Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi az oka, hogyan kezelnéd,...

Mi az oka, hogyan kezelnéd, volt-e már veled, hogy a családod nem hitt neked?

Figyelt kérdés

Mondok egy példát.

Megerőszakoltak, de mikor elmondtam a testvéremnek, azonnal kiosztott, nem kicsit, hogy mekkora egy kamugép vagyok, és hogy aki ilyesmivel poénkodik az nemtudommár minek nevezett vagy mire utalt.

De ez csak egy példa.

Az életem 60%-a számukra lehetetlen, vagy beképzelem, vagy meg sem történt.



2021. szept. 28. 20:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
78%
Egy ilyen ügyben mint a kérdéses példa mondjuk amugy is illene rendőrségre menni ha hisznek ha nem.
2021. szept. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Jó. Most alapvetően arra szerettem volna kiélezni a kérdést, hogy mi az oka, hogyan kezelnétek általában ezt. Vagy, mi a véleményetek erről.
2021. szept. 28. 20:23
 3/26 anonim ***** válasza:
85%
En is néha leulok veluk kb 1 heten 2x komolyan beszélni, nalunk ez az ev utan amin atmentunk a családommal nehez es heti 2x leulunk es atbeszelunk mind3nt. Ha nem sikerül kérj barátoktol segitseget. De próbáltál veluk kommunikalni? Es ha igen, tényleg sajnálom regen velem is ez volt. De őszintén nem mertem megnyilni pl szuleimnek. Próbáld meg ha meg nem mondtal semmit nekik. És figyelj ha nem változik a helyzet próbálj segiteni a helyzeten ne egybol megoldani, szépen lassan keud majd utána meglátod hogy jobb lesz. Es bármi segítség kell szívesen segitek! Es megeroszakolassal fel lehet jelenteni az embert!! Ha ida eljutsz siman fel jelented es reméljük jobb lesz, kitartast!!!
2021. szept. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, a jog nem lenne mellettem mert nem sikítoztam segítségért, amikor ez történt. Igaz, hogy beletett valamit a poharamba, és lehet amiatt sem. Hiába jelenteném fel, úgy tudom csak akkor számít jogilag annak, ha megpróbáltam segítséget kérni közben. Ember legyen a talpán aki megmondja, hogy miért nem tettem. Lehet nem bírtam a gyógyszertől, lehet egyéni szoc probléma. Ezzel nem akarok lépni, amúgy sem most történt és a sors megbüntette már az illetőt.
2021. szept. 28. 20:37
 5/26 anonim ***** válasza:
33%
Mondjuk aki így áll hozzá a saját megrőszakolásához annak lehet én se hinnék. Nem mentél el rendőrségre egyből, most meg kb úgy állsz hozzá, hogy "áh nem baj, a sors már megbüntette". Elég félválról vettnek tűnik. Így lehet én se hinném el.
2021. szept. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
97%

Két okot tudok elképzelni.Az egyik,hogy annyira érdektelen a környezeted,hogy nem foglalkoznak veled A másik,hogy a viselkedéseddel adtál okot rá,hogy akkor sem vesznek komolyan,ha fontos lenne.

Ez lehet azért,mert sokszor nem mondtál igazat vagy olyan mértékben esel túlzásokba,hogy rájöttek úgy a legegyszerűbb kezelni a helyzetet,ha nem foglalkoznak azzal,amit mondasz.

Te látod ezt a helyzetet igazán, jobban meg tudnád ítélni is,csak gondolkodj el rajta!

2021. szept. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

6-os, nem adtam rá okot, hacsak azt nem, hogy mindig mindent megtartok magamnak.

5-ös, nem tudod a részleteket.

2021. szept. 28. 21:01
 8/26 anonim ***** válasza:
96%

Úgy viszont elég nehéz valakire figyelni,aki sosem oszt meg semmit magáról.

Igazából kizártad őket és nem érted miért nem mennek be?

2021. szept. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
14%
7. Miféle részletek? Akit megerőszakolnak az egyből megy segítséget kérni ha van egy kis esze. Tök mindegy mik a részletek. Az meg amit kifogásként írsz, hogy "nem figlalkoznak vele mert nem kiabáltál és kértél segítséget" nettó hülyeség. ha akkor egyből elmész és vért vesznek tőled, találnak valamit a szervezetedbe és egy nőgyógyász megvizsgál látják mi történt. Azt tudom elképzelni hogy te is benne voltál, aztán mégis megbántad, de az meg ugye nem megerőszakolás.
2021. szept. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Azok a részletek hogy kb 20 éve történt. ki foglalkozna már azzal ugyan
2021. szept. 28. 21:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!