Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha autóval utaztok valahova,...

Ha autóval utaztok valahova, a sógorotoktól/sógornőtöktől és a házastársától kérnétek, hogy szálljanak be az utazási költségekbe (ha maguktól nem ajánlják fel)?

Figyelt kérdés
Én pl. a feleségemtől, szüleimtől, testvéremtől nem kérném, még akár anyósomtól, apósomtól sem. Sógoromékkal múltkor mentünk autóval valahova, de nem ajánlották fel, hogy beszállnak a költségekbe, én meg nem szóltam nekik. Szerintetek tőlük udvariatlanság lett volna kérni, ha már maguktól nem szóltak? Vagy nálatok milyen rokonsági fokig fér bele az ingyen fuvar? Előre tervezett program volt, nem úgy alakult, hogy "ha már mi is épp arra tartunk, gyertek velünk".

2021. jún. 11. 11:43
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
75%
Nem szoktam kérni pénzt, nagynénéméknek van kocsijuk, elhivtam őket hozzánk meg a nagymamám is, mama mondta, hogy jöjjek el érte, sok a cucca, nagynénémet is elhoztam, akkor láttam, hogy otthon van a kocsijuk, csak nem volt kedve városban vezetni (haza is vittem este őket, 50 km), nem vészes csak kicsit bosszantott, hogy ott van a kocsijuk aztán menjek ki érte meg vigyem is haza... Telekre is le szoktunk menni akkor is sok cucca van a mamámnak, leviszem kocsival az nekem oda vissza 300 km, ha olyan kedve van ad valamennyi pénzt, de nem várom el de ha ad elfogadom... Párom húgát és öccsét is költöztettem, ők eleve 60 km re laknak, meg onnan még kB 100 km re költözött a húga, őt kétszer is költöztettem két csávóhoz, nem kértem pénzt, nem is kaptam.
2021. jún. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
56%
Konkrétan megmondom, mennyit kell fizetniük.
2021. jún. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
56%
Sőt, ha az a program, hogy ide-oda, látványossághoz, programra, stb vigyem őket, mint egy libériás sofőr, ami egész napos, akkor szín egyértelmű, hogy a napi élelmezésemet is ők fizetik.
2021. jún. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
73%
Ha amúgy is mentem volna, akkor még egy falubelitől sem kérnék pénzt. A sógor, sógornő pedig mondjuk nekem közeli rokonnak számít.
2021. jún. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
29%

Nekem a közeli az az anyám, a párom, és a gyerekek. Slussz.

Mindenki más kifizeti a rájuk fordított energiámat.

(# 22-23)

2021. jún. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!