Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehet kiküszöbölni,...

Hogyan lehet kiküszöbölni, hogy ne "rabolják el" megkeresztelni a gyerekünket?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a helyzet, hogy a férjem családja vallásos. Férjem nem az, de a békesség kedvéért elfogadná, ha a lányunk meg lenne keresztelve, mondván ennyit megér, hogy ne károgjon a famíliája, de felesleges cécónak tartja. Én viszont egyáltalán nem vagyok vallásos, még ennyire sem, hogy felvegyem a pléhpofát. Azt szeretném, ha a lányom majd később maga döntsön mit szeretne. Kereken megmondtam nekik, tiszteletben kell tartani a másik ember véleményét, pláne hogy mi vagyunk a szülei.

Mostanában azzal vicceskednek a rokonok, hogy majd a kislányt elviszik titokban megkeresztelni, mint annak idején a férjemet ( az apja nem akarta, hogy megkereszteljék). Na akkor kikeltem magamból: bárki megpróbálja ezt, engem meg az unokájukat/dédunokájukat többet nem látják, le lehet állni a szektás baromságaikkal. - Na akkor nagyot néztek, pár hónapig nem esett szó a keresztelőről. Itt volt a karantén is, márcsak azért is. (Fú de betegei voltak hogy nem mehettek templomba most mi lesz nincs mise :D )

Most viszont megint elkezdték kérdezgetni: na akkor nem lesz megkeresztelve a gyerek? Mondom: Nem! -Erre jöttek azzal a dédik, nagyik hogy "úgy fogunk meghalni, hogy a kisunoka pogány lesz, nem lesz rajta isten jele..." Nem is írom le az összeset, mert felmegy a vérnyomásom.

Szóval most attól tartok, hogy elviszik, ha nem tudok róla. Kibírni kibírná azt a szertartást nem lesz "baja" tőle végülis, nem erről van szó. Itt a fő probléma, hogy hiába álltam a sarkamra, úgyis az lesz amit ők akarnak, nem tisztelve a véleményünket. Már-már ott vagyok, hogy belemegyek, de akkor az ő kezükben lesz az irányítás, ha most hagyom, egy lavinát indítok el, mindenbe bele akarnak majd szólni. (Már azon kiakadtak hogy miért nem volt templomi esküvőnk, öt éve hallgatom.) Lehet hogy hihetetlen, de ennek ellenére ezt kizárva nagyon jó a viszonyom a családdal, ezen kívül nincs velük konfliktusom, ezért is nehéz, nem akarom megbántani őket.

Ti mit tennétek a helyemben? Azt remélem, hogy nem ugrotok a torkomnak, és legalább tőletek normális tanácsra számíthatok, és nagyon köszönöm előre is! :)



2020. júl. 10. 08:47
 121/169 anonim ***** válasza:
26%
Melyik felekezethez tartoznak? A katolikus keresztelő feltétele a szülők egyházi esküvője. Gondolom ateistaként nem esküdtél templomban. Amúgy meg nem megy az úgy, hogy hipphopp elviszik megkeresztelni, hiszen időpontot kell kérni hozzá. Plusz minimum az egyik szülő kell hogy kérje a keresztelőt.
2020. júl. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/169 anonim ***** válasza:
18%

#120

Jó,maradjon csak ilyen makacs,legalább lesz egy jó kis feszültség a családban,ha neki ez kell...

2020. júl. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/169 anonim ***** válasza:
76%
A nagyi is makacs, neki szabad?
2020. júl. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/169 anonim ***** válasza:
15%

"A nagyi is makacs, neki szabad?"

De akkor legalább a kérdező engedne a makacsságából.

2020. júl. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/169 anonim ***** válasza:
66%

"Ne nevettessetek már, a keresztelő nem egy hivatalos ügy, egy pedo-katolikus simán bevállalja egy kis pénzért."

De a keresztelő nem úgy megy,hogy a mami fogja a gyereket és kész.

2020. júl. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/169 A kérdező kommentje:
Én vagyok makacs? Normális családban megelégszenek a "Nem lesz megkeresztelve". El se kellett volna odáig jutni hogy bárki is makacs legyen!
2020. júl. 10. 14:17
 127/169 anonim ***** válasza:
87%
125 miért a kérdező engedjen? Ő a szülő, így az ő és a férje döntése a mérvadó. Ha ők nem akarják megkeresztelni, akkor nem kereszteltetik meg, és ennyi.
2020. júl. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/169 anonim ***** válasza:
70%

De a férj a békéért megkereszteltetné. Szóval hogy van ez?

Egyébként ők a nem a te,hanem a férjed rokonai,szóval neki kéne leállítani őket.

2020. júl. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/169 anonim ***** válasza:
89%

Nagyikának van saját gyereke, őt elcsenhette megkereszteltetni. Ennyi volt, a saját gyerekével megtehette, a kérdezőnek ugyanígy joga van nem megkereszteltetni a saját gyerekét.


(Hozzáteszem, elég undorító, hogy a nagyi a férje beleegyezése nélkül, sunyiban csinálta. Ebben egy párnak vagy egyet kell értenie, vagy kompromisszumra jutni, nem sunnyogni.)

2020. júl. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/169 anonim ***** válasza:
87%

A kérdező a makacs és ő csinálja a feszkót??? Ház a pofám leszakad. A kérdező az anyja annak a gyereknek, ő hordta ki es szülte meg, hogy jön bárki ahhoz, hogy belepofázzon abba, ki mit csinál a gyerekével, megkeresztelo-e vagyy sem?? Azért itt is látszik van néhány, a nagyszülőkhöz hasonló debil, aki szerint rendben van "elrabolni" a gyereket és a szülők beleegyezése és tudta nélkül megkeresztelni. Döbbenet, tényleg.

A vallásos emberek miért nem képesek tiszteletben tartani, hogy korántsem mindenki hisz a mesékben, bibliában és társaiban?! Miért kell a másikra erőltetni olyat, amit ő nem akar és amiben nem hisz?

Annyira bírom ezt a szardumát, hogy "ők vallásosak, nekik fontos és engedni kell az akaratuknak, aki ateista annak meg úgyis mindegy, minek makacskodik." Képesek vagytok felfogni, hogy aki ateista pont annyira nem hisz ebben az egészben, mint amennyire a vallásos hisz?! Ebben mi olyan nehéz? Egyáltalán nem mindegy, ők nem akarják és pont, ők a szülei, az ő döntésük.

Normális ember pedig tiszteletben tartja ezt és nem áll neki fenyegetőzni.

Itt aki makacs és iszonyat nagy b*unkó az éppenséggel a nagyszülő vagyis nagyszülők meg akik még erőszakoskodnak és próbálnák a kérdező torkán ledugni a saját hitüket.

2020. júl. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!