Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Meg lehet oldani 2 dolgozó...

Meg lehet oldani 2 dolgozó embernek illetve egy 10 éves kislánynak 250 km-es utazást az őszi szünetben?

Figyelt kérdés

Tehát levázolnám a helyzetet;

Keresztanyukám és a férje, illetve a lánya lent voltak nálunk júliusban. Iszonyú jó a kapcsolatom a lánnyal, és nagyon hiányoznak, sajnos ők pestiek, így nagyon ritkán találkozunk. Keresztanyum aztmondta hogy mivel nincs szabadsága/szabadnapja már idén, így valszeg nem fognak lejönni. De ezt nem értem. Ő egy olyan helyen dolgozik ami pl hétvégén nincs is nyitva. Meg senki nem dolgozhat egész héten 7 napot ugye? Tehát az lenne a kérdésem hogy ugye ez megoldható lenne? Mindjárt őszi szünet és szeretném ha lejönnének, mert a férjének van céges autója amivel le tudnak jönni. Nem értem miért keres kifogást keresztanyukám. Mi a véleményetek?



2021. okt. 16. 00:00
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
55%
Ja, mert aha hercegnő fölfogja, hogy senki sem köteles elbaszni a minimális pihenését mert ő telibe szarja hogy hiába megoldható valami technikailag ha a másik ezért egy hetet szenved utána mert pihenni SEM tudott, az tragikus lenne.... Amúgy tök mindegy hogy megoldható-e, hisz érthető okokból nem AKARNAK a felnőttel ugrani mert a gyerek ippen úgy óhajtja.
2021. okt. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
88%
29., nem nekünk kell megoldani a helyzetet. A kérdező nem érti a dolgot, ezért megvilágítottuk számára a keresztanyja szempontjából.
2021. okt. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
14%

Nekem fura, hogy itt mindenki milyen mártír.

Mi pont így vagyunk, kocsink sincs, Pestről 300+ km-re jöttünk le péntek este, vasárnap megyünk haza, 4+ órás út vonatozással.

Fárasztó, nem is csináljuk minden héten, de a keresztlányunk kérte, már hiányoztunk a családnak, hát jöttünk.


Azért a kérdező esetében is, ha júliusban voltak utoljára, akkor nem minden hetes ugráltatás. Kocsival nem nagy cucc.

2021. okt. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
10%

Megint elképesztő stílust engednek itt meg néhányan maguknak egy általuk 10-12 évesre saccolt gyerekkel szemben.

Októberre bizony sokaknak elfogy a szabadságuk, legfeljebb az marad, amit a karácsonyi időszakra szánnak, vagy ahány nap év végi (leállós) szabadságra kötelezi őket a cégük.

Egy-két kivétellel úgy beszél itt mindenki, hogy látszik, nem kerültetek távol a szülői háztól (vagy, rosszabb esetben, olyan rossz volt a kapcsolatotok a szüleitekkel, hogy kirepülés után nem látogattatok haza). Sok ezer ember kerekedik útra minden hétvégén, hogy lássák a távol élő szeretteiket, tehát abszolút teljesíthető táv. Normális ember nagyobb út előtt tényleg tervez. Például pénteki indulásnál nem kell mindent úgy csinálni, mint egy átlagos pénteken (bevásárlás, főzőcske). Gyors szendvics, előző napi pakolás, amit csak lehet, kiiktatni/korábban megoldani, és lehet is indulni pénteken. Akarat kérdése, kivéve, ha mondjuk este 10-ig dolgoznak.

Kérdező, viszont lehet, hogy éppen a szünet adta nagyobb nyugit szeretnék kihasználni egy kirándulásra, vagy más programra. El kell fogadni, hogy nemet mondtak.

2021. okt. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
13%
250km az lóf.sz, én hobbiból szoktam ennyit menni. Ez nagyon rossz kifogás. Más lesz a háttérben. Sajnálom hogy ennyire korlátoltak a rokonok.
2021. okt. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

Most úgy beszéltek itt nekem (tisztelet a kivételnek) mintha elkezdtem volna hisztizni, szidni valakit, meg tudomisén, közben csak megkérdeztem, hogy ez megoldható-e szerintetek. Senki nem hisztizett. Ja és "elkényeztetett hercegnő" sem vagyok, de azért köszönöm hogy látatlanba ezt írtad rólam. Nem várom el senkitől hogy utazgasson, én is szívesen mennék, csak nemtudom hogy hozzam fel. Megértem én is, amit írtatok, hogy munka után stb. Mellesleg NEM 10-12 éves vagyok, csak azért mert a lány annyi, én nem vagyok vele egykorú.

Köszönöm a válaszokat.

2021. okt. 16. 10:25
 37/42 anonim ***** válasza:
82%
Tök lényegtelenen hogy megoldható e, mert nem akarják. Neked meg fel kéne fogni hogy nem repes mindenki a gondolattól hogy azért nem legyen pihenője mert te úgy óhajtod. És vezessen nyolc óra meló után több száz kilométert akinek két anyja van... Ha meg nem vagy gyerek, akkor nem értem az ilyen elemi dolgokat hogy nem fogod fel. És ja, a GYEREKNEK van szünete. A szülőnek meg ugyanúgy munkanapja.
2021. okt. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
83%
A legfontosabb. Tudjátok milyen baszott drága a benzin? Ez annyi + kiadás sokan nem tudják már most megfizetni. Attól, hogy pesten laknak nem biztos, hogy van annyi +pénzük.
2021. okt. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
86%

"Tehát 250 km-es körzetben nincs egyetlen km-nyi autópálya, vagy gyorsforgalmi út sem, 2021-ben, Magyarországom... A kommentből csupa jóindulatot feltételezve, biztos van ilyen zuga Magyarországnak, de elnézve az alábbi térképet, nem túl gyakori:"


Persze, VAN 250 km-es belül autópálya, csak ha úgy mennék, akkor nem 2250 km lenne az út, hanem 350, és ebböl legalább 100 km kisebb utakon vezetne, azaz semmivel sem kevésbé fárasztó, mint eleve autópálya nélkül.

2021. okt. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
90%

Egyesek elfelejtenek egy lényeges dolgot a kérdező feltevéséből:


" Nem értem miért keres kifogást keresztanyukám. Mi a véleményetek?"


Ez egyértelműen azt jelzi, hogy ő elvárná, hogy utazzanak az ő kedvéért, ha ez szerinte kifogás.

A céges autó felhozása is.

2021. okt. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!