Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi a véleményed az alábbi...

Mi a véleményed az alábbi szituációról? (vendégség, családi ebéd, vega rokon témakör)

Figyelt kérdés

Összejött a távolabbi rokonság egy közös, családi ebédre. Van 1 fő vegetáriánus közöttük. A vendéglátó készített a részére juhtúróval töltött gombát, de körebetekerte baconnel, hogy "legyen valami íze azért". Az illető a bacont főleg nem szereti, de megkóstolt egyet, (előtte leszedte róla a bacont) de átvette az ízét, ezért nem kérte a többi gombát. A többiek sem ettek belőle, ezért az meg is maradt.

Ki viselkedett cikisebben? A vendéglátó, aki egy vegának baconös ételt kínált, vagy a vendég, aki nem értékelte az igyekezetet és nem ette meg az ételt?


2022. okt. 22. 12:23
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
91%

Van egy hasonló sztorim, de az aranyos volt (a barátnőm lehet nem élvezte annyira). Megmondtam nagymamámnak, hogy meglátogatnám a vegetáriásnus barátnőmmel, legyen kedves NEM húsos ételt főzni. Azt mondta, oké, rendben lesz.

Megérkeztünk, tálalt. Valami zöldségleves, és egy nagy tál sonkával rakott tészta.

Kérdeztem, hogy ez meg mi? A homlokára, csapott, hogy úr isten, hát ő annyira arra koncentrált, hogy ne HÚSÉTELT főzzön, végül a TÉSZTAÉTELRE esett a választása, és most hogy mondom, ebben TÉNYLEG hús van.

Barátnőm fancsali képpel szedett még egy adag levest, és nekem évekkel később esett le, hogy Mama amúgy mindent zsírral főz, így valszeg a leves se volt vega. Na de most már mindegy O:)

Én ebben a sztoriban hasonló nem rosszindulat vezérelte tudatlanságot vélek felfedezni.

2022. okt. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
97%

A vendéglátó.

Nem kell ehhez vegának lenni, alapvető dolog, hogy ha várok valakit, olyan ételt teszek elé, amit szeret. Tök mindegy, mit miért nem eszik, senkit nem illik ilyen helyzetbe hozni.

2022. okt. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
95%
A vendéglátó. Elég egyértelmű hogy a bacon nem vega. Feleslegesen csinálta a kaját, mert elbaxxta vele.
2022. okt. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
97%
Itt még a vendég extra kedves is volt, én biztos nem kóstoltam volna meg vegaként.
2022. okt. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
93%
Mindig a vendéglátónak kell gondoskodni arról, hogy a vendégei jól érezzék magukat, finomat egyenek. Én nem vagyok egy konyhatündér, de erre mindig figyelek. pl: Nővérem soha nem eszik karfiolt, így neki sosem csinálok karfiolt. Unokahúgom férje muszlim. Sosem eszik disznóhúst. Külön van még vágódeszka is, amit csak akkor hazsnálok ha a férjére főzök. Sosem vágok disznóhúst rajta. Figyelek arra is, hogy olyan edényban főzzem a csirkét amiben sosem főzök disznóhúst. Nem kérték, de megtisztelem vele. Húgom nem szereti pacalt, így neki sosem tálalok pacalt. Figyeljünk vendéglátóként mások étkezési igényeire.
2022. okt. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
34%
Ételallergiám van, de nem várok el senkitől tájékozottságot ez ügyben, így nem fogadok el vendégségben ételt. Ha erőltetik, rákérdezek: tényleg azt akarja, hogy leforduljak a székről?
2022. okt. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 babyboom567 ***** válasza:
96%

Engedd el ezt, 9 éve vagyunk együtt a férjemmel, és utálom a csípőset.Semennyire sem eszem csípősen, még borsosan sem.Anyósom a nekem készített kocsonyát csilivel, a töltött gombát zöldpaprikával díszítette fel. Uborkasali,paradicsomsaliról sem hiányzik sosem DÍSZnek a zöldpaprika,csípős pirosarany stb.Pont nem érdekli, hogy én már nem tudok abból enni.Vagy a zöldségleves pl, mondom csíp, nem kérem, "jaj, dehát semmi csípős nincs benne, csak a paprika csumáját!!! raktam bele,nem is lehet érezni",(igen neked,mert már nincs izlelőbimbótok, hogy a csokitortához is csiliszószt raktok,hogy érezzetek valamit)

Én már elengedtem ezt ennyi idő után,simán otthagyom,ha csíp.

Bunkóság baconos kaját adni egy vegának.

2022. okt. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
93%
Ha tudott róla hogy nem eszi meg akkor egyértelmü hogy a vendéglato.
2022. okt. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
93%

"De nem rosszindulatból, csak tájékozatlan volt. Lehet, hogy egyszerűbb ember."


Hát nem tudom, lehet egy ember annyira egyszerű, hogy ne tudja, hogy a bacon hús? Esküszöm nem értem a logikát.


Gombát tölt direkt(!) azért, mert a másik vega, de a végén csak betekeri. Nem is tudom elhinni, hogy ez a sztori igaz.


De egyébként meg azt gondolom, aki nem képes húsmentes kaját összedobni, az ne hívjon meg vegát vendégségségbe. Még nemvegák között sem kötelező a hús, de olyannak pláne nem szolgálom fel, aki vega, ahogy a cukorbetegnek sem szolgálok fel csokitortárt.

2022. okt. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
96%

A vendéglátó értelmi fogyatékos?


Ha tudja, hogy a másik nem eszik húst, akkor mi a pék farkáért tekeri körbe hússal? :D

2022. okt. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!