Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan ne legyek féltékeny az...

Hogyan ne legyek féltékeny az unokatesómra?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nagyon szégyellem, de 22 éves létemre féltékeny vagyok a 15 éves unokatesómra (lányok vagyunk mindketten)


Szóval az a helyzet, hogy pár hónapja elkezdett modellkedni és elég sikeres benne, ami nem csoda, hiszen szuper alakja van, gyönyörű lány. Viszont ez már most kezd neki a tanulás rovására menni, rosszak a jegyei, főleg így online oktatás alatt. Jó nagyképű is lett, oké, hogy “van mire”, de akkor sem kellene így viselkednie szerintem. Most Ő a család szeme fénye, a sztár, nagyszülők, rokonok, még az én szüleim is odavannak érte, a róla készült fotókkal van tele mindenki háza.

Én sajnos a szépnek a közelében sem vagyok, modell az életben soha nem leszek. Viszont nyáron diplomázom külföldi egyetem pénzügy szakán, és emellet nemzetközi sporteredményeim vannak, illetve már egy jó munkahelyem is. Nem fényezni akarom magam, illetve ezek nyilván nem lehetnek egy 15 évesnek szóval nem összehasonlítható a dolog. Csak sokszor elszomorodom, hogy egy családi ebéden pl engem meg sem kérdez senki, hogy milyen az egyetem/a munka, versenyemre utoljára kb 10 éve jöttek el a rokonaim megnézni, unokatesómat a fotózásokra kb 15en kísérik.. neki most mindent lehet, nem számít, hogy több tárgyból is kettes, mert ő sikeres modell (lesz)...

nagyon szégyellem magam, hogy féltékenységet érzek, nem tudom mit tehetnék, hogy ez változzon?



2021. márc. 8. 17:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szépen leírták az eddigiek! Legyél tisztában a magad értékeivel, mérlegeld, melyikőtök "érdemei" értékállóbbak és próbálj felülemelkedni azokon az érzéseiden, amin jó esetben pár év múlva nevetsz! Nem vagy te rászorulva arra, hogy az unokatesód klónja legyél, elég, ha vele úgy gyurmáznak, úgy alakítják, hogy nemsokára talán azon kapja magát, hogy az eredeti egyéniségét,

(azzal pedig valós, időtálló értékeit) örökre elvesztette, feladta.

Az ő jelenlegi "értékei" múlandók. Ha ezt ő figyelembe nem veszi,

nem is gondol erre, akkor is. Márpedig, ha majd akkor sem lesz a kezében olyan szakma, miegyéb, ami hozzásegítse őt a megélhetéshez, a függetlenséghez, és esetleg képtelen lesz önerőből megállni a maga lábán, ne legyél meglepve, ha

akár hozzád fordul.


A te értékrendeddel van baj, hiszen olyasmire vagy féltékeny, ami egy kis ideig

az ő fényeit emeli, ám amikor leesik a hirtelen leesik a koronája, akkor mihez kezd?


Mint az a szépségiparban jellemző, mert lejár a szavatossága, seperc alatt félredobják, na, akkor talán rájössz, hogy "a szépség belülről fakad".


Meg ne haragudj, de érettebb felfogást feltételeztem attól, aki már diploma előtt

áll és egyéb sikerei is vannak. Majd amikor kikopik az unokatesó, vagy egy normális iskolát is képtelen elvégezni, akkor te fogod korrepetálni? Vagy képes leszel azon dolgozni, hogy függetlenedj, a mai gyerekes felfogásodat feladva elkezdd az önálló életed? Én ezerrel azon lennék, hogy tévedésből se ilyen üres, semmitérő életet éljek.


A te készülékedben a hiba, ha a mai meglévő értékeiddel olyasmi után áhítozol, ami nem csak felülírná az eddig elért eredményeid, de olyasmire cserélnéd, ami megakaszt abban, hogy megvalósítsd magad. Amikor igazán szrba leszel, ki fog melléd állni, akkor kire számíthatsz? Mert a "példaképedre", akinek talmi "sikereire" most féltékenykedsz, tutira nem. Ne haragudj, de amíg a magad fejében rendet nem teszel, nem tudsz továbblépni. Márpedig, ha itt megragadsz, a magad esélyeit rontod és ezért senkit nem okolhatsz majd, csak saját butaságodat!

Azért, mert a felmenőid értékrendje erősen defektes, még nem muszáj neked is alább adni, mint amit eddig is sikeresen hoztál. Tanulj, legyenek körülötted azok az emberek, igaz barátok, akik úgy és azért szeretnek, aki valójában vagy.


Az egészségedre legyen gondod, és az élet igazi kihívásainak akarj megfelelni,

ne egy jövőjét alapozni képtelen, sötét percemberkének! Állj a magad lábára,

ne ríddogálj, hogy nem ajnároznak. Ha komolyan veszed végre magad, menni fog!


Egészséget és üdv mindenkinek!


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


[link]

2021. márc. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Jelen állás szerint uncsitesódra vár valamiféle karrier. Ez lehet, hogy tart öt évig, lehet 10-ig, a fölött kivételesen ritkán foglalkoztatnak valakit modellként. Hogy mekkora lesz ez a karrier azt túllihegheti a család, de egyáltalán nem biztos benne semmi. Viszont a csajszi nem tanul. Na a gondok itt kezdődnek. Így ha befuccsol a nagy karrier, akkor két lehetősége marad. Vagy semmi pénzért fog dolgozni és mellette estin tanulni ami azért ilyen előélettel valószínűtlen vagy a másik, hogy eltartatja magát. Vagy eltarthatja a szuper családja vagy amíg elég dekoratív kitartott lesz valami gazdag pasi mellett. Esetleg luxos prosti, ész ahhoz se kell. Persze más kimenetelek is lehetségesek, de ezeknek talán nagyobb a valószínűsége. Most akkor tedd fel a kérdést melyik lehetséges véget is irigyled tőle? Úgy, hogy neked lesz egy normális végzettséged, ebből következően valószínűleg normális munkahelyed is.
2021. márc. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
9%
Jó a műsor, abba ne hagyd! 😂
2021. márc. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kislányt inkább sajnálni kellene. Nem tanul, mert most épp azt hiszi, hogy minek. Aztán, amikor már nem tudja anya-apa fogni a kezét, mert nagylány lesz és a jó ajánlatokhoz terelni kell, majd megbánja. Vagy nem, de akkor arra meg már ne legyél irigy.
2021. márc. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
*térdelni
2021. márc. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
18-as vagyok. A 20-as válaszoló nagyon jól megmondta a tutit! Minden szavával egyetértek.
2021. márc. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!