Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az unokatestvérem miatt...

Az unokatestvérem miatt elkényeztetett p*cs*nak tartanak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem 12 éves kislány, aki imád hazudozni, túlozni, ferdíteni a valóságot. Régen már volt ebből problémája neki is, de inkább mások isszák meg a levét.


Most 7.-es és néhány osztálytársa átjött 6 osztályos gimibe, oda ahova én járok és így ő is valamilyen szinten bekerült az itteni 7-8.-os társaságba. Onnan meg ugye terjednek a hírek felénk is, hallják az osztálytársaim, barátaim.


Újabban olyanokat terjeszt, hogy mi őt rendszeresen visszük Londonba meg Párizsba vásárolni. Azt hagyjuk is, hogy ez mennyire realisztikus a beutazási tilalmak miatt, sokan elhiszik neki. Annyi valóságalapja van, hogy évekkel ezelőtt voltunk Párizsban az ő családjával együtt, Londonból meg hoztunk neki ajándékot, de ennyi. Minden történetének kb ennyi valóságalapja van. Olyanokat is hallok, hogy azt állítja, hogy nekem többszázezres ruháim vannak, meg magánrepülőnk meg ilyenek. És hogy én majdnem minden nap milliós dolgokat hisztizek! ki a szüleimtől.


Egyesek meg elhiszik ezeket a h*lyeségeket és most én vagyok az elkényeztetett kis p*csa. Persze a közeli barátaim tudják, hogy ezek r*hadtul nem igazak, de egy csomóan így is elhiszik neki. Múltkor is az egyik osztálytársam tesi órán azt mondta, hogy inkább nem dobja nekem oda a labdát, nehogy leessen az aranygyűrű az ujjamról. Meg egy csomó ilyet kapok.


Nem tudom, miért hiszik el neki, de mit tudok ezzel tenni? Voltatok már ilyen helyzetben?



2021. okt. 30. 14:16
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
54%

Én nem szeretek kamu kérdést kiabálni, sokszor be is nyalok olyanokat, amikről a végén maga a kérdező vallja be, hogy kamu, DE...

Ez szerintem is az. Mivelhogy kb ilyen politikus szintű gazdagságról beszél a kislány (magángép, kiugrunk Londonba több százezres ruhákat venni, milliós ajándékok naponta stb). Ne akarja már senki megetetni velem, hogy ezt valaki egyik napról a másikra 15-16-17 évesen teljes mértékben elhiszi egy olyan emberről, akivel kapcsolatban soha semmi fel sem merült! Ugyan már. 12 éveseknél tényleg el tudom hinni még, de nem 16-nál.

2021. okt. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
87%

Én leégetném valahogy a család elött.

Pl. családi ebédnél mondja: milyen klassz ez a terítö! Erre te: dehát a tiétek ugyanilyen. Nektek is hoztunk a múlt héten Londonból. Anya! Nem adtad oda nekik?

Vagy valami hasonló. A lényeg, hogy mindkét család ott legyen.

Utánna magyarázkodhatna.

A többi emberrel meg nem foglalkoznék.

2021. okt. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
100%
#27 az nem változtat semmin.
2021. okt. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
100%
Hát én simán kinevetném, aki ilyeneket bevesz, és meg is mondanám neki. :) Semmi mást nem tudsz tenni, mint hogy ha felmerül a téma, közlöd, hogy mekkora lódító a kis unokahúg, és ha a barátaid tisztában vannak ezzel, akkor nyilván ők is igazolni fogják, hogy kettőtök közül nem te hazudsz. Ha direkt a hibát keresik benned, akkor csinálhatsz bármit, úgysem fogod "bebizonyítani" nekik, az ilyenekről a legjobb tudomást sem venni hosszú távon, amíg el nem unnak és le nem szállnak rólad. Be kell venni a lexarom tablettát, amíg vannak barátaid, akik melletted állnak, nem kell törődni a többi hülyeségével.
2021. okt. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező te okosnak tűnsz,ő primitívnek, valszeg a jövőtök is eszerint alakul majd. A mostani helyzet 1-2 év alatt elmúlik,te csak tanulj, hülyékre ne pazarold az energiáidat.
2021. okt. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
19%
Azért megint mindenre van kifogás.
2021. okt. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:

#31 Higgy, amit akarsz, én veled sem fogok vitatkozni.


#32 Ez kemény. De beválhat, legalább a családja talán felfogná végre.


#34 Mást mondjuk már nem nagyon tudok tenni, köszönöm a választ.


#35 Köszönöm neked is.


#36 Milyen kifogásokról beszélsz te?

2021. okt. 30. 18:16
 38/46 anonim ***** válasza:
41%
Terjessz te is róla fszságokat. Mondd, hogy leszbikus és szerelmes beléd, ezzel akarja felhívni magára a figyelmet.
2021. okt. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%
Persze, süllyedjen le ő is arra a szintre...
2021. okt. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 October15 ***** válasza:
100%
Nyilván szarul érint de pls 12 éves. :D Amúgy milyen a viszonyotok amikor éppen nem beszél hülyeségeket? Dedikáltan neked célozza az ilyesmit vagy úgy általánosságban ezt csinálja? Mármint az tiszta sor, hogy figyelmet akar csak az a kérdés, hogy a tiédet vagy úgy általánosságban.
2021. okt. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!