Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » 45 éves családapaként még...

45 éves családapaként még mindig nem értem, miért nem jó fej a rokonság?

Figyelt kérdés
Szinte mindent összehoztam az életben, a három fiamat már félig felneveltem, kertes ház megvéve-felújítva-kibővítve, két autó OK, gyerekprogramok-nyaralások rendszeresen, de amit nem tudok kezelni, azok a rokonok. Apósom mindig is próbált kifigurázni, a családi ünnepeken mások előtt méltóságomat sértő, képzelt jellemhibákra utalni, sógornőmék kényszeresen kivagyiskodnak, beszólogatnak, irányunkban elismerés semmi, csak önfényezés. Mit lehet ez ellen tenni? Megváltozni aligha fognak, mert már többször írtam nekik emailben, hogy ezt ne csinálják.

2022. okt. 25. 09:14
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
87%
Gyakorold otthon , hangosan a visszaszólást amikor egyedül vagy-akkor talán menni fog élőben is. Ne azon agyalj, hogy mennyire sérted meg őket-ők sem kímélnek téged.
2022. okt. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
100%

Na, tudod ki menne házhoz a pofonért? Legyen már annyi önbecsülésed, ha nem tudod magad megvédeni, legalább nem menj közéjük.

Eszem megáll. Kapard már össze a tökeidet!

2022. okt. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:
Mondjátok, hogy jellem, meg hogy ne menjek közéjük, de ez nem ilyen egyszerű szerintem. Persze lemenni a szintjükre és helyretenni őket személyesen is biztos hatásos lenne, de szerintem csak rosszabb lenne később a viszony. Meg most attól vagyok jellem, hogy keménykedek? Nem az az etikus, ha nem visszavágok, hanem próbálom őket jobb viselkedésre bírni? Elkerülni nem tudom a családi ünnepeket, mert a feleségem mindig szívesen megy / fogadja őket a gyerekekkel, mert őket nem bántják. Sógorom flegma, ő is mindig ott van, most én hiányozzak? Akkor azt fogják gondolni, hogy antiszociális vagyok.
2022. okt. 25. 11:40
 14/52 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebbi családi cseszegetésre ne menj el a feleségeddel. És később se, amíg le nem esik nekik a tantusz, miért nem mész.

Feleségednek lenne a kötelessége a rokonaira rászólni, hogy moderálják magukat. Ha ő is fél tőlük, akkor veszett fejsze nyele az egész. Azt megértem, hogy ezek után nem akarsz konfrontálódni velük, hisz a végén még a feleséged is neked támadna, hogy miért nem nyeled le, amit kapsz tőlük.


A gyerekeid hány évesek? Ha kamaszok, szerintem már érzékelik ezt a helyzetet. Őket ez nem zavarja? Ők szívesen mennek? Rájuk nem tesznek megjegyzéseket?


Egyébként teli vagy elfojtásokkal. Én hasonló korú családapa vagyok, velem ezt biztos nem tudnák megcsinálni. Egyszerűen olyan a fellépésem, hogy föl se merülne, hogy velem így bárki is beszélhet.

2022. okt. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
100%

14 vagyok.

Ha meg hozzátok jönnek, menj el otthonról. Feleségednek meg mondd meg, hogy nyugodtan elmondhatja, miért nem vagy otthon, de ha neki úgy könnyebb, hazudhat is valamit.

2022. okt. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
100%

14-15 vagyok.


Engem szíven ütött az a mondatod, hogy a feleséged szívesen megy, mert őt nem bántják.

Eszerint neki tökmindegy, hogy veled hogyan beszélnek? Ez nagyon elgondolkodtató. Miféle szeretet ez? Beszélgess erről a feleségeddel kettesben!

Fordítva: te elnéznéd, ahogyan a feleségedet bántják? Újra meg újra szívesen mennél oda?

Normális kapcsolatban az ember legalább az igazságtalan támadásoktól meg akarja védeni a párját és gyerekeit.

2022. okt. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
100%
Kapj a töködhöz és vagy igen is szólj vissza (látva a válaszaid ez nem fog menni, a túl jó keresztnyi nevelés miatt is), vagy pedig megoldod, hogy ne kelljen soha látnod a retkes pofájukat. A te házad nem? Ha meg te nem mész el ahol ők vannak és antiszocnak néznek szard le telibe. Csak az ilyet, hogy utólag valaki bekeményít nagyon nehéz elérni, mert téged már elkönyveltek és a gyengét látják benned. A feleségednek megmondod hogy ilyen okádékokkal te nem mész sehova. Mindig is visszafogtad magad ugye? Soha nem borultál ki és üvöltötted le a fejét valakinek ugye? Mi nálad a vörös vonal? Borítsd a fejére a levest, üdítőt akármi és ne csak tűrj.
2022. okt. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
100%
Ha a feleségednek az oké, hogy csak teged bántanak, ő nagyon elégedett es boldog, mert őt nem, akkor komoly probléma van a kapcsolatotokban. Konkretan a feleséged leszarja, hogy te jól erzed magad vagy vagy nem. Egyáltalán beszeltetek már ti erről? Ne haragudj, de ez az extrán elkerülő viselkedés, mint amit te itt demonstrálsz, inkább egy gátlásos kamasz viselkedése, nem egy anyagiakkal menőző 45 évesé. Nőj fel és állj ki magadért. Szerintem azért piszkálnak, mert látják, hogy nyuszi vagy és megtehetik, és mert a feleségedet se érdekli. Igen, kiállni magadért jellem kérdése és nem utolsósorban példamutatás a gyerekeidnek, akik eddig azt látták, hogy apát úgy csesztetik, ahogy akarják, és nem fog szólni egy büdös szót se, csak ül kukán. Aztán 10 év múlva meg majd nem érted, miért nem tisztelnek a gyerekeid. Én most megmondom, hogy ezért.
2022. okt. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
93%

"Ha meg hozzátok jönnek, menj el otthonról. Feleségednek meg mondd meg, hogy nyugodtan elmondhatja, miért nem vagy otthon, de ha neki úgy könnyebb, hazudhat is valamit."


Ezt pedig felejtsd el, te vagy az akit a saját otthonából is kirúghatnak?

2022. okt. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
100%
Ez van, vannak rossz emberek. Csak én nem járok olyan helyre, ahol tudom, hogy ezt kapom.
2022. okt. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!