Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek melyik a nagyobb...

Szerintetek melyik a nagyobb bunkóság?

Figyelt kérdés
Visszautasítani a keresztszülőségre való felkérést, vagy visszavonni azt, miután már valakit felkértünk?

2022. jan. 17. 08:24
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem. Ha nem is igazán akartátok, meg nem is annyira tartjátok a kapcsolatot, csak udvariasságból elfogadtátok, akkor inkább örülni kéne, hogy visszamondták :)

Biztosan találtak olyat, akivel szorosabb a kapcsolat.

2022. jan. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
94%

Egyértelműen visszavonni a bunkóbb, mivel eleve visszautasítani nem az.

Viszont a te helyzetedet nem értem. Ha csak szájvonogatva, "udvariasságból" vállaltátok volna amúgy is, akkor minek hisztizni azon, hogy visszavonták?

2022. jan. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:
Megírtam mit jelentett részünkről az "udvariasságból", szóval ehhez nincs több hozzáfűzni valóm. Nem hisztiztem/hisztizek rajta csak kíváncsi voltam, hogy kívülálló szemmel kinek mi a véleménye.
2022. jan. 17. 09:36
 14/44 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem egyik sem bunkóság, ha van rá ok. Nyilván rájöttek, hogy ti mégsem vagytok jó választás.
2022. jan. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%

Visszavonni bunkóság, de megfelelő indoklás mellett elfogadható.

Ennek ellenére a helyedben baromi boldog lennék, hogy visszavonták, mert a keresztszülőség - elvileg - egy kötelezettség.

Ha egyebet nem is tesztek, de keresztszülőként illik a gyereknek számontartani a születésnapját, névnapját, ajándékozni karácsonykor, húsvétkor, menni ballagásra, eljegyzésre, kitenni magatokért anyagilag házasságkötéskor...

Mindezt az ország másik feléből, másik 3 keresztgyerek és nem tudom mennyi saját mellett.

Őszinte leszek, én el sem fogadtam volna a felkérést, lett volna hivatkozási alap bőségesen!

2022. jan. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, egy gonddal kevesebb.
2022. jan. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
44%

A visszautasítás miért lenne bunkóság?

Én pl elvből megvetek minden vallást. Akkor most bunkó lennék, ha nem segédkeznék abban, hogy a szülők a meséjüket az éppen megszületett gyerekükre kezdjék erőltetni?

2022. jan. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
23%

"Keresztszülő"

Szerintem itt egy kis pontosításra szükség lenne, ugyanis a névadószülőt is keresztszülőnek titulálják a köznyelvben.

.

Egyben viszont azonos a kettő: mindkét esetben felelősségvállalás a gyerek nevelésében, keresztszülő esetében különös tekintettel a vallásos nevelésre.

Belátható, hogy ez távolról nagy nehézségekbe ütközik, közelebb lakó, esetleg napi láthatóságú, könnyeben eleget tud tenni ennek a kötelezettségének.

.

Attól függetlenül, hogy neked/nektek rosszul esett a visszavonás, még nem feltétlen bunkóság.

(Ahogy az sem bunkóság, ha öt napon keresztül rántott húst kérek szombati ebédre, aztán pénteken bejelentem: abból a húsból inkább pörköltet ennék.)

2022. jan. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
66%

Én se értem az érzéseidet (ill. a férjedét). A leírtak alapján azt gondoltam, hogy megkönnyebbültök, hogy nem kell mindenórásan az ország túlsó felére utazgatni. Egyébként, ha a másik két gyerekük a másik két keresztgyereketek, akkor annak sincs sok értelme. Évente egyszeri találkozás esetén nemigen lehet élő kapcsolatot fenntartani.

Ilyenkor azért nagy elismeréssel tekintek a magam rokonságára, pedig mi sem vagyunk tökéletes emberek. De nálunk simán meg lehet az ilyeneket beszélni sértődés nélkül.

2022. jan. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 Andizsuzsi ***** válasza:
7%

„Én pl elvből megvetek minden vallást. Akkor most bunkó lennék, ha nem segédkeznék abban, hogy a szülők a meséjüket az éppen megszületett gyerekükre kezdjék erőltetni?”

Nem a kérdező mondta vissza a keresztszülőséget, ő vállalata, a szülők döntöttek a keresztelő előtt 2 héttel úgy, hogy mégis mást kérnek fel.


„Egyébként, ha a másik két gyerekük a másik két keresztgyereketek, akkor annak sincs sok értelme.”

Sehol nem írta, hogy ugyan abból a családból van a másik két keresztgyerek.


„És ha a keresztszülőt sem arra használja, amire való : a gyermek vallásosságra nevelésére.”

A gyerek vallásosságra nevelése nem a keresztszülő feladata.


„Jogos hogy rosszul esett, hogy visszavonták a felkérést, vagy örüljek, hogy nem lesz még egy kötelezettség amit teljesíteni kell?”

Mindkettőre igen a válaszom. Az, hogy ti is babát vártok, nyilván csak kifogás. Megkérdezhették volna, hogy így is vállaljátok-e, vagy még van idő, kérjenek fel mást.

2022. jan. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!