Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan ne legyek féltékeny az...

Hogyan ne legyek féltékeny az unokatesómra?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nagyon szégyellem, de 22 éves létemre féltékeny vagyok a 15 éves unokatesómra (lányok vagyunk mindketten)


Szóval az a helyzet, hogy pár hónapja elkezdett modellkedni és elég sikeres benne, ami nem csoda, hiszen szuper alakja van, gyönyörű lány. Viszont ez már most kezd neki a tanulás rovására menni, rosszak a jegyei, főleg így online oktatás alatt. Jó nagyképű is lett, oké, hogy “van mire”, de akkor sem kellene így viselkednie szerintem. Most Ő a család szeme fénye, a sztár, nagyszülők, rokonok, még az én szüleim is odavannak érte, a róla készült fotókkal van tele mindenki háza.

Én sajnos a szépnek a közelében sem vagyok, modell az életben soha nem leszek. Viszont nyáron diplomázom külföldi egyetem pénzügy szakán, és emellet nemzetközi sporteredményeim vannak, illetve már egy jó munkahelyem is. Nem fényezni akarom magam, illetve ezek nyilván nem lehetnek egy 15 évesnek szóval nem összehasonlítható a dolog. Csak sokszor elszomorodom, hogy egy családi ebéden pl engem meg sem kérdez senki, hogy milyen az egyetem/a munka, versenyemre utoljára kb 10 éve jöttek el a rokonaim megnézni, unokatesómat a fotózásokra kb 15en kísérik.. neki most mindent lehet, nem számít, hogy több tárgyból is kettes, mert ő sikeres modell (lesz)...

nagyon szégyellem magam, hogy féltékenységet érzek, nem tudom mit tehetnék, hogy ez változzon?



2021. márc. 8. 17:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
30%

Ha én sikeres külföldi diplomás lennék, qrvára nem érdekelne, hogy a hülye család egy másik kismajommal foglalkozik.


:-D

2021. márc. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Engem sajnos de:(
2021. márc. 8. 19:09
 13/26 anonim ***** válasza:
9%

Hát akkor szenvedj!


Nem igaz, hogy egy felnőtt nő ne tudjon uralkodni a hülye érzésein... gondolatain....

2021. márc. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
66%

" unokatesómat a fotózásokra kb 15en kísérik.."


Ez kb. 99,99% KAMU!


Kint ácsingóznak a stúdió előtt, vagy mi? Mert hogy be nem engedik őket, az hóttziher! :-D

2021. márc. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Anyukát és a 2 nagymamát beengedik, és igen, várnak rá kint is.
2021. márc. 8. 19:19
 16/26 anonim ***** válasza:
78%
Mint a cigányok a börtön előtt...?? :)))))))
2021. márc. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz a negatív véleményekkel, ezek az emberik nem értik meg, hogy nem mindenki egyformán tapasztalja meg a világot, és nem mindenkit ugyanaz zavar...

Tisztában kéne lenned vele, hogy mennyivel nagyobb értéknek számítanak a tanulmányaid, amivel a jövődet alapozod, mint az, hogy az a lány most szép és ezért körbetapsikolják. Sajnos vannak családok, ahol a feltűnőbb, de kérészéletű eredmények fontosabbak, mint az, amiért keményen dolgozik az emberek éveken át, és ezért nem olyan látványos. De jól írják, pár év, max 10, és lecseng ez az egész, ha egyáltalán eljut odáig, hogy tényleg híres legyen (ugyanis én ismerek sok olyat, aki modellkedett fiatalon, aztán hamvába halt az egész, de mindegyikkel el akarták hitetni, hogy mekkora sztár lesz, de csak azért, hogy irányíthatóbb legyen).

Nem teljesen ugyanez a szitu, de a mi családunkban is volt ilyen. Én messze laktam a nagycsalád többi tagjától, kevesebbet beszéltek velem, én meg nem reklámoztam annyira a sikereimet, ezért úgy könyvelték el, hogy nincsenek. Én viszont hallgattam sokszor az unokatesóimról való ömlengéseket, amik még objektíven sem voltak túl megalapozottak, és nekem is rosszul esett, hogy sokszor az én szakmai hátteremmel vontak párhuzamot az egyik unokatesó hobbiszintű játszogatásához, ami nagyon degradáló volt.

Szóval én megértem, hogy rosszul esik, de te felnőtt vagy, viselkedj is úgy. Meg lehet pendíteni a rokonságnak, hogy tényleg ennyit számít-e egy modellkedés, de ha ennyire rajonganak az egészért, akkor te leszel minden örömük megrontója, szóval én csak elengedném.

Olyanokkal vedd körbe magad, akiknek hasonló értékrendje van, mint neked. Én azt hittem, hogy "majd jól meglátják" különbséget a rokonaim az említett szituációnál, és láthatják is, de rá kellett jönnöm, hogy ez nem okoz nekem örömet vagy sikerélményt. Magadnak kell megfelelj, nem nekik, és ezt az ember ösztönösen tudja.

2021. márc. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
95%

Megértem, hogy féltékeny vagy rá. Mindenkinek az kell, ami nincs neki. Neked kéne az ö alakja meg arca, de honnan tudod, hogy neki meg nem a te agyad - egyetem és sporteredményeid kellenének? Felkapták a kiscsajt, jól el is szállt magától, de ilyen lóról lehet nagyot esni. A te eredményeid, kitartásod tartósak, de ö addig lesz a porondon, amíg el nem telik pár év. Aztán utána mit kezd? Az, hogy felkapott modell lesz, az egyáltalán nem tuti. Ahhoz nem elég, ha valaki nagyon tökéletesnek néz ki. Oda kell más is. Ismeretség, kapcsolatok, meg azért nem árt ha nyitott dolgokra. Ja meg emellé kéne ész is. Nagyon sok nagyon szép lány van, aki elkezdett modellkedni, mégsem lesz mindegyikből nemzetközileg elismert felkapott modell. Na vajon miért? A teljes kép már nem is olyan tökéletes, azért. Egyébként privátban küldhetnél egy képet a lányról, szívesen megnézném kit sztárol ennyire a rokonság. 35/N vagyok egyébként családdal meg férjjel, mielőtt bárki arra gondolna, h vmi pedomaci kunyerál képeket :D.

Az, hogy a családod nem értékeli a sikereidet, szomorú. Elhiszem, hogy fáj. De próbálj meg Te örülni és értékelni saját magadat. Lásd be, hogy mennyire sokra vitted már most, holott Te is még nagyon fiatal vagy. Légy büszke az eszedre, a kitartásodra, a szorgalmadra, a munkádra. A kinézeteddel ha problémád van, próbáld feltuningolni kicsit. A tested biztos jó, ha sportolsz, nagy baj nem lehet szerintem, csak alacsony az önbizalmad.

2021. márc. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Addig lesz körül rajongva, amíg tart ez a modellkedés, ami ugye egy mulandó "szakma", ahogy múlik a szépség, úgy ér véget ez a "karrier". Te jobban jártál, ha belegondolsz, mert valódi szakma van a kezedben, a modellkedés meg nem az, oda semmi tudás nem kell, csak annyi, hogy jól nézzen ki az ember.
2021. márc. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy szarul esik, de sajnos be kell látni, hogy egy eléggé felszínes, kivagyi famíliába pottyantott a gólya, már bocs, ha ennyire leszarnak egy okos, sportos, külföldön diplomázó lányt, egy modell csajt meg ajnároznak. Próbálj szerezni egy párti, akivel megalapítjátok a saját családotokat, a beleszületettbe meg foglalkozz belátásod szerint.

Nem tudom, mennyire vigasztal, de a kuzin hamarosan elég nagyot fog koppanni, úgyhogy lehet mondani a családnak, hogy majd akkor is így ajnározzák, ha már kiöregszik a szakmából és kénytelen tovább képezni magát, mert 8 osztállyal a kutya nem néz felé munka szempontjából. Csúnya ilyet írni, de ha nem érettségizik le, akkor úgy cseszheti az életét, ahogy van és baromi szar ám estin megcsinálni egy fostos érettségit, pardon. Mert, hogy valaki estin vagy levelezőn diplomázik, más tészta, de az érettségi ma már szinte kötelező, anélkül már szar melót sem csinálhat.

2021. márc. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!