Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi az oka, hogyan kezelnéd,...

Mi az oka, hogyan kezelnéd, volt-e már veled, hogy a családod nem hitt neked?

Figyelt kérdés

Mondok egy példát.

Megerőszakoltak, de mikor elmondtam a testvéremnek, azonnal kiosztott, nem kicsit, hogy mekkora egy kamugép vagyok, és hogy aki ilyesmivel poénkodik az nemtudommár minek nevezett vagy mire utalt.

De ez csak egy példa.

Az életem 60%-a számukra lehetetlen, vagy beképzelem, vagy meg sem történt.



2021. szept. 28. 20:14
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

8-as, nem kell bejöjjenek, csak figyeljenek oda ha mondok valamit.

Azt nem várhatom el?

Nem tudom hogyan működnek ezek a dolgok, ha sokáig nem mondtam el csomó mindent magamról.

2021. szept. 28. 21:15
 12/26 anonim ***** válasza:
23%
10. De téged 20 éve se hatott meg annyira hogy megerőszakoltak mert akkor se mentél rendőrségre vagy akárkihez segítséget kérni. Csodálkozol, hogy most nem veszik komolyan, ha oda állsz hogy 20 éve téged megerőszakoltak? Nem tudom ezen mit csodálkozol? Ha valaki akin én soha nem láttam volna megtörtséget, vagy nagy lelki traumát és egyszer oda állna elém hogy 20 éve megerőszakolták én is kétkedve fogadnám.
2021. szept. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
85%

Azt te is elismered,hogy te nem nagyon kommunikálsz,ha mégis,arra pedig ők sem valami jól reagálnak.

Szerintem próbálj kicsit nyitottabb lenni, hátha ők is változnak ebben.

Úgy nehéz,ahogy te szeretnéd,hogy figyeljenek rád,de csak akkor,amikor te akarod.

Ez akkor tud működni,ha mindkét fél próbál beletenni.

2021. szept. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Hol írtam hogy nem kértem senkitől segítséget? Na jó hagyjuk a kérdésem amúgy sem erre vonatkozott.
2021. szept. 28. 21:21
 15/26 A kérdező kommentje:
13-as köszönöm. Lehet már túl késő van ehhez.
2021. szept. 28. 21:22
 16/26 anonim ***** válasza:
14%
14. 4es kommentbe "hiába jelenteném fel". Egyértelmű hogy akkor se jelentetted hisz akkor a családod tudott volna róla. De szerintem is hagyjuk mert ennek elég kamu szaga van, ha meg nem akkor valami nem oké a fejedbe, hogy csak úgy hagytad az ügyet a levegőbe lógni 20 évig.
2021. szept. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Igen, lehet hogy valami nem oké úgymond a fejemben, és szerettem volna hogy a válaszolók megértsék, hogy a kérdés nem erre vonatkozott hanem a családommal való kommunikációs problémáimra. Odaírtam direkt, hogy ez egy példa volt.
2021. szept. 28. 21:27
 18/26 anonim ***** válasza:
84%
" Akit megerőszakolnak az egyből megy segítséget kérni ha van egy kis esze." Akkor az áldozatok kilencven százalékának "nincs esze" vagy csak nem úgy működnek a dolgok ahogy a kétbites agyaddal képzeled.
2021. szept. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
86%

Látszik, hogy nem volt még szerencséd nemi erőszakban kedves 16-os. Nagyon nem úgy mennek akkor a dolgok, ahogy az ember elképzeli, hogy reagálna, mit tenne. Én is úgy képzeltem el, hogy majd sikítozok, ütök rúgok harapok, a valóságban pedig lefagytam, és a szégyen megbénított teljesen.

Szerintem inkább ne ítélkezz, rohadt egyszerű pálcát törni a másik feje fölött.

2021. szept. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
92%
De tudom, hogy ez mindig ugyanaz az ember-e aki itt a hülyeséget a megerőszakolásról, de meglepődnél milyen sok nő nem megy el a rendőrségre ha megerőszakolják, mert szégyellik, félnek, hogy nem hisznek nekik vagy még őket cseszik le, hogy miért kavarnak. Arról nem is beszélve, hogy ha csak nem vagy valakivel nagyon közel, rohadtul nem tudod, hogy milyen az illető pszichés állapota, mert azt mindenki próbálja rejtegetni.
2021. szept. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!