Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha autóval utaztok valahova,...

Ha autóval utaztok valahova, a sógorotoktól/sógornőtöktől és a házastársától kérnétek, hogy szálljanak be az utazási költségekbe (ha maguktól nem ajánlják fel)?

Figyelt kérdés
Én pl. a feleségemtől, szüleimtől, testvéremtől nem kérném, még akár anyósomtól, apósomtól sem. Sógoromékkal múltkor mentünk autóval valahova, de nem ajánlották fel, hogy beszállnak a költségekbe, én meg nem szóltam nekik. Szerintetek tőlük udvariatlanság lett volna kérni, ha már maguktól nem szóltak? Vagy nálatok milyen rokonsági fokig fér bele az ingyen fuvar? Előre tervezett program volt, nem úgy alakult, hogy "ha már mi is épp arra tartunk, gyertek velünk".

2021. jún. 11. 11:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem 10-nek teljesen igaza van, jól le is lett pontozva.
2021. jún. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
77%

Én a párommal külön kasszán vagyok, a nyaralást közösen fizetjük, nincs ebből probléma, mindenki beleteszi a részét, nekünk ez volt mindig is az alap. Nekem van autóm, neki nincs (jogsija sincs), jóval a kapcsolatunk előtt vettem egyébként. Ha elmegyünk az ő telkére rendbe tenni a kertjét, akkor ki szokta fizetni a benzint (másik városban van), ő vette a kocsira a pályamatricát is (nem járunk sehova máshova, ahova kellene matrica). Viszont én fizetem az autó szervizelését, karbantartását. (Egyébként már felajánlotta, hogy abba is beszáll, de én sokkal többet használom az autót egyedül, mint vele, ezért nem lenne tisztességes vele fizettetni.)

A közös kirándulásokkor közösen fizetjük a benzint. A városban való járkálásért, boltba menegetésért, ide-oda járkálásért még soha nem kértem egy fillért se tőle, eszembe se jutott.

Nektek meg: meg lehet ezt a dolgot előre beszélni a családban. Mindenkinél mások a szokások.

2021. jún. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
76%

Én valahogy azzal nem is szerveznék közös programot (kirándulást), akivel kapcsolatban ez jut eszembe rögtön (mármint az üzemanyag költség). Úgy érezném, nincs meg az a kapcsolat, amiért szívesen vele/velük tölteném az időmet.

(Lehet, én vagyok túl érzékeny.)

2021. jún. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
71%
Hát, mi nem kérjük el senkitől, de mindig amikor viszünk valakit belead a benzinbe, mert pénzbe van az is, mellesleg ha busszal, vonattal menne akkor is fizetne.
2021. jún. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
88%

Mi soha senkitől nem kérünk pénzt ilyenekre, családon belül és barátoktól sem. Persze ez kölcsönös. Családon belül eszembe se jutna különbséget tenni a saját vagy a férjem rokonai között. Sokszor viszünk mi is ide oda rokonokat, de fel sem merül ilyesmi.

Barátokkal mentünk már 2000 km körül is nyaralni (oda vissza), vagy rövidebb utakra, de akkor sem volt pénzezés. Mindig felajánlottuk vagy nekünk ajánlották fel tankolásnál, de úgy oldottuk meg, hogy akkor vacsorát fizettük stb.

2021. jún. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
89%
Ez a kapcsolattól függ. Van olyan barátom, aki sosem kér (teherautóval szokott néha fuvarozni) de evidens, hogy én sem kérek, ha érte kell menni valahova, vagy ha felhív, hogy vegyek már meg neki egy 500 Ft-os valamit, kell neki valami ami nekem van, (én is kérhetek tőle ha neki van) akkor se kérem el az árát. Bármikor számíthatok rá, ha sos fuvar kell is. De van olyan közeli hozzátartozó, akit még pénzért sem vinnék el. Amúgy haverokkal, munkatárssal sem szoktunk fillérezni, ha nagy útról van szó, akkor szétdobjuk az üzemanyagot, de 20-30 km-en nem vacakolunk. Nem azért, mert a pénz mindenkinek pénz, de most 5-en elmegyünk 30-40 km-re, 3-400 Ft/fő. Azt szoktuk csinálni, hogy akinek nincs kocsi/jogsi az/azok vesznek valamit a sofőrnek, pl mekiből. Akinek meg van jogsi kocsi legközelebb majd az megy.
2021. jún. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Katona Dius ***** válasza:
91%
Mi nem szoktuk vitetni magunkat, ha mégis úgy lenne akkor természetesen fizetnénk valamennyit. Mi aposomtol vagy sogoromtol szoktuk kölcsön kérni a kocsijukat, természetesen az elhasznalt uzenanyagnál valamivel többet szoktunk visszatankolni. Ők ritkán használják az autókat, mi olyan havi 1 2 alkalommal kölcsön kérjük nagybevasarlasra, így valami összeggel a szervizbe is beszallunk.
2021. jún. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
81%

Nyaralaskor elkernem. Elvbol ugy i dulnek neki, hogy sziasztok kozos nyaralas? Foglalunk egy 4 szemelyes apartmant, megyunk a mi kocsinkkal. Apartman es a benzin arat is felezzuk, igy mineannyian jol jarunk. Ott meg mindenki onellato vagy hat nyilvan ha olyanotok.van meghivod a masikat egy korre a kocsmaban vagy egy langosra a strandon, de a muzeum belepojegyet mar nem t3 fizeted nekik.

A benzin elszamolasnal a kezdo kilometert fel kell irni, meg az osszes tankolast stb de ezt biztos tudod es kiszamolni idoben. Meg hazaindulas elott jelezni na most tartunk ennyi koltsegnel, es ahogy hazaertek egybol mpndani mennyi a vegso osszeg.


Mi utaztunk tengerpartra es vittuk a nagynenit, aki eleve felajanlotta belefizet, mi mondtuk a szallasba nem kell mert azt ha jon ha nem jon ugyanannyit fizettunk volna es ot altattuk a potagyon es egyben bebiszitternek vittuk es kvazi eze volt erte a fizetsegunk. A benzinbe viszont orultunk, hogy beszallt.


Ha csak utazok haza es beugrik az autoba mellem valaki, akkor nem kernem a penzt, ha azonban ez rendszeres es neki sporolas...pl nem a sajat autojaval megy vagy nem teljesaru vonat vagy buszjeggyel, akkor meg kell beszelni es kerni a penzt.

2021. jún. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
87%
Most ez olyan, hogy ha ugy is menne valahova az ember, és megkérdi eljöhet-e akkor szerintem nem elvárás, hogy adjon bele, ha ö kéri, hogy vigye el valahova az ember, akkor meg illik megkérdezni, hogy mennyi a benzin ami fogyott, innen meg a saför dolga, hogy engedi, hogy kifizesse vagy sem.
2021. jún. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
90%
Ha egyszeri alkalom volt, akkor nem foglalkoznék ezzel, HA egyébként is kocsival mentem volna oda. Ha rendszeresen járnánk valahova (pl minden hétvégén együtt mennénk haza a fővárosi albiból/koliból vidékre) akkor kérnék (vagy megbeszélnénk, hogy felváltva jövünk kocsival)
2021. jún. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!