Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha a gyereketek több éve...

Ha a gyereketek több éve munkanélküli lenne, és nem is akarna változtatni, kidobnátok?

Figyelt kérdés
Unokatestvérem miatt kérdezem, hogy ti hogy döntenétek a szülei helyében. Otthagyta az iskolát 12. osztály előtt, mert ő dolgozni akart, de nem lett belőle semmi. Helyette az utcákat járja a haverjaival, csajozik, meg xboxozik, kb ennyit csinál. Anyja panaszkodik, hogy sokszor egész éjjel játszik, hangoskodik, aztán reggelre el se takarít maga után, otthagyja a tányérokat, poharakat, nem mosogat egész nap el, anyja csinálja munka után. Ha elmegy a haverokkal akkor meg 90%-ban részegen jön haza. Barátnői is mind ilyenek voltak, nem volt egyik se valami eszes, bulizni járkált , füvezni , ilyenek. Mondták már neki a szülei, hogy menjen valamit tanuljon ki, vagy ha nem akar dolgozzon olyat amihez nem kell végzettség. Azt mondja nem akar dolgozni gyárban, mert az gáz, inkább befejezné estin, de az anyja azt akarja hogy dolgozzon is mellette, mert meg tudná tenni, de neki az úgy nem jó. Okj-n meg elvileg nem tetszik neki semmi. Elég sokszor veszekednek, nem hinném hogy megteszi, hogy kirakja, de utalt már rá párszor.

2022. szept. 6. 20:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen gyerekem lenne, az azt jelentené, hogy én szülőként csődöt mondtam.
2022. szept. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
11. Ezen gondolkodom én is. Itt sokan a gyereket hibáztatják, na de ha kiskorától kezdve törődve lett volna vele, nevelve lett volna a rendesen, vajon ilyen lett volna? Én szerintem a szülőtől függ, milyen lesz a gyerek, ha nincs a jó útra terelve kiskorától kezdve, normális értékrendekkel ellátva, nem csoda hogy ilyen lesz, és ha ez megtörtént az már az ő hibája is. Elég ránézni a romákra, nem hinném hogy a 90%-a bűnöző lenne, ha rendes családból származnának, csak mivel a legtöbb azt látja, hogy az apja iszik, testvére bevan állva, a másik testvére sitten van, persze hogy ő is ilyen lesz.
2022. szept. 7. 12:27
 13/14 anonim ***** válasza:
78%

Nehéz helyzet.

A fiú most már addig nem fog tanulni a helyzetből, amíg nehéz helyzetbe nem kerül.


Én talán kiraknám egy hónapra és mondanám, hogy álljon meg a saját lábán. Csak akkor jöjjön vissza, ha dolgozik, tanul ... és ebben segítségre van szüksége. Szívesen segítek, de eltartani már nem akarom csak úgy.

2022. szept. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Ott a gyerekem. Elkurtam. Egy csődtömeg lett miattam. Most akkor a 0 segítséget ne emeljem, hanem vigyem be negatívba, kidobva az utcára, ahol a haverok nem fogadják be, semmi pénze, stb. Nem tudja megtanulni az életet, amit nem tanítottam meg neki.

Nem..,

Megtanítom neki. Easy.

2022. szept. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!