volt senki mérges rá. Viszont nem gyakorlom a vallást, nem érdekel.
2020. júl. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/169 anonim ***** válasza:
78%
Pfff, ha az én gyerekemet elvitte volna titokban, a hátam mögött megkereszteltetni bármelyik nagyszülő, úgy kiosztottam volna, hogy a lábán nem áll meg és soha a büdös életben többé nem láthatta volna az unokáját. Ez a szülők kérésének és akaratának a teljes semmibevétele, átverése, hülyének nézése. Gusztustalan! Aki ilyet csinál, annak valami az emeleten nincs rendben.
2020. júl. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/169 anonim ***** válasza:
35%
Én sem beszélek vele.Anyám is elfogadta ezt
2020. júl. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/169 anonim ***** válasza:
22%
99-es, abszolút így gondolom én is.
2020. júl. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/169 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként lehet, hogy én tudom rosszul, de legjobb tudomásom szerint Jézus is bőven felnőtt volt már, amikor megkeresztelkedett, így nem értem hogy egy újszülöttnek miért kellene kereszteltnek lennie
2020. júl. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/169 anonim ***** válasza:
77%

Ha megkeresztelik, és van írásos nyoma, akkor fel is jelentheted a papot, hogy te nem adtad a beleegyezésed ehhez. lehet, nem nagyon foglalkoznának vele a rendőrséged, de ha mégis erre kerülne a sor, akkor legalább a paphoz el kell menni és megkérdezni, hogy ezt hogyan is gondolta a beleegyezésetek nélkül.


Viszont ha később a gyerek dönt úgy, hogy meg akar keresztelkedni, az már az ő döntése, abban nem szabad akadályozni, hiszen vallásszabadság van.

2020. júl. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/169 anonim ***** válasza:
93%

Aki szerint engedjen a kérdező, mert csak egy kis víz és lesz, az belegondolt abba, hogy itt nem csak a keresztelésről van szó, hanem arról, hogy a gyereket érintő fontos kérdésben akarnak a szülő helyett dönteni? Ennyi erővel beleszólhatnak bármibe, a szülő meg engedjen a békesség kedvéért.

Másfelől, magam ugyan nem vagyok vallásos, de tiszteletben tartom mások hitét, miszerint a keresztelő több annál hogy a gyereket meglocsolják vízzel. Számukra igenis súlyos jelentése van, amit én elbagatelizálnék, ha a gyerekemet brahiból megkereszteltetném.

Ráadásul, aki volt már keresztelőn, az tudja hogy arról szól az egész, hogy a szülők és keresztszülők fogadalmat tesznek a gyermek vallásos nevelését illetően. Én egyszer, fiatalon megfogadtam ezeket úgy, hogy tisztában voltam vele, hogy sosem fogom vallásra nevelni és magam sem hiszek az egészben. Azóta például elvből nem fogadok meg olyat, amit nem akarok betartani. Erre nevelem a gyerekeim is.

2020. júl. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/169 anonim ***** válasza:
77%

Először is: Szerintem semmi képpen se hagyd. Saját tapasztalatból mondom. Engem is megkereszteltek a szüleim, akik szintén nagyon vallásosak. É azt mondogatják hogy nekem mindenképpen kereszténynek kell hogy legyek. De én nem vagyok keresztény. Nem tudják elfogadni hogy engem egy teljesen másik vallás érdekel. Nem dönthetek a saját életemről, arról hogy miben hiszek.


A kérdésedre válaszolva pedig nagyon remélem hogy nem viszik el titokban. Ilyet nem csinálhatnak. Ha a szülők nem szeretnék akkor nem szeretnék, nyugodjanak bele...

2020. júl. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/169 anonim ***** válasza:
58%
Már miért kellene tiszteletben tartani valakinek a vallását? Az összes vallás gusztustalan, csak az emberek iranyitasara szolgál. A kommunizmus ugyanúgy egyszerre szethuzta és osszetartotta az embereket illetve irányította akár csak a vallás. De az egyiket lehet szidni a másikat nem. A vallás nevében is rengetegen haltak meg és rengeteg kegyetlenseget kovettek el. Manapság pedig virágzik a pedofília a papok körében ugye. Szóval SEMMI tisztelni való nincs egyik vallásban sem. Mindegy hogy keresztény, zsidó, iszlám vagy bármi más. Egy kutya mind.
2020. júl. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!