Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Más is érezte már ezt?

Más is érezte már ezt?

Figyelt kérdés

mindig azt érzem ha átmegyek tesómhoz pl hogy zavarok

konkrétan félek leülni enni, megkérdezem azt is ihatok-e ebből, vécére is félek elmenni, nem akarok útban lenni stb

ebben az évben nagynénémhez utazok ki látogatóba Angliába és már előre félek, stresszelek mert nehezen oldódok fel és csendes vagyok, az unokatesóimmal eléggé eltávolódtunk, gyerekként jobb volt a viszonyunk és szeretném ha újra olyan lenne, de már parázok, hogy nem lesz miről beszélnünk, hogy mi van ha zavarok, láb alatt leszek csak ilyenek

nagynéném már elmondta ezerszer, hogy szeretnek engem és nem zavarok, de ez az érzés nem akar elmúlni

sokszor nem is írok nrki mert mi van ha zavarom

szeretné ha kiköltöznék hozzájuk mert egyedül élek, anyu nem foglalkozik velem, apukám nincsen, akarom is meg nem is bár nem tudom ki tudnék-e végleg menni a brexit miatt

bennetek volt már ilyen érzés?

annyira rossz és csak szorongok miatta



2022. máj. 11. 23:32
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
95%

És egyébként mi van ha zavarsz? Szerintem semmi.

De csak a te fejedben létezik ez, a valóságban nem.

2022. máj. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

soha nem voltam még pszichológusnál

őszinte leszek, nem gondolom azt, hogy attól mert elmondom egy ismeretlen embernek a problémáimat az nekem segít

a családomnak is nehezen nyílok meg, nem tudom mi lenne egy pszichológussal

2022. máj. 12. 10:28
 13/27 anonim ***** válasza:
90%

Rendkívüli mértékben félsz az emberektől és társaságban aki olyan típusú, ki is használhat, mert tud irányítani a megfelelési kényszerrel, vagy azzal: "ha nem csinálod amit akar, akkor rosszul viszonyul hozzád". Szerintem sose tudsz boldog lenni, önfeledt, nem tudod elengedni magad, mert "mi van ha valaki hirtelen valamit helytelenít veled kapcsolatosan".

Olyan, mintha lelkileg (a félelmek miatt) saját magadat zárnád börtönbe és másoknak adnád a kulcsot.

Szerintem én jóval idősebb vagyok nálad és ettől szenvedek egész életemben, láthatod: ha nem teszel semmit, ez a szorongó lelkiállapot fennmaradhat. Most döntöttem a változás mellett én is, de bárcsak jóval korábban tettem volna!

Tudod gyakorolni, ki lehet ebből jönni pszichológus segítségével, vagy lehet hogy bizonyos önsegítő könyvekkel is (bár itt nem árt vigyázni, mert vannak olyanok, amelyek légvárakból építkezésre bíztatják az olvasót, hamis optimizmust eröltetve.


Az alábbi könyveket megnézheted:

Sémáink fogságában (Vágyi Petra)

Fedezd fel újra az életed! (Jeffrey E. Young – Janet S. Klosko)

Győzd le a múltad! Vedd kezedbe az életed az EMDR-terápia önsegítő módszereivel! (Shapiro, Francine)

2022. máj. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
34%

"őszinte leszek, nem gondolom azt, hogy attól mert elmondom egy ismeretlen embernek a problémáimat az nekem segít

a családomnak is nehezen nyílok meg, nem tudom mi lenne egy pszichológussal"


Szerintem a legjobb amit tehetsz, ha elolvasod a HVG Könyvek "A terapeuta esetei" sorozatból bármelyik könyvet, abból átjön: hogyan, miképpen segít a szakember.

2022. máj. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

#12: pedig segítene rávezetni téged, hogy hogyan szabadulj meg a saját béklyóidtól. Ahogy előttem is írták, ezek csak a fejedben léteznek.

Vannak rá praktikák, hogyan tudnád ezeket a gondolatokat eliminálni, vagy legalábbis minimalizálni.

2022. máj. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

15: milyen praktikák?

egyébként hatalmas köszi mindenkinek, sokat segített az összes válasz

2022. máj. 12. 11:10
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

16: ajánlottak neked itt könyveket, onnan is sokmindent megtudhatsz.

Én nem vagyok pszichológus, de elismerem a munkájuk fontosságát és a szakértelmüket.


Laikusként nem tudok többet mondani. De ismétlem, te jársz jól, ha időben szakemberhez fordulsz.

Sz.r lehet úgy leélni egy életet, hogy folyton rettegsz attól, hogy mások mit gondolnak rólad...

2022. máj. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

De vannak ilyen általános tanácsok is - ezeket szakember nélkül is kipróbálhatod..


[link]

2022. máj. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
2022. máj. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
2022. máj. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!