Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Meg lehet oldani 2 dolgozó...

Meg lehet oldani 2 dolgozó embernek illetve egy 10 éves kislánynak 250 km-es utazást az őszi szünetben?

Figyelt kérdés

Tehát levázolnám a helyzetet;

Keresztanyukám és a férje, illetve a lánya lent voltak nálunk júliusban. Iszonyú jó a kapcsolatom a lánnyal, és nagyon hiányoznak, sajnos ők pestiek, így nagyon ritkán találkozunk. Keresztanyum aztmondta hogy mivel nincs szabadsága/szabadnapja már idén, így valszeg nem fognak lejönni. De ezt nem értem. Ő egy olyan helyen dolgozik ami pl hétvégén nincs is nyitva. Meg senki nem dolgozhat egész héten 7 napot ugye? Tehát az lenne a kérdésem hogy ugye ez megoldható lenne? Mindjárt őszi szünet és szeretném ha lejönnének, mert a férjének van céges autója amivel le tudnak jönni. Nem értem miért keres kifogást keresztanyukám. Mi a véleményetek?



2021. okt. 16. 00:00
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
77%

A kérdésre a válasz: igen, meg lehet oldani.

De nen akarják, nem muszáj, főleg nem kell azért, mert elkényeztetett hercegnő elvárja.

2021. okt. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
83%

Miért meglepő, hogy nincs szabija? A mentőszolgálatnál is decemberre az összeset ki kell adni.


A másik, ha akarja megoldható, de egy egész hétnyi munka után a franc ak van kedve ehhez

2021. okt. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
74%

Megoldani meg lehet. Csak azt értsd meg, hogy attól, hogy te szeretsz a rokongyerekkel bandázni, keresztanyukád nem biztos, hogy ugyanekkor span a te anyukáddal, és egyszerűen nincs kedve az egész hétvéges macerás vendégeskedéshez. Őszi szünet meg a felnőtteknek nincsen, ahogy többen írták már. Ha te is 10-12 éves vagy, mint sejtem, akkor az sem túl életszerű, hogy hagyjanak egyedül felvonatozni Pestre... Pedig olyan szempontból jó megoldás lenne, hogy akkor ti ketten játszhatnátok egymással, míg a többiek élete nem fordul fel.

Szóval ne hisztizz kislány, sajnos az élet nem ilyen egyszerű.

2021. okt. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
74%
Milyen " cuki" már hogy a kérdező elvárja: hulla fáradtan vezessen valamelyik 250 kilométert, mikor fizikailag és szellemileg is hulla nyolc óra munka után...
2021. okt. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim válasza:
12%

"szerinted MO-on mindenhová van autópálya???"

Tehát 250 km-es körzetben nincs egyetlen km-nyi autópálya, vagy gyorsforgalmi út sem, 2021-ben, Magyarországom... A kommentből csupa jóindulatot feltételezve, biztos van ilyen zuga Magyarországnak, de elnézve az alábbi térképet, nem túl gyakori: [link]

2021. okt. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó, -tökmindegy az autópálya.

A kérdező elvárná mástól, hogy az ő úri kedve miatt a másik autókázzon többszáz kilométert. Aki a háta közepére se kívánja ezt.

2021. okt. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
8%
munka után, tedd hozzá....
2021. okt. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
79%
...a saját anyját is rákényszerítve, hogy plusz 3 emberre főzzön, ágyneműt húzzon, takarítson, kerülgesse őket...hogy a lánykájának legyen hétvégi barbie-zós programja.
2021. okt. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
10%

Idézném az eddigi leghasznosabb választ teljes terjedelmében (ma 07:50-kor):

"Én ezt nem értem...


Le lehet pontozni, de 250 km az nem egy másik földrész! Ilyen távolságra jártam dolgozni 8 éven át. Minden hétvégén hazaautóztam. Ez csak 2,5 óra autópályán, nem egy több hetes túra a bolygó másik felére! Minden egyes hétvégén hazaautóztam, ráadásul saját autóval, saját költségen. Nemrég váltottam munkahelyet, Pécsre költöztem. Így kevesebbet utazom. De a mai napig kb havonta, ha van valami program Budapesten, nem csinálok belőle ügyet, simán elugrom egy szombati napon. Reggel megyek, este jövök. Ez is közel 500 km. Szerintem simán kibírható."


Szerintem a kérdező terve teljes mértékben kivitelezhető, ráadásul nem is vár el senkitől semmit és nem hisztizik, csak kérdez, hogy lehetséges-e. (Azt szerintem is jó lenne tudni, hogy a kérdező hány éves, de ha a 10 évest KISlánynak nevezi, akkor már legalább 15, tehát a keresztanyához egyedül utazás is megoldható lenne. Lehet, hogy csak annyi a kérdés lényege, hogy ő utazzon, vagy a keresztanya és családja. Ezt nem tudhatjuk.)


A válaszolóknak meg üzenem: legközelebb ne azt keressétek, hogy mit hogyan és miért nem lehet megoldani, hanem azt, hogy mit hogyan lehet! Sokkal boldogabbak lennétek.

2021. okt. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim válasza:
12%

"Utolsó, -tökmindegy az autópálya."


Ha tökmindegy, akkor nem teljesen világos hogy miért lett korábban a fejemhez vágva fő indokként... Ez is nyilván csak a jóindulat.

Továbbra sem tartom emberfeletti teljesítménynek a pár órás autózást. Csak akarat kérdése. Akinek nem fontos, nincs kedve hozzá, nem akar, az nem fog ennyit autózni.

2021. okt. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!