Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi a véleményed az alábbi...

Mi a véleményed az alábbi szituációról? (vendégség, családi ebéd, vega rokon témakör)

Figyelt kérdés

Összejött a távolabbi rokonság egy közös, családi ebédre. Van 1 fő vegetáriánus közöttük. A vendéglátó készített a részére juhtúróval töltött gombát, de körebetekerte baconnel, hogy "legyen valami íze azért". Az illető a bacont főleg nem szereti, de megkóstolt egyet, (előtte leszedte róla a bacont) de átvette az ízét, ezért nem kérte a többi gombát. A többiek sem ettek belőle, ezért az meg is maradt.

Ki viselkedett cikisebben? A vendéglátó, aki egy vegának baconös ételt kínált, vagy a vendég, aki nem értékelte az igyekezetet és nem ette meg az ételt?


2022. okt. 22. 12:23
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
93%
Passzív agresszió a neve, mikor nem szereti a másikat, de nem mondja ki egyenesen, csak szabotálja irányába a vendéglátást.
2022. okt. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
95%
Teljes mértékben a vendéglátó. Nekem az az érzésem, hogy rá akarta mégiscsak erőltetni a húst a vega roknra, sajnos ez főleg az idősebb, generációra jellemző, akik el sem tudják képzelni hogy hús nélkül is van élet. Nálunk is van a családban vegetáriánus, soha eszembe nem jutna neki bármiféle húsos ételt adni. Nem nagy kunszt csinálni pluszban egy kis zöldségfasirtot, vagy rántott sajtot, vagy akármit.
2022. okt. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
14%

"Az illető a bacont főleg nem szereti, de megkóstolt egyet, (előtte leszedte róla a bacont) de átvette az ízét, ezért nem kérte a többi gombát"


Az illető nem vega, csak válogatós. Ha vega lenne, akkor fel se merülne hogy szereti vagy sem a bacon-t és egészen biztosan nem tekergetné le az etelrol, hanem kozolne simán, hiyg ő ezt nem eszi meg.

2022. okt. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
95%
A vendéglátó, egyértelmű. Sajnálatos, hogy le van ragadva ott, hogy az ételnek csak a hústól van íze. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok vega. De én sem ennék meg semmi olyasmit, amit nem szeretek, tök mindegy hol vagyok.
2022. okt. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
16%

A vendeglatonak nem kellett volna hussal betekernie. Bar ha konnyen leszedheto akkor nem akkora gaz, ketlem hogy nagyon erzodne az izen. En pl nem szeretem ha meggy van a sutiben, de ha csak a tetejen van amit le tudok szedni attol meg megeszem a sutit miutan leszedtem rola a meggyet.

A vegat megertem ha nem szereti mert van amit en sem szeretek de nincs olyan etel amit onmegtartoztatas miatt nem eszek. Engem az idegesit mikor valaki azert nem eszik meg pl rantott cukkinit mert olyan olajban sult amiben elotte rantotthust csinaltak :D. Attol hogy vegan valaki, meg nem muszaj eheznie csak mert o ugy dontott hogy nem eszik hust. Lehetnek olyan szituaciok amikor nincs mas opcio, ettol o meg maganak fozhet otthon zoldsegeket.

Biztos minden vegan evett mar az eletmodja kezdete ota olyan etelt ami zsirban sult vagy volt benne valami allati eredetu amirol nem tudott de semm baja nem lett tole.

2022. okt. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
95%

Mondjuk ezt a "legyen íze" dolgot sosem értettem. Mintha csak a hús adná az ízt bármihez. Nyilván persze egy baconnek jó erős íze van, amit adott esetben még az sem szeret aki amúgy nem vegán.


De például egy jó gombapörkölt ugyanolyan finom és ízletes mint egy "rendes" húsos pörkölt.

2022. okt. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
93%

A vendéglátó, de az jön le a sztoriból, hogy jót akart, csak nem tájékozódott a témában és balul sült el a dolog...

Amúgy a baconbe tekert juhtúrós gomba istenien hangzik, ha legközelebb ilyet csinál a rokonotok, hívjatok meg engem is és én majd megeszem :D

2022. okt. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
93%
A vendéglátó. Nyilván ha vki vega, nem kér a bacon ízéből sem. A gombát meg kár körbetekerni, finom íze van önmagában is. Nekem az egyik kedvenc kajám. Igaz a bacon meg a másik kedvencem 😅 de én nem vagyok vega. Ha az lennék, nem ennék olyasmit sem ami hús közelében volt.
2022. okt. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
91%

A vendéglátó.


Nálunk ez úgy működik egyes családtagoknál, hogy csináltam húslevest (imádom a húslevest), de a belefőzött tésztát kiszedtem.


Kényszeredett mosoly: oké, akkor nem kérek levest, de másodikat sem, mert gondolom az "egy kanálka" lisztet kibírom.

Szóval jó lesz a natúr saláta, köszi, legközelebb meg hozok magammal ételt.


Hogyha valaki bármilyen okból diétázik, legyen az vegán, vegetáriánus, tejc., kazein, gluténérzékeny (búzaliszt), azt tiszteletben kell tartani. Vagy nem kell megsértődni, ha az illető nem eszik belőle.

2022. okt. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
84%

25, hihetetlen, hogy vannak még olyan sötét emberek akik ezeket a tipikus dumákat tolják, hogy semmi baja nem lesz tőle, meg én is leszedem a tetejéről a bacont.

Basszus, fogjátok már fel, hogy 1.a másik nem te vagy, máshogy gondolkodik

2.a vega vagy vegán NEM eszik olyat, ami hússal érintkezett, hússal sült, zsír van benne, hiába c.gánykodtok hogy decsak 3 percig ért hozzá, meg decsak 1 deka zsir van benne, nem érezni.

Miért, MIÉRT nem lehet tiszteletben tartani a másik étrendjét anélkül, hogy belepofáznátok, hogy nektek mi a jó vagy logikus????

2022. okt. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!