Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek melyik a nagyobb...

Szerintetek melyik a nagyobb bunkóság?

Figyelt kérdés
Visszautasítani a keresztszülőségre való felkérést, vagy visszavonni azt, miután már valakit felkértünk?

2022. jan. 17. 08:24
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%

"A gyerek vallásosságra nevelése nem a keresztszülő feladata."


De, Andizsuzsi, épphogy a keresztszülő feladata. Sőt, kapaszkodj meg, kb ez az egyetlen feladata.


"

Mik a keresztszülők feladatai?


872. kán. — A keresztelendőnek, amennyiben lehetséges, adjanak keresztszülőt; ennek feladata, hogy a felnőtt keresztelendőnek a keresztény beavatásban segítségére legyen, a keresztelendő gyermeket pedig szüleivel együtt a keresztségre bemutassa és azon fáradozzék, hogy a megkeresztelt a keresztségnek megfelelő keresztény életet éljen, és az ezzel járó kötelességeket híven teljesítse."

2022. jan. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%

#21

Igazad van, amit leírtál ez a pontos definíciója a keresztszülőségnek a vallás szerint.

Innentől kezdve nem értem, hogy aki NEM VALLÁSOS, az miért tart keresztelőt?

Bulizni lehet bármilyen címen, akár "névadó" címén is, hiszen a cécón kívül már jó régóta nem ez az elvárás a keresztszülő felé, csak a minden alkalomra való tejelése.

2022. jan. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

Jajj légyszi ne rugózzatok a vallásosságon, én és a férjem, meg az apuka is vallásosak vagyunk (persze nem az elvakult fanatikus fajta, de tudom hogy valaki így is bele fog kötni), tehát pont a keresztszülőségnek nekünk fontos lett volna ilyen téren is eleget tenni.


Egyedül az anyuka nem vallásos, és ő ki is kötötte hogy a keresztelő előtti misére biztos nem fog eljönni, ami elég fura volt szerintem, miközben ő erőltette ezt az egész felhajtást, és végül az ő nővére lett a keresztszülő is, de ezt nem firtattuk nekik.

2022. jan. 17. 11:06
 24/44 Andizsuzsi ***** válasza:
18%

"De, Andizsuzsi, épphogy a keresztszülő feladata"


Nem. A bármire nevelés a szülő feladata. A keresztszülő segíti ebben - ha szükséges és lehetséges. A gyakorlatban másként nem is tudna működni, hiszen sehol nem megy a keresztszülő este imát mondani a gyerekkel közösen, normális keresztény családban a gyerek a szülőkkel együtt megy a misére/istentiszteletre, nevelődik úgy, hogy a tízparancsolat által támasztottak természetesek legyenek számára még annak konkrét megismerése előtt. Ezt elsődlegesen a szűk családból kell hozni. Emellett lássuk be, hogy a családdal szemben egyetlen keresztszülőnek sincs se lehetősége, se joga bármire is nevelni a gyereket. Ezért kell meggondolni, ha valaki komolyan gondolja a keresztszülőséget, hogy hol fogadja azt el. Én például olyan felkérést, ahol tudom, hogy a család csak divatból keresztel (esetleg nagyszülői nyomásra), nem vállalnék el felkérést, mert eleve kudarcra lenne ítélve. Volt már rá példa.

2022. jan. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
91%

23-ra:

Ha komolyan veszitek a keresztszülőséggel járó egyházi tanítást, akkor el se lett volna szabad fogadnotok. Az ország másik végéből, ilyen ritka találkozásokkal nem lehet vallásosságra (meg másra sem) nevelni a gyereket.

2022. jan. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
91%

Andizsuzsi!


Ugyan felül ne írd már az egyházi törvénykönyvet, bakker... A vallásra nevelés nem csak az esti ima. De a ketsejtes agyaddal nyilván szerinted a fizikatanár se tanítja a gyereknek a fizikat, hiszen az a szülő dolga, ugye. 🤦‍♀️


[link]

2022. jan. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

Hallottam olyat, hogy valaki azért lépett vissza a keresztszülőségtől, mert összekapott anyukával... nos a jelölt nem a sértődős fajta volt, így anyuka biztos hogy ordenáré bunkó dolgot vághatott a fejéhez, hogy visszavonta.

Szóval szerintem nincs olyan, hogy bunkóság ez vagy az, ha van rá indok.

2022. jan. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 Andizsuzsi ***** válasza:
11%

"A vallásra nevelés nem csak az esti ima."

Nem. Csak egy példa volt.



"De a ketsejtes agyaddal"

No. Csak kibújt a szög a zsákból. Gratulálok a keresztény lelkületedhez.


"szerinted a fizikatanár se tanítja a gyereknek a fizikat, hiszen az a szülő dolga, ugye."

Ugye azért azzal tisztában vagy, hogy a tanítás nem azonos a neveléssel?


Most viszont szeretném, ha elmondanád, hogy te, mint a katolikus törvénykönyvet jól ismerő hívő hogy nevelted a saját keresztgyerekeidet vallás témában. Illetve ha nincs még keresztgyereked, hogy képzeled el a nevelését. Várom a válaszodat sok szeretettel.

2022. jan. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem akartak téged keresztanyának :D
2022. jan. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

Nyugodtan megpróbálhatsz provokálni, de az ilyen válaszok hidegen hagynak. :)

Aki értelmes választ adott annak köszi.

2022. jan. 17. 12:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!