Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Gyerekmentes esküvőre lennék...

Gyerekmentes esküvőre lennék hivatalos. Mért nem értik meg hogy nem tudok elmenni?

Figyelt kérdés

Hétvégén lesz az unokatesóm esküvője,nagy a vita mert nekem most 6 hetes a kisbabám és nem akarok úgy menni hogy a babát nem vihetem.

Unokatesóm azzal érvel hogy más is bébiszitterre bízza,de ott nagyobbak a gyerekek 3-6 évesek. Meg hogy akkor a férjem vigyáz majd rá A babám anyatejes ezért nem szeretnék tápszerre váltani hátha utána nem fogadja el a mellet. Fejni pluszba annyit nem tudok.

Már megkaptam azt is h ők 1 évvel ezelött szóltak mikor lesz az esküvő úgy kellett volna tervezni a baba projektet.

Unokatesóm mióta szervezi az esküvőt igazi menyaszörny lett. Elötte jó volt a kapcsolatunk.

Küldjek nekik attól függetlenül hogy nem megyek pénzt? Attól megbékélnek?


2022. júl. 12. 06:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/142 anonim ***** válasza:
90%

Én nem mennék el így.

Itt nem neked kellene alkalmazkodni, ezért tápszert venni stb., hanem az unokatesódnak lehetne ennyi esze, hogy egy újszülöttnek az anyja mellett a helye, akár anyatejes, akár nem. Én nem érezném jól magam nélküle, nem azért szültem, hogy egyből vigadjak a babám nélkül. Nem tudnám jól érezni magam, szaladnék haza. Talán elmennék férjestül babástul a szertartásra, a partin nem maradnék ha nyűg a gyerekem a menyasszonynak, és akkor vagyok is, meg nem is. De nem osztódok, meg szervezem azért át az életem, mert bocsánat, gyerekem van. Nem egy hárpia miatt fogom lepasszolni órákra. Majd ő lepasszolhatja a sajátját. (Az más, ha orvoshoz vagy akárhova kell menni, és muszáj megoldani.)

2022. júl. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/142 anonim ***** válasza:
77%
Igazából 07:29-es kommented után nem értem a problémádat. A kérdésben még az a gond, hogy nem akarsz menni, ha nem viheted a babát... utána írod, hogy nem is vinnéd, mert (érthetően) nem akarod ennyit utaztatni. Szóval akkor végül is mi a gondod?
2022. júl. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/142 anonim ***** válasza:
82%

Aki azt mondja, hogy ő képes lenne jól érezni magát és nyugodtan lenni egy esküvőn tàvol a hat hetes gyerekétől, az biztos se nem édesanya se nem édesapa.

Én 1 percig sem gondolkodnék hogy menjek, ilyen kicsi gyerek esetében kizárt. Én örültem ha letudtam a hat hetes orvosi kontrolt.

2022. júl. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/142 anonim ***** válasza:
69%
Családon belül azt mondani, hogy te jöhetsz, de a gyerekedet nem hozhatod, az nálam a bunkóság csimborasszója.
2022. júl. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/142 anonim ***** válasza:
94%

Nekünk is gyerekmentes esküvőnk volt. A legtöbb szülő meg tudta oldani, volt aki inkább nem jött el. A testvéremnek akkor volt 8 hetes a gyereke, érthető okokból nem akarta otthon hagyni.

Úgy oldottuk meg, hogy kivettünk nekik egy szobát az esküvő helyszínén. Közösen megbeszéltük, hogy milyen sorrendben fognak vigyázni a gyerekre. Így a tesóm se maradt le az esküvőről/lagziról (csak abban az időben, amikor fent volt a babával).

2022. júl. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/142 anonim ***** válasza:
70%
Az unokatestvéred egy beképzelt egoista önző p... Hogy képzeli azt, hogy egy anyát elvehet a gyermekétől? Nekem ugyan még nincs gyerekem, de nő létemre csak el tudom azt képzelni, hogy egy hat hetes kisbabának mennyire van szüksége az anyukájára. Egy ilyen pici babát nem lehet csakúgy lepasszolni. Ráadásul egy normális anyukát ilyenkor az idegesség kerülgeti, ha a kisbabája 2 óránál többet van tőle távol, nemhogy egy egész napot. Nincsen tisztában az unokatesód azzal, hogy most neked a babád az első nem pedig az esküvője. Én az ilyennek jókívánságokat se mondanék, aki ennyire nem lenne velem szemben megértő. Szóval szerintem ne küldj neki pénzt, ő kérjen bocsánatot.
2022. júl. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/142 anonim ***** válasza:
15%
Apja nincs a gyereknek aki arra a 4-5 órára gondját viselje?
2022. júl. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/142 anonim ***** válasza:
14%
Most komolyan az a pitsogás tárgya, hogy nem tudsz pár órát a gyerek nélkül tölteni? Úristen nemár...
2022. júl. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/142 anonim ***** válasza:
84%
Hú de sokan nem értik, hogy mit is jelent 6 hetesnek lenni... Annyi eszük van mint a menyasszonynak, pont annyi. :D
2022. júl. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/142 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy akik itt hőbörögnek, azok láttak már egyáltalán 6 hetes csecsemőt? Élőben? Jobb esetben meg se mernétek fogni.


Olyan könnyen dobálóztok, hogy vigyázzon rá az apuka (ami jogos is lenne), de itt nem egy óráról van szó, hanem többről, ráadásul nem is otthon (ahogy kivettem az útitervből). És ez nem egy 3 éves gyermek, hanem egy csecsemő, aki még abban a felfogásban él, hogy az anyjával egy test. Nem értem miért nem lehet megérteni. S persze, traumák nélkül nincs gyerekkor, de egy ilyen nőnek menjek el az esküvőjére, aki szerint miatta kel fel a Nap?


És jönnek a kórházból való hazahordással... könyörgöm 3 naposan azt se tudja még, hogy megszületett :D Teljesen más 1,5 óra oda-vissza, amikor már működik minden a kis testében, mint mikor még átulassza a napot.


Kérdező te meg ne kéresd magad, mondd le, hogy nem tudtok elmenni, kész. Nem kell vergődni, hogy te pedig igenis el akarsz menni, ha nem gyerekmentes lenne az esküvő akkor se mennék el a beszólása után.

2022. júl. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!