Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az unokatestvérem miatt...

Az unokatestvérem miatt elkényeztetett p*cs*nak tartanak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem 12 éves kislány, aki imád hazudozni, túlozni, ferdíteni a valóságot. Régen már volt ebből problémája neki is, de inkább mások isszák meg a levét.


Most 7.-es és néhány osztálytársa átjött 6 osztályos gimibe, oda ahova én járok és így ő is valamilyen szinten bekerült az itteni 7-8.-os társaságba. Onnan meg ugye terjednek a hírek felénk is, hallják az osztálytársaim, barátaim.


Újabban olyanokat terjeszt, hogy mi őt rendszeresen visszük Londonba meg Párizsba vásárolni. Azt hagyjuk is, hogy ez mennyire realisztikus a beutazási tilalmak miatt, sokan elhiszik neki. Annyi valóságalapja van, hogy évekkel ezelőtt voltunk Párizsban az ő családjával együtt, Londonból meg hoztunk neki ajándékot, de ennyi. Minden történetének kb ennyi valóságalapja van. Olyanokat is hallok, hogy azt állítja, hogy nekem többszázezres ruháim vannak, meg magánrepülőnk meg ilyenek. És hogy én majdnem minden nap milliós dolgokat hisztizek! ki a szüleimtől.


Egyesek meg elhiszik ezeket a h*lyeségeket és most én vagyok az elkényeztetett kis p*csa. Persze a közeli barátaim tudják, hogy ezek r*hadtul nem igazak, de egy csomóan így is elhiszik neki. Múltkor is az egyik osztálytársam tesi órán azt mondta, hogy inkább nem dobja nekem oda a labdát, nehogy leessen az aranygyűrű az ujjamról. Meg egy csomó ilyet kapok.


Nem tudom, miért hiszik el neki, de mit tudok ezzel tenni? Voltatok már ilyen helyzetben?



2021. okt. 30. 14:16
1 2 3 4 5
 41/46 October15 ***** válasza:
100%
Attól, hogy a szülei körülrajongják még nem feltétlenül kap olyan figyelmet amit szeretne. Egyrészt a kortársak / pár évvel idősebbek mégis csak más kategória, + az sem mind1, hogy ő hogyan fogadja ezt a körülrajongást, simán lehet hogy nem ilyen jellegű figyelemet igényelne.
2021. okt. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:

#40 Amúgy se jó a viszonyunk, idegesítő egy kislány. Hidd el, hogy amúgy pont nem érdekelne, csak a többiek ne hinnék el ezt a sok h*lyeséget.


#41 Igen, ezt értem, de azzal nem tudok mit kezdeni, hogy a kortársai amúgy nem figyelnek rá. Egyébként lehetséges, hogy csak azért csinálja, mert ameddig ezeket előadja, addig is figyelnek rá, de mint írtam, eddig is hazudozott mindig, nekünk is, szüleinek is, mindenkinek.

2021. okt. 30. 21:36
 43/46 October15 ***** válasza:
100%
Iskolapszichológus? Mármint azért azt remélem érzed 16 évesen, hogy a problémát kell megoldani és nem uncsitesód létezését. :D [Lásd mondjuk nem porrá alázni a család / osztálytársai stb előtt.]
2021. okt. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 kovpet ***** válasza:
81%

"Olyanokat is hallok, hogy azt állítja, hogy nekem többszázezres ruháim vannak, meg magánrepülőnk meg ilyenek. És hogy én majdnem minden nap milliós dolgokat hisztizek! ki a szüleimtől."


Ha ez igaz, hogy ezt valaki is elhiszi, akkor az nem egy jó iskola lesz, hanem valami kisegítő inkább, ahová elmeroggyantak járnak. Vagy erősen túloztál.


Minden esetre a lényeg, hogy nem neked kell bizonyítanod, hogy nincs magángépetek (lol), hanem neki, hogy van. Hiszen ő állít, rajta a bizonyítási teher. Van még olyan, hogy osztályfőnöki óra? Ott rákérdezhetnél, hogy miért hiszik el sokan a nyilvánvaló marhaságokat.

2021. okt. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 Savlekotő ***** válasza:
100%
Mitománia is lehet ez.
2021. okt. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
65%
44.👍
2021. nov. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!