Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha a gyereketek több éve...

Ha a gyereketek több éve munkanélküli lenne, és nem is akarna változtatni, kidobnátok?

Figyelt kérdés
Unokatestvérem miatt kérdezem, hogy ti hogy döntenétek a szülei helyében. Otthagyta az iskolát 12. osztály előtt, mert ő dolgozni akart, de nem lett belőle semmi. Helyette az utcákat járja a haverjaival, csajozik, meg xboxozik, kb ennyit csinál. Anyja panaszkodik, hogy sokszor egész éjjel játszik, hangoskodik, aztán reggelre el se takarít maga után, otthagyja a tányérokat, poharakat, nem mosogat egész nap el, anyja csinálja munka után. Ha elmegy a haverokkal akkor meg 90%-ban részegen jön haza. Barátnői is mind ilyenek voltak, nem volt egyik se valami eszes, bulizni járkált , füvezni , ilyenek. Mondták már neki a szülei, hogy menjen valamit tanuljon ki, vagy ha nem akar dolgozzon olyat amihez nem kell végzettség. Azt mondja nem akar dolgozni gyárban, mert az gáz, inkább befejezné estin, de az anyja azt akarja hogy dolgozzon is mellette, mert meg tudná tenni, de neki az úgy nem jó. Okj-n meg elvileg nem tetszik neki semmi. Elég sokszor veszekednek, nem hinném hogy megteszi, hogy kirakja, de utalt már rá párszor.

2022. szept. 6. 20:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Az a fair szerintem hogy maradhat a gyerek, azzal a feltétellel hogy csinálja az estit és dolgozik.

Olyasvalakinek hangzik akit rugdosni kell egy kicsit a saját érdekében.

2022. szept. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Én kib*sznám, az Xboxot meg einstandolnám.
2022. szept. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Ki fizeti neki a bulizást, piát?
2022. szept. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Xbox elrak, pénzcsap elzár. Némi hiszti után elkezdene normálisan működni a gyerek.
2022. szept. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%

Több év után?

Egy hónap múlva megmondanám, hogy vagy kezd magával valamit, vagy fel is út, le is út!

A részegeskedést, füvezést meg végképp nem tűrném el.

2022. szept. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%
Lehet, ha mindezt megteszed, akkor dealer lesz belőle...
2022. szept. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülei finanszírozzák akkor amgukra vessenek.
2022. szept. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha én így éltem volna fiatalon, az első próbálkozás után apám szilánkosra törte volna a csontjaimat. És ez még mindig enyhébb, mint amit én csinálnék, ha egy ilyen gyerekem lenne. Szerintem az ilyet törvényileg kellene büntetni, mert egy dolog, hogy egyes emberek szeretnek szenvedni és mindent eltűrnek, de azért ez nem ennyire egyszerű. A társadalomnak nincs szüksége ilyen lumpen bűnöző elemekre, nem kérünk belőlük. Régen erre külön kifejezés volt és vitték volna a börtönbe, nagyon is helyesen.
2022. szept. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

8#


Közveszélyes munkakerülőnek hívták.

Ma sem ártana behozni. 🙄



Igen, már réges rég ultimátumot kapott volna.

Vagy iskola, vagy munka. Különben arra ért volna haza, hogy a csomagjai az ajtón kívűl várják.

2022. szept. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy hónap után megmondanám, hogy akkor elkezdhet munkát keresni, kap 3 hónapot, aztán megy, amerre akar.
2022. szept. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!