Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Más is érezte már ezt?

Más is érezte már ezt?

Figyelt kérdés

mindig azt érzem ha átmegyek tesómhoz pl hogy zavarok

konkrétan félek leülni enni, megkérdezem azt is ihatok-e ebből, vécére is félek elmenni, nem akarok útban lenni stb

ebben az évben nagynénémhez utazok ki látogatóba Angliába és már előre félek, stresszelek mert nehezen oldódok fel és csendes vagyok, az unokatesóimmal eléggé eltávolódtunk, gyerekként jobb volt a viszonyunk és szeretném ha újra olyan lenne, de már parázok, hogy nem lesz miről beszélnünk, hogy mi van ha zavarok, láb alatt leszek csak ilyenek

nagynéném már elmondta ezerszer, hogy szeretnek engem és nem zavarok, de ez az érzés nem akar elmúlni

sokszor nem is írok nrki mert mi van ha zavarom

szeretné ha kiköltöznék hozzájuk mert egyedül élek, anyu nem foglalkozik velem, apukám nincsen, akarom is meg nem is bár nem tudom ki tudnék-e végleg menni a brexit miatt

bennetek volt már ilyen érzés?

annyira rossz és csak szorongok miatta



2022. máj. 11. 23:32
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: gondolom attól (is) tartasz, hogy "valamit hibázok", "kinevetnek". Azt is érdemes észben tartani, hogy minden ember hibázik, nincs ember hiba nélkül. Ha hibázol is és mondjuk az a kellemetlenség történik, hogy valaki kinevet, akkor is ez ideiglenes, mert senkivel se foglalkoznak örökké.

Szoktak írni arról, hogy az emberek mit bánnak meg életük végén és a "bárcsak mertem volna úgy élni ahogy akartam", "bárcsak ne akartam volna mindig megfelelni", "bárcsak ne mindig mások véleményével foglalkoztam volna", "bárcsak mertem volna változtatni" ezek közé tartoznak.

2022. máj. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
86%

Ha ő maga hív, hogy menj ki, akkor biztos, hogy nem zavarnál.

Igaz, van az a mondás, hogy akármilyen kedves vendég, három napig untig elég. Nyilván úgy érti a nem zavarást, ha belátható időn belül elköltöznél tőlük, miután találsz ott kint munkát.

2022. máj. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
65%

Hatalmas ölelés minden eddigi válaszadónak!

A könyveket mindenképp szerezd meg, nagyon jók, segítenek még azon is elgondolkodni, hogyan, mitől lettél ilyen, és hogy ez a gondolkodás (és fizikai érzetek) már nem szolgálnak téged. Valamikor, valamiért praktikus volt ez a viselkedés, de már nincs rá szükséged. Márpedig, ha nem szolgál, engedd el. Oké, de hogyan? Erre jó a szakember, úgy gyorsabb. Meg a sok-sok gyakorlás, innentől örökké. És jobb lesz.

Egy pici praktika, ha valamit enyhít rajtad, már megérte: ha jön egy rossz érzés amitől befeszülsz, lesütöd a szemed, ökölbe szorul a gyomrod, tudd, hogy az csak a saját "rossz" gondolatodtól van. Próbáld meg nevetségessé tenni magad előtt ezt a rossz gondolatot. Pl. mindenki engem néz. Gondold át: hát persze, hogy néznek, mit csináljanak a szemükkel, csak nem csukhatják be? De tényleg, mi lenne, ha becsuknák? Mennék itt az utcán, ezek meg esnének-kelnének, hát az meg hogy nézne ki? Lényeg az, hogy addig tekerd az agyadat a hüleségen, míg fel nem szabadulsz, akár el is neveted magad. És már úgy lépj ki a lakásból, hogy arra készülsz, viccet csinálsz a félelmeidből. Ha nevetsz nem tudsz félni, nem fér el egyszerre a kettő.

Ez csak egy ötlet, lehet, mások mást gondolnak erről, legfeljebb szorongok egy kicsit miatta. :)

2022. máj. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos (sőt, nem olyan nagy a valószínűsége) hogy Kérdezőtől "azt várnák el", hogy "belátható határidőn belül költözzön el, ha odaköltözik". Az ilyen feltételezésekkel is csak Kérdező félelme erősödik. :(
2022. máj. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
azt mondták nyugodtan ott lakhatok, 5 szobás tehát elférnék
2022. máj. 12. 12:42
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ne aggódj ezen. :)
2022. máj. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Kerdező két dolgot csinálhatsz. Így élsz tovább vagy az mondod hogy változtatni akarsz. Ha váltoutatni akarsz akkor tenned kell érte. A 18-as link nagyon jó, de csak akkor működik ha te is akarod. Én elhataroztam hogy akarok. A legzestechnika bevált, nagyon jó. A buszon az vált be hogy direkt körbenézek és észreveszem higy igazából senki sem néz. Próbáld ki.

Jó lehetőség ha kimész, jót tenne a változás. Ne várd higy a nagynénéd könyörögjon mert nem fog. Többször is mondta hogy menjél, nekem ez azt mutatja hogy tényleg akarja. Jó lesz a változás.

Ha meg lesz egy kicsit jobb emberismereted akkor észreveszed ha zavarsz valakit. Általában elmondhato hogyha vagy valahol látogatóban pl akkor ne maradj túl sokáig. Ha látod hogy dolga van akkor köszönj el. Jelentkezz be mielőtt mész hogy ne érje váratlanul hogy mész. De a legjobb ha akkor mész amikor hív. Ha nem hív, mert van ilyen is akkor talán nem olyan jó a kapcsolatotok.

2022. máj. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!