Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az unokatestvérem miatt...

Az unokatestvérem miatt elkényeztetett p*cs*nak tartanak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem 12 éves kislány, aki imád hazudozni, túlozni, ferdíteni a valóságot. Régen már volt ebből problémája neki is, de inkább mások isszák meg a levét.


Most 7.-es és néhány osztálytársa átjött 6 osztályos gimibe, oda ahova én járok és így ő is valamilyen szinten bekerült az itteni 7-8.-os társaságba. Onnan meg ugye terjednek a hírek felénk is, hallják az osztálytársaim, barátaim.


Újabban olyanokat terjeszt, hogy mi őt rendszeresen visszük Londonba meg Párizsba vásárolni. Azt hagyjuk is, hogy ez mennyire realisztikus a beutazási tilalmak miatt, sokan elhiszik neki. Annyi valóságalapja van, hogy évekkel ezelőtt voltunk Párizsban az ő családjával együtt, Londonból meg hoztunk neki ajándékot, de ennyi. Minden történetének kb ennyi valóságalapja van. Olyanokat is hallok, hogy azt állítja, hogy nekem többszázezres ruháim vannak, meg magánrepülőnk meg ilyenek. És hogy én majdnem minden nap milliós dolgokat hisztizek! ki a szüleimtől.


Egyesek meg elhiszik ezeket a h*lyeségeket és most én vagyok az elkényeztetett kis p*csa. Persze a közeli barátaim tudják, hogy ezek r*hadtul nem igazak, de egy csomóan így is elhiszik neki. Múltkor is az egyik osztálytársam tesi órán azt mondta, hogy inkább nem dobja nekem oda a labdát, nehogy leessen az aranygyűrű az ujjamról. Meg egy csomó ilyet kapok.


Nem tudom, miért hiszik el neki, de mit tudok ezzel tenni? Voltatok már ilyen helyzetben?



2021. okt. 30. 14:16
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:

#12 Megpróbálhatom, de sajnos nem nagy a valószínűsége.


#13 Van neki, az tuti.


#14 Már írtam, nem lehet vele beszélni.


#15 Azért, mert egyszer bemegyek úgy, nem fog változni senki véleménye. Maximum azt látják, hogy nagyon bizonygatni akarom, hogy hazudik.


#16 Köszönöm a válaszod! Ez az eddigi leghasznosabb! Hiába várod, hogy elkezdjek veled vitatkozni, nem fogom bizonygatni, hogy nem kamu. Jogod van azt hinni, amit akarsz, engem nem érdekel. Viszont egyúttal meg szeretnélek kérni, hogy a jövőben mind engem, mind másokat kímélj meg a hasonló jellegű hozzászólásaidtól.


#17 Köszönöm! Jó tudni, hogy nem mindenki hisz mindent alaptalanul kamunak.


#18-#19 Hiába nem foglalkozom velük, már üzenetben is zaklatnak. Tiltok egyet, jön helyette öt másik. A közérzetem rossz, nem csak az iskolában, itthon is.

2021. okt. 30. 16:16
 22/46 A kérdező kommentje:
#20 Ezt nem teljesen értem, de biztos úgy van.
2021. okt. 30. 16:17
 23/46 anonim ***** válasza:
0%
Hát a #22 alapján semmi keresnivalód gimiben.
2021. okt. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
93%
"Ilyen gimikben az értelmesebbje tanul." - jólvan, te sem voltál gimnazista. A legelitebb/legerősebb gimnáziumokban is ugyanúgy ott van a rengeteg hülye, tapasztalatból mondom.
2021. okt. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

figyi nincs már több lehetőség csak ezek:

beszélsz vele és felveszed

lesz*arod

beszélsz szüleiddel hátha tudnak csinálni valamit mondjuk beszélni szüleivel, az osztályfőnökkel

te beszélsz az osztályfőnökkel

elmész a suliból


sajna több nincs sztem. nekem ennyi megoldás jutott csak eszembe

sok sikert!

2021. okt. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%
úgy értettem hogy felveszed hangrögzítőre a beszélgetést.
2021. okt. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
33%
24, hatosztályosról van szó.
2021. okt. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
91%
Az unokatesód a középpontba akar kerülni, és ezekkel a nagyotmondásokkal sikerül neki, hogy figyeljenek rá. Otthon a családtól meg másoktól nem kapja meg a figyelmet valószínűleg. Azt kellene tenni, hogy többet foglalkozni vele családi szinten, engedni kibontakozni, megerősíteni abban, amiben tehetséges, amiben jó. Ha ezt megkapná a családtól, nem keresné máshol.
2021. okt. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:

#23 Te nagyon intelligens, viccnek szántam. H*lyeséget írsz, h*lyeséget válaszolok.


#24 Igen, köszönöm.


#25 Köszönöm. Igazából kezdek úgy lenni vele, hogy nem érdekel, majd lesz valami.


De ha valakinek van jobb ötlete, kérem válaszoljon!

2021. okt. 30. 16:27
 30/46 A kérdező kommentje:

#26 Értettem, azt akartam írni, hogy nem valószínű, hogy elszólja magát és bevallja, hogy kamu. Bár nem tudom, lehet az is érne valamit, ha lenne egy hangfelvételem arról, hogy tagad mindent.


#27 És miből gondolod, hogy ott értelmesebbek vannak? Nem rossz iskola, de nem is a legnagyobb elit, a hatosztályos nem garancia ám semmire.


#28 Így is mindig körülötte forog minden a családban, szülei is körülrajongják, nem tudom, hogy helyezhetnénk méginkább a középpontba.

2021. okt. 30. 16:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!