Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek melyik a nagyobb...

Szerintetek melyik a nagyobb bunkóság?

Figyelt kérdés
Visszautasítani a keresztszülőségre való felkérést, vagy visszavonni azt, miután már valakit felkértünk?

2022. jan. 17. 08:24
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
96%
A visszavonás.
2022. jan. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
95%
A visszautasítást nem tartom bunkóságnak, így a másikra szavazok én is.
2022. jan. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
97%
Egy felkérést visszautasítani mindenkinek joga van, és nem bunkóság élni a jogainkkal. Egy felkérést visszavonni viszont problémás.
2022. jan. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

És mit gondoltok milyen indok lehet elfogadható, ha a szülők kb 2 héttel a keresztelő előtt azt mondják a leendő keresztszülőknek, hogy bocsi de mégsem ti legyetek a keresztszülők, mikor a felkérés nagy csinnadrattával, cuki kis képecskék küldésével történt?


3. Keresztgyerekünk lett volna, udvariasságból a felkérést elfogadtuk, mert az apa a férjem jó barátja de sajnos kb évente 1x tudunk találkozni mert az ország túlfelében laknak. Közben úton a saját babánk is, 8 hónapos terhes vagyok, erre visszavonták a felkérést, hogy így legalább tudunk a sajátunkkal is foglalkozni, mert állítólag mikor felkértek minket még nem tudták hogy babát várunk.


Szerintem a mi babánk születése nem befolyásolta volna azt hogy évente párszor találkozzunk velük, hisz a másik két keresztgyerekünkkel is azért találkozunk, nyilván nem napi szinten de pár havonta azért igen.


Jogos hogy rosszul esett, hogy visszavonták a felkérést, vagy örüljek, hogy nem lesz még egy kötelezettség amit teljesíteni kell?

2022. jan. 17. 08:48
 5/44 anonim ***** válasza:
26%
Ha a férjed barátja és nem a tiéd, akkor nem értem miért kattogsz ezen ennyire.
2022. jan. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Egyrészt azért mert 10éve együtt vagyunk a férjemmel, nyilván ennyi idő alatt nem csak a férjem barája lett hanem az enyém is, sőt a feleséggel is jó barátságban lettem, másrészt meg mivel én tettem ki a kérdést és nem a férjem, de természetesen neki is rosszul esett mivel beszéltünk róla...
2022. jan. 17. 09:01
 7/44 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nincs annál nagyobb bunkóság, ha valaki nem vallásos létére templomban majomkodik és mondjuk keresztelőt tart. És ha a keresztszülőt sem arra használja, amire való : a gyermek vallásosságra nevelésére.


Kinek nem inge nem veszi magára.

Egyébként én nem vagyok keresztény, nem is leszek soha, de nem is volt keresztelőm, hanem névadó ünnepség.

2022. jan. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
85%
Ha csak udvariasságból fogadtátok el, és a szívetek nem szakad bele, hogy mégsem ti lesztek azok, akkor miért kell ezen pörögni?
2022. jan. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
92%
Nem igazán értem, mi a ptoblemad, hiszen te is csak udvariassagbol fogadtad el q felkérést.
2022. jan. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Az "udvariasságból-t" azért így fogalmaztam, mert úgy éreztük, hogy 3 keresztgyerek már sok lenne, de éppen még nem vállalhatatlan, tekintettel a barátságra is végül ezért fogadtuk el. Ha tudtok erre jobb szót akkor légyszi írjátok meg és revideálom magam.
2022. jan. 17. 09:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!