Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi a véleményed az alábbi...

Mi a véleményed az alábbi szituációról? (vendégség, családi ebéd, vega rokon témakör)

Figyelt kérdés

Összejött a távolabbi rokonság egy közös, családi ebédre. Van 1 fő vegetáriánus közöttük. A vendéglátó készített a részére juhtúróval töltött gombát, de körebetekerte baconnel, hogy "legyen valami íze azért". Az illető a bacont főleg nem szereti, de megkóstolt egyet, (előtte leszedte róla a bacont) de átvette az ízét, ezért nem kérte a többi gombát. A többiek sem ettek belőle, ezért az meg is maradt.

Ki viselkedett cikisebben? A vendéglátó, aki egy vegának baconös ételt kínált, vagy a vendég, aki nem értékelte az igyekezetet és nem ette meg az ételt?


2022. okt. 22. 12:23
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
98%
A vendéglátó. Nekem főzhetnek olyat, amit nem szeretek, nem fogom (tudni) megenni, mert azonnal visszajönne. A vendéglátó kellett volna tájékozódjon, ha már ő hívta meg, hogy mit is szeret és mit nem.
2022. okt. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
95%

A vendéglátó. Ez nem egy hóbort, hanem egy életmód. Ha vegetáriánus/vegán valaki az nem így működik. Nem is értem… hogy jutott eszébe baconbe tekerni? Az volt a lényeg hogy NE legyen benne hús…

A másik meg hogy az emberek 90%-a azt sem tudja hogy van vegán meg vegetáriánus… elképzelhetőnek tartom hogy az illető nem vega hanem vegán volt, csak nem is értette a vendéglátó, hogy olyan is van. Ezesetben a sajtot sem eszi meg.

2022. okt. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
97%
A vendeglato. Ennyi erovel ehetett volna a porkoltbol is, csak kiszedi a hust. Volt egy ido, amikor egyaltalan nem ettem hust. Mit mondjak? Annyira elszoktam tole, hogy kifejezetten rosszul esett a szaga, ize - miutan ujra elkezdtem.
2022. okt. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
96%
A vendéglátó. Nem azért, de rengeteg recept van, ami vegán, miért kell olyan ételt elétolni, ami nem az? Édesanyám tej, tojás, glutén, fruktóz és hisztamin érzékeny, mégis tudunk neki kaját adni, pedig ez sokkal speciálisabb
2022. okt. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
94%
Ha meghívok valakit ebèdre, legyen vegetáriánus/vegàn, cukorbeteg vagy lisztèrzèkeny, nekem kell arról gondoskodjak, hogy olyat főzzek amit meg tud enni. Nem a vendég kéri a meghívást. Azt meg főleg nem értem, hogy miért gondolta, hogy a bacon nem hús. De hát tévedni emberi dolog.
2022. okt. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
93%
Itt a vendéglátó. De nem rosszindulatból, csak tájékozatlan volt. Lehet, hogy egyszerűbb ember.
2022. okt. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
90%

A vendéggel semmi gond nincs. A vendéglátó pedig nem ciki, csak vagy tájékozatlan, vagy öreg és rugalmatlan, vagy direkt utálja az illetőt.

Gondolom te vagy a vendég, és elkezdtek basztatni.

2022. okt. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
87%

A 75+ os, végletekig makacs apám képes receptek letöltésére a netről és nem erőlteti az unokahúgaimra, azt amit nem akarnak enni.

Nem mellesleg van aki egészségügyi okból vega pl allergiás, köszvényes.


A vendéglátó egy tapló

2022. okt. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
94%
8, apukád valószínűleg okos. A vendéglátó valószínűleg egyszerű, rugalmatlan ember. Továbbra sem kell szándékos rosszindulatot feltételezni. Hibázni ő hibázott, ez biztos.
2022. okt. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
6%
A vega. Attol, hogy o egeszsegtelenul taplalkozik, nem kellene bunkonak lennie olyannal, aki csak jot akart.
2022. okt. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!